Vyberte stranu

Kapucínka väčšia je rastlinka, ktorá je pestovaná predovšetkým pre jej krásu. Tento okrasný kvietok však v sebe skrýva aj liečivé účinky. Ide o rastlinku, ktorá sa zaraďuje medzi jednoročné rastliny a jej výška môže dosiahnuť až takmer 40 centimetrov. Má však plazivú stonku, ktorá v našich podmienkach môže dosiahnuť až 3 metre. V iných oblastiach jej rozvetvená stonka môže dosiahnuť až 5 metrov. Kvitne v mesiacoch jún – október. Jej účinky poznali bylinkári v ľudovom liečiteľstve už dávno v minulosti. U nás ju ľudia pestujú najmä ako ozdobný kvet, no bylinkári z nej vedeli vyťažiť už v minulom storočí. Je považovaná za prírodné antibiotikum.

 

Niečo viac o Kapucínke väčšej

Oranžovo až oranžovočervená rastlina sa k nám dostala až z ďalekej Južnej a Strednej Ameriky. Nie je mrazuvzdorná, mrazu odolávať dokáže, pretože je mimoriadne citlivým kvetom. Ak jej však dodáte dostatočné množstvo teplo, môžete ju pestovať aj doma v kvetináči. Sila tohto nepatrne jemného kvietku, Vás naozaj ohromí. Jej výťažky sa pridávajú do čajov, tinktúr či tabliet. Má veľmi silné antibiotické účinky. Pomôže Vám teda napríklad pri zápaloch močových ciest či ochoreniach dýchacích ciest a jej pravidelným užívaním, budete čoskoro opäť vo svojej koži. Pomáha prekonávať salmonelózu a je účinná v boji rpoti streptokokovi. Okrem toho všetkého, je vhodným riešením vtedy, ak mávate problémy s vapadávaním vlasov alebo chcete svoje vlasy celkovo posilniť. Ak Vás trápia lupiny, stavke nielen na zinok, ale aj na kapucínku väčšiu. Jej účinky Vás prekvapia!

 

kapucínka väčšia

 

Ďalšie superúčinky Kapucínky väčšej

Tým, že je prírodným antibiotikom, dokáže prekonávať už prvé príznaky chrípky či nachladnutia. Ak už aj ste chorý, pomáha zmierniť prejavy chrípky či nachladnutia a tak rýchlo skoncovať s chorobou. Ak nie ste človekom, čo pri prvom kašli vyhľadáva pomoc lekára, skúste Kapucínku. Syntetické antibiotika nemusia byť stále tým najlepším riešením a ak ste skôr zástancom prírodnej liečby, je pre Vás vhodná práve táto rastlinka. Dokonca, tinktúra alebo šťava z Kapucínky pôsobí proti infekciám, rýchlejšie hodí rany a má dezinfekčný účinok. Je silným kvetom, no pritom telu a organizmu nijako neškodí, ani sa pri jej užívaní nevyskytujú žiadne negatívne vedľajšie účinky. Bežné antibiotiká, ktoré Vám predpíše lekár Vám na jednej strane pomáhajú, na druhej strane Vám ničia žalúdok. Konkrétne prirodzenú mikroflóru tráviacej sústavy a preto sú Vám často odporúčané spolu s antibiotikami užívať aj probiotiká. Kapucínka väčšia napriek svojím silným účinkom, je k telu ohľaduplná a pri jej užívaní sa nemusíte báť zničenej mikroflóry v tráviacom trakte ani žiadnych ďalších vedľajších účinkov.

 

Čo všetko obsahuje Kapucínka väčšia?

Je bohatá na viacero prírodných látok, vitamínov a minerálov. Sú to napríklad tieto:

 

Eshopy ponúkajúce Kapucínku väčšiu:

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Kapucínka väčšia a jej využitie

Celá rastlinka Kapucínky je liečivá. Jej kvety, listy, ale aj plody. Pre svoje blahodarné účinky, si vydobila miesto aj v kuchyni. Ak by sme ju mali prirovnať k niečomu, je to žechura alebo reďkovka. Rastlinka Kapucínky sa dá konzumovať celá – listy, kvety, aj plody. Ľudia ju zvyknú pridávať do nátierok, polievok či rôznych šalátov. Môžete ju užívať aj ako prevenciu voči vzniku chorôb. Pomáha aj pri problémoch s dýchaním.

 

Tabletová forma Kapucínky väčšej

Jedno balenie Kapucínky väčšej ako prírodného antibiotika obsahuje 20 tabliet. Odporúča sa užívať jedna tableta a to dvakrát až trikrát do dňa. Toto balenie nájdete na trhu po názvom Kapucínka väčšia Akut Forte. Toto balenie okrem výťažkov z Kapucínky, obsahuje aj Kanadskú brusnicu a D-manózu. V každej jednej tablete okrem toho ešte nájdete aj stearan horečnatý a celulózu vo forme mikrokryštálov.

 

kapucínka väčšia

 

O Kanadskej brusnici

Kanadská brusnica má výrazné účinky, kroté pôsobia na telo protizápalovo. Priaznivo vplýva na močový mechúr a pomáha tým, ktorý trpia nielen častým únikom moču, ale aj často sa opakujúcimi zápalmi močového ústrojenstva. Brusnice sú navyše antioxidantom so skvelou chuťou. Táto odroda brusnice sa tiež zvykne užívať pri poruchách tráviaceho ústrojenstva, kedy je častým problémom plynatosť či nafukovanie a iné nepríjemné pocity, ktoré Vám bránia v normálnom fungovaní.

 

TIP: Kapucínka tinktúra z púčikov

Kapucínka tinktúra z púčikov

 • rieši akné, angínu, gynekologické výtoky, herpes, chrípku, kandidózu, ľadvinové kamene, obličky, močový mechúr, mandle, mykózy, nádchu, hepatitídu
 •  pôsobí tiež na podporu rastu vlasov i proti ich vypadávaniu
 kapucinka  

Čo je D-manóza?

D-manóza býva častým doplnkom zloženia pri produktoch s výťažkami brusníc alebo propolisom. Podobne ako brusnica, priaznivo vplýva na správne fungovanie močového ústrojenstva a popasovať sa vie aj s únikom moču. Nachádza sa aj vo výrobkoch určených na zlepšenie sexuálneho života. Svojím bunkovým zložením sa podobá glukóze. Je zodpovedná za očistu a detoxikáciu močových ciest a za vyplavovanie škodlivín z tela.

 

Kapucínka väčšia – cena

Balenie Akut Forte Kapucínky väčšej nájdete ako výživový doplnok, ktorý je dostupný v každej lepšej lekárni. Jej cena sa pohybuje okolo 7 eur (k dňu 30. 7. 2018) a má výrazné antiseptické účinky.

 

Kapucínka väčšia – recenezie

Na Heureka.sk dostupné recenzie hovoria,  že tento prípravok je naozaj účinný. Na tomto webovom portáli tiež môžete vidieť, že má iba 100%-né hodnotenie a ľudia ho odporúčajú ďalej.

 

Eshopy ponúkajúce Kapucínku väčšiu:

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

 

Kapucínka väčšia – skúsenosti

Pozrime sa bližšie na skúsenosti overených užívateľov, ktorí hodnotili tento prípravok na Heureka.sk. Slová jednej zákazníčka tvrdia, že v prípravkom je viac než spokojná a Kapucínka jej pomohla prekonať problémy so zápalom močových ciest už za pár dní. Iná zákazníčka hovorí o podobnej skúsenosti – počas písania svojej vlastnej skúsenosti užívala Kapucínku iba pár dní, no problémy a ťažkosti s močovým ústrojenstvom zmizli veľmi rýchlo na takú krátku dobu užívania.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať Kapucínku väčšiu

Odporúčame ho nakupovať v obľúbenom internetovom obchode lekarentriveze.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Vyskúšali ste už niekedy produkt obsahujúci Kapucínku väčšiu? O svojej skúsenosti nám dajte vedieť v komentári!

 

Kapucínka väčšia ako prírodné antibiotikum
4 (80.56%) 71 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+