Vyberte stranu

Linex forte je výživový doplnok, ktorý kladne pôsobí na tráviacu sústavu, no jeho účinky Vás prekvapia aj v imunologickej sfére. Navyše – pôsobí aj preventívne.

 

Linex forte a jeho zloženie

Jeho zloženie tvoria najmä dve druhy baktérií. Aké sú to? Lactobacillus (až 1 miliarda kolónií lyofilizovaných baktérií) a Bfidobacterium (takisto 1 miliarda kolónií lyofilizovaných kolónií baktérií. Potom to je ešte inulín a oligofruktóza. Celé zloženie tohto produktu pomáha udržiavať normálnu mikroflóru v ľudskom organizme a prispievať tak k lepšiemu fungovaniu a zvládaniu takýchto problémov.

 

podpora travenia

 

Nazávajú sa aj baktérie zodpovedné za mliečne kvasenie. Prirodzene sa vyskytujú v oboch črevách – v tenkom, aj hrubom a pri normálnom fungovaní črevného a tráviaceho systému ich má telo dostatok. Ak však túto prirodzenú rovnováhu naruší alebo je nutná liečba antibiotikami, systém sa narúša a je potrebná obnova mikroflóry.

 

probiozym

Tip redakcie: Probiozym

 • prispieva k normálnej činnosti tráviacej sústavy a čriev
 • podporuje zdravé trávenie
 • obsahuje Lactobacillus acidophilus, ibištek, bromelaín, papaín a inulín pre maximálny synergický efekt

 

Lactobacillus acidophilus – dokáže odstrániť zápchu alebo hnačku a pritom zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Pomáha obnovovať mikroflóru pri liečbe ANT alebo po ožarovaní, ktorým sa v poslednej dobe predovšetkým lieči rakovina a podobné ochorenia. Ako jeho ďalšie plus môžeme vyzdvihnúť to, že pomáha stráviť potravu a lepšie sa vďaka nemu znáša aj alergia na laktózu a laktózne výrobky. Celkovo pomáha zlepšovať a upravovať poruchy v trávení. Jeho neuveriteľne veľkým plus je to, že pomáha znižovať a eliminovať tak možnosť vzniku rakoviny v črevách, ktorá sa začína rozširovať v posledných rokoch pomerne často aj medzi ľuďmi žijúcich na Slovensku.

 

E-shopy, ponúkajúce Linex forte

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu

 

Bifidobcterium infantis – má podobné účinky ako vyššie spomínaný Lactobacillus acidoplhilus.Obidve kladne pôsobia v tele na kyselinu mliečnu. Dokonca pomáha pri problémoch s kožou a pleťou a pozitívne ovplyvňujú prejavy atopického ekzému. Navyše, v spojená s lactobacillus acidophilus zmierňuje prejavy rôznych potravinových alergií. Sú vhodné pre rôzne vekové kategórie, pre tehotné a dojčiace ženy. Vo všeobecnosti tiež probiotiká znižujú hladinu cholesterolu v krvi a vďaka nim sa lepšie do tela vstrebávajú minerálne látky.

 

Prečo je potrebné mať v rovnováhe črevnú mikroflóru?

Pretože ak v rovnováhe nie je, prichádzajú sprievodné znaky a upozornenia, aby ste to mali už začať konečne riešiť. Čo všetko to ovplyvňuje? Na črevnú mikroflóru negatívne pôsobia (ako všetci dobre vieme) najmä antibiotiká (ale dlhodobé užívanie antibiotík). Veľa ľudí pri užívaní antibiotík, zabúda alebo dokonca vedome odmieta užívanie probiotík.

 

črevné baktérie

 

Antibiotiká obsahujú nespočetné množstvo látok, a v prípade, že ich neužívate spolu s probiotikami, sa môže stať, že Vás práve tráviaci a črevný systém potrápia a to nielen krátkodobo! Linex forte kladne pôsobí na metabolizmus človeka a spracovávanie rôznych látok (najmä už v spomínaných antibiotikách), ktoré nie sú až tak telu prirodzené.

Avšak, Linex forte (hoci to je probiotický liek), nemusíte užívať len keď užívate antibiotiká. Užívať ho môžete aj preventívne, alebo aj vtedy keď mávate problémy s črevným systémom a neraz Vás potrápia hnačky, zápcha a spolu s tým aj kŕče v črevách. Okrem tohoto pomáha liečiť bolesti žalúdka a podobne: nadúvanie a plynatosť.

 

probiozym

Tip redakcie: Probiozym

 • prispieva k normálnej činnosti tráviacej sústavy a čriev
 • podporuje zdravé trávenie
 • obsahuje Lactobacillus acidophilus, ibištek, bromelaín, papaín a inulín pre maximálny synergický efekt

 

Prečo odporúčame užívať Linex forte?

Pretože ak máte problémy s trávením, tak Vás dokážu potrápiť naozaj nepríjemné ťažkosti. Okrem vyššie spomínaných sprievodných javov, ktoré Vás môžu zastihnúť veľakrát aj nepripraveného, pomáha zlepšovať imunitu a obranyschopnosť. Niektorí ľudia majú tiež problémy so stráviteľnosťou bielkovín a vláknin – aj na to pomáhajú tieto probiotiká pretože dokážu syntetizovať enzýmy obsiahnuté práve vo vláknine a bielkovinách.

Ďalšia výhoda (a veľké plus) týchto probiotík vidíme v tom, že zlepšujú peristaltiku čriev. Peristaltika je v podstate pohyb čriev a týmto pohybom sa trávi potrava. Veľa ľudí však má problémy práve s peristaltikou a neposúva sa im potrava v črevách “ďalej”. Peristaltika je teda pohyb svalov čriev. Nemyslote si ale, že peristaltika je oba v črevách – uplatňuje sa aj v močovodoch či vajíčkovodoch a tak ďalej. Takže, Linex forte je zodpovedný aj za lepší pohyb svalov a tým sa potrava dokáž rýchlejšie stráviť a problémy zmiznú rýchlejšie.

 

trávenie

 

Linex forte – cena

Jedno balenie Linex forte obsahuje 28 kapsúl a odporúčané denné dávkovanie je 1 kapsula. Cena, za ktorú tieto probiotiká kúpite je približne 7-8€. Odborníci tvrdia, že tieto probiotiká sú vhodné aj na dlhodobejšie užívanie, pretože ich obsah tvoria zdravé baktérie. Tieto probiotiká sú vhodné dokonca aj pre malé deti a dojčatá, pričom sa odporúča obsah jednej kapsule opatrne vysypať na lyžičku a zmiešať s nejakou tekutinou. U dospelých sa odporúča, aby odporúčanú dennú dávku užívali po jedle, zapili dostatočným množstvom vody a rozhodne nekombinovali (ako pri väčšine liekov) s alkoholom.

 

Linex forte – recenzie

Na voľne dostupných fórach na internete si môžete nájsť väčšinou pozitívne hodnotenia na tieto probiotiká. 100% spokojná overených zákazníkov hovorí sama za seba

 

E-shopy, ponúkajúce Linex forte

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu

 

Linex forte – skúsenosti 

Zákazníci sú s Linex forte, povedala by som, nanajvýš spokojní. Podľa slov jedného z nich je tiež pozitívom to, že sa nemusí uchovávať v chladničke – stačí ak je uchovávaný do teploty 30 stupňov. Ďalej hovorí, že prípravok naozaj funguje a už do pár dní pocítil zmenu v trávení a lepšie sa mu dokonca aj zaspávalo.

Iná zákazníčka ďalej dodáva, že si tento prípravok veľmi pochvaľuje, pretože musela užívať probiotiká aj počas tehotenstva a následne na to počas doby kedy ešte kojila a tieto probiotiká musela dávať aj svojmu malému synovi, ktorý ich znášal veľmi dobre. Iný zákazník napríklad vyzdvihuje cenu výrobku.

Tip na e-shop: Nalgesin S má na sklade

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod drmax.sk, ktorý odporúča 96 % zákazníkov heureky. Spokojní sú s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

 

Linex Forte: pomocník k lepšiemu tráveniu
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+