Vyberte stranu

Ak hľadáte prípravok s vysokým obsahom horčíka a vitamínu B6 ste na dobrej adrese. Magnézium je mimoriadne dôležitý minerál a má pre telo veľmi veľký význam. Vitamín B6 je podstatným vitamínom v určitom zmysle aj pre nervovú sústavu. Práve kombináciu týchto dvoch látok obsahuje aj Magnex.

Aké účinky majú jednotlivé zložky? Čo hovoria na Magnex skúsenosti ľudí? Aká je jeho cena? Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

 

Tip na kvalitný produkt: Magnex Citrate + B6

Vitabalans MAGNEX CITRATE + B6 tbl 1x100 ks

 • Obsahuje horčík a vitamín B6
 • Pirspieva k zníženiu vyčerpania a únavy
 • Kúpite v e-shope pilulka.sk

button_chcem-vediet-viac

 

Čo všetko nájdeme v doplnku výživy s názvom Magnex?

Na prvé miesto v zložení patrí horčík. Považujeme ho za jeden z najdôležitejších vnútrobunkových minerálov. Jeho prítomnosť je jednoducho nenahraditeľná pre viaceré telesné funkcie. Jednou z jeho dôležitých funkcií je transport nervových impulzov, rovnakú transportačnú úlohu sprostredkúva aj pre cukor, ktorý takto putuje do buniek. Medzi ďalšie funkcie radíme stimuláciu rastu kostí a zubov, asistenciu pre už spomínaný cukor v podobe podieľania sa na jeho syntéze, nápomocný je aj pri vstrebávaní vápnika, zlepšovaní pamäte a aj úsudku a zlepšení krvného tlaku.

Druhým z dvojice efektívnych látok je vitamín B6. Menej známym názvom tohto vitamínu je pyridoxín. Má rozsiahle biochemické funkcie. V prvom rade sprostredkúva úlohu koenzýmu v metabolickom procese aminokyselín a tukov, hrá aj úlohu v modulácii hormónov a hemoglobínu (konkrétne napomáha pri zvyšovaní afinity kyslíka). Ďalšie úlohy spočívajú v sprostredkovaní kontroly tvorby a fungovaní niacínu, už spomínaného hemoglobínu, niektorých hormónov a žlčových solí. Úlohu koenzýmu plní aj vo svaloch, tkanivovom moku a pečeni. Kvalitným zdrojom tohto vitamínu je Goji a aj Riboflavín.

magnex

Ako sa prejavuje nedostatok magnézia v ľudskom tele?

Takýto nedostatok má viacero prejavov. Vo všeobecnosti ich však môžeme zúžiť na prejavy v oblasti hlavy, srdca, svalov a iných vnútorných orgánoch. Typickým prejavom je migréna, pocit malátnosti, zvýšená citlivosť, problémy so sústredením. Z pohľadu srdca ide o prejavy v podobe bolesti na hrudníku, nepravidelný tlkot. Nedostatok sa na svaloch môže prejaviť bolesťou v záhlaví, svalovými kŕčmi a mravčením. Vnútorné orgány zasa hlásia problém prostredníctvom žalúdočných kŕčov, zvracaním a hnačkou. Práve pri nedostatku magnézia vám pomôže Magne B6.

 

E-shopy ponúkajúce MAGNEX:

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma

button_do-obchodu

najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu 
Vitabalans MAGNEX CITRATE + B6 tbl 1x100 ksbutton_do-obchodu

Ako má vyzerať dávkovanie?

Dávkovanie je jednoznačne jednou z výhod. Je jednoduché, nezávisle od jedla. Zapíja sa vodou, Užívanie je jedna tableta raz denne.

Kto patrí k skupine ľudí s vyššou potrebou magnézia?

 • Do prvej skupiny ľudí patria jednoznačne športovci.
 • Ľudia majúci cukrovku – práve ľudia s nadváhou majú až o polovicu nižšie zásoby horčíka.
 • Ischemická choroba srdca – zvýšeným príjmom horčíka možno normalizovať napätie krvnej steny.
 • Ľudia so srdečnou arytmiou. Práve horčík pomáha pri upraovaní abnormálnej elektrickej aktivity srdca.
 • Nedostatočné prekrvenie mozgu – vďaka pravidelnému príjmu zníženie rizika vzniku ischemickej cievnej mozgovej príhody.

 

Tip na kvalitný produkt: Vitabalans MAGNEX CITRATE

Vitabalans MAGNEX CITRATE prášok vo vrecúškach s malinovou príchuťou 1x20 ks

button_chcem-vediet-viac

 

Takže aké sú skúsenosti s týmto produktom?

Magnex jednoznačne patrí do rúk každého, kto potrebuje doplniť horčík z dlhodobého hľadiska. Za povšimnutie stojí aj obsah vitamínu B6 v jeho zložení. Užívatelia si tento výrobok pochvaľujú a dôkazom toho je aj množstvo pozitívnych recenzií. Rozhodol som sa vybrať viacero obšírnejších vyjadrení k tomuto produktu.

„som v 19. tyzdni a stale mavam krce v podbrusku a pridali sa k tomu aj obcasne ale za to neznesitelne krce v lytkach. gynekolog mi povedal, ze si mam kupit MAGNEX. taks om si ho kupila a v pribalovom letaku PISALI: klinicke skusenosti s podavanim lieku dostatocnemu poctu tehotnych zien neukazali ziadny skodlivy ucinok na plod alebo veduci k vrodenej vyvojovej poruche. NO ZARAZILI MA DALSIE VETY: Napriek tomu sa magnezium ma podavat len v nevyhnutnych pripadoch. Tento liek sa moze uzivat pocas tehotenstva len vtedy, ak tak urci vas lekar.
Tak teraz neviem, mam to brat alebo nie? Ako pri sposobe pouzivania sa pise, zeby sa mala uzivat pre dospelych: 6-8 tabliet denne a pri tehotnych 2 tablety, presne tak ako mi kazal lekar. mozem sa teda spytat, ake ste mali s tymito tabletkami skusenosti?“

magnex

„Ahoj Denisocka, ja som na tvrdnutie bruska v tehu tiez dostala Magne B6 ale bol dost drahy (brala som 3x2tabletky, od 15TT) a tak som si kupila Magnezium LACTICI (vyslo to podstatne lacnejsie) a kombinovala som ich. Sumive mne nepomahalo… Bola som koli tvrdnutiu v nemocke a hrozil od 26TT predcasny porod, vankus pod zadkom tiez nie je bohvie co… Najlepsie je mat celu postel vyvysenu aspon 30 cm (zadok proste musi byt vyssie ako hlava), len v daka tomu a prisnemu kludovemu rezimu (iba na wc a najest sa) som vydrzala do 38TT, kym mi neodisla voda… Drzim palce a prajem krasne a pohodove tehotenstvo 

 

Tip na e-shop: pilulka.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Magnex – pomôže s podporou svalov, nervovej sústave a aj pri únave
4.3 (86.67%) 6 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+