Vyberte stranu

Medzi nami ľuďmi sa nájde veľa tých, ktorí bojujú s alergiou alebo intoleranciou na mlieko (väčšinou kravského), no my ostatní o tom ani nevieme. No ak niekomu raz mlieko chutí, nájde si rôzne alternatívy čím si klasické mlieko nahradiť. Medzi ne patrí aj mandľové alebo sójové mlieko. Ak Vás teda zaujíma prečo vyskúšať mandľové mlieko, dočítate sa viac v článku nižšie!

 

Aké bonusy zahŕňa pitie mandľového mlieka a aký má vlastne pre nás význam?

Mandľové mlieko prináša pre ľudský organizmus nespočetné množstvo zdravotných bonusov. Ako ste si už isto stihli uvedomiť – mandľové mlieko sa vyrába z mandlí, ktoré sú považované za jedny z najlepších a najzdravších orieškov na svete. Na úvod by sme sa však chceli upozorniť na jednu dôležitú vec – hoci je mandľové mlieko vhodnou alternatívou mlieka kravského, neobsahuje toľko bielkovín ani vápnika.

 

mandľové mlieko

 

Ak si však mlieko napriek tomu, že by ste ho nemali piť, nedokážete za žiadnych okolností odoprieť, nezabúdajte telu dodávať bielkoviny inou formou. Napriek tomu, prináša telu množstvo výhod!

 

Tipy redakcie: 

 

                  Mandle lúpané

mandle lupane

 • výborné pre zdravie
 • preventívny prostriedok proti rakovine
 • pozitívny účinok pre srdce a zdravie
button_do-obchodu
                     Mandľové maslo 

Mandľové maslo

 •  mandle sú čerstvo a len jemne pražené pri nízkej teplote
 •  veľmi široké využitie na priamu konzumáciu, varenie a najmä pečenie
 •  istota energie z orechov bez rizika oxidácie       
button_do-obchodu

Mať zdravé srdce je základ všetkého

K zdravému a správnemu fungovaniu srdca prispievajú vo veľkej miere aj omega mastné kyseliny, ktoré považujeme za zdravé tuky a regulujú činnosť srdca vo veľkej miere. Obyčajne tieto omega mastné kyseliny nachádzame v “tučných” rybách, no na naše prekvapenie – nachádzajú sa aj v mandľovom mlieku. Čo je dôležité povedať – mandľové mlieko neobsahuje cholesterol a teda srdce funguje správne. Okrem toho mandľové mlieko obsahuje aj:

 • 5 miligramov sodíka (sodík prispieva k správnej regulácii pH v tele, prenáša vzruchy v nervoch, stará sa o udržiavanie objemu mimobunkovej tekutiny a udržiava primeraný osmotický tlak)
 • 150 miligramov draslíka (chráni pred hypertenziou, pomáha vylučovať z tela škodliviny, prenáša nervové vzruchy, prevencia pred infarktom myokardu a mozgovými príhodami)
 • vitamín E (chráni telo pred prílišnou zrážanlivosťou krvi, pôsobí sa správne vyvíjanie, , srdečného svalu, silný antioxidant, omladzuje pokožku, urýchľuje hojenie nielen kožných rán)
 • horčík (kladne pôsobí na správne vyvíjanie svalov, zubov a kostí, pomáha k lepšiemu tráveniu, navodzuje kvalitný spánok, reguluje slabosť a kŕče, pomáha sústrediť sa)
 • mononasýtené tuky  

 

E-shop ponúkajúci Mandľové mlieko: 

 

babičkinazahrada
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • overený predajca
 • zákazníci sú spokojní s kvalitou výrobkov
button_do-obchodu

Zdravé a silné kosti a svaly

Okrem horčíka, ktorý je obsiahnutý v mandľovom mlieku, v ňom nájdeme aj vitamín D. Je všeobecne známe, že jedna z úloh vitamínu D je udržiavať zdravé, silné a pevné kosti a zuby. Užívaním mandľového mlieka sa tiež dokážete chrániť pred artritídou a osteoporózou. Okrem toho – jeho pravidelným užívaním si dokážete zlepšiť obranyschopnosť a navodiť lepšiu imunitu v tele.

Okrem toho, vitamín D pôsobí preventívne pred viacerými druhmi rakoviny. Prečo je to tak? Pretože má vplyv na odstraňovanie a znižovanie počtu nádorových buniek v tele. Ďalšie pozitívum vitamínu D je tiež chrániť telo pred cukrovkou (najmä cukrovka 2. typu).

 

mandľové mlieko

 

Okrem toho,  mandľové mlieko obsahuje aj:

 • mangán
 • meď
 • riboflavín
 • štipku železa  

Mandľové mlieko na krajšiu a zdravšiu pleť

Na krásnu pleť vplýva predovšetkým už vyššie spomínaný vitamín E. Okrem toho, že udržuje pleť krásnu a zdravú, má omladzujúce účinky. Okrem toho vitamín E rozširuje cievy a preto zabraňuje zrážaniu krvi. Na prvý pohľad nič podstatné – no pre tých, ktorí si už zažili problémy tohto typu, nič príjemné. Ak sa necítite vo svojej koži a ste stále unavený, stavte na užívanie mandľového mlieka, pretože zahŕňa polovicu dennej dávky vitamínu E, ktorú by sme mali do tela prijať.

Čo všetko ovplyvňuje ešte vitamín E? Dbá o rýchlohojenie rán (napr. popáleniny), zvyšuje výkonnosť a preto ho užívajú aj športovci, ktorí chcú dosiahnuť čo najlepšie výkony. A teraz niečo pre ženy – vitamín E obsiahnutý v mandľovom mlieku dokáže zmierňovať menštruačné problémy, ťažkosti a bolesti počas Vašich dní!

 

Tipy redakcie: 

 

                  Mandle lúpané

mandle lupane

 • výborné pre zdravie
 • preventívny prostriedok proti rakovine
 • pozitívny účinok pre srdce a zdravie
button_do-obchodu
                     Mandľové maslo 

Mandľové maslo

 •  mandle sú čerstvo a len jemne pražené pri nízkej teplote
 •  veľmi široké využitie na priamu konzumáciu, varenie a najmä pečenie
 •  istota energie z orechov bez rizika oxidácie
button_do-obchodu

Zdravé oči a lepšie videnie vďaka mandľovému mlieku!

Okrem vitamínu D a vitamínu E, ktoré mandľové mlieko obsahuje, prichádza na rad spomenúť vitamín A! Inak povedané betakarotén, pomáha lepšie znášať našim očiam prechod z tmavých do príliš svetlých miestností a naopak. Pomáha lepšie zvládať tieto prechody a celkovo oku lepšie vidieť. Udržuje zdravú očnú rohovku. Okrem toho je vitamín A zodpovedný napríklad aj za zlepšenie dýchania (pôsobí na dýchacie cesty), celkovo urýchľuje liečenie rôznych ochorení a rán a chráni organizmus aj pred nádormi a tým pádom pred rakovinou!

 

Mandľové mlieko podporujúce chudnutie!

Veľkou výhodou mandľového mlieka je to, že pomáha telo udržiavať v zdravej hmotnosti! Ak však chudnúť nechcete, pomáha udržiavať Vašu hmotnosť na tom čísielku, na akom chcete Vy. Odporúčame preto mandľové mlieko pridávať do smoothies.

 

mandľové mlieko

 

Mandľové mlieko – cena

Mandľové mlieko je dostupné v každom lepšom obchode a jeho cena je super. Na to koľko telu prospešných látok mandľové mlieko obsahuje, je jeho cena (povedali by sme) to najmenej čo môžete zaplatiť a zlepšiť tak svoje zdravie!

 

Mandľové mlieko – recenzie

Na internete nájdete množstvo komentárov spokojných zákazníkov, ktorí si mandľové mlieko pochvaľujú. Hovoria, že toto mlieko je super alternatívou –  najmä pre tých, ktorí si pitie obyčajného kravského mlieka dovoliť nemôžu. O spokojnosti vypovedajú aj 4-5 hviezdičkové hodnotenia v recenziách!

 

E-shop ponúkajúci Mandľové mlieko: 

 

babičkinazahrada
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • overený predajca
 • zákazníci sú spokojní s kvalitou výrobkov
button_do-obchodu

Mandľové mlieko – skúsenosti

Čo odkazujú spokojní zákazníci v hodnoteniach? Jedna zo zákazníčok hovorí, že tým, že je vegánka a preferuje zdravý životný štýl, venuje sa športu, bicyklu a turistike, je ťažké zvoliť potraviny tak, aby bol príjem živín a vitamínov vyvážený. Mandľové mlieko teda odporúča a ak ste ho ešte nevyskúšali, je najvyšší čas!

Tip na kvalitný e-shop:

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod babickinazahrada.sk. Zákazníci sú spokojní s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

babičkinazahrada

 

Vyskúšali ste už niekedy v minulosti super účinky mandľového mlieka? Ak áno, nechajte nám svoju skúsenosť v komentári, budeme radi!

Mandľové mlieko – aké sú jeho benefity a výhody?
4.7 (93.33%) 3 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+