Vyberte stranu

K najkrajším obdobím v živote ženy patrí tehotenstvo a následná výchova jej novorodenca. Až 60 percent tehotných žien nemá optimálny príjem jódu. Výživový doplnok Jodis koncentrát pre tehotné a dojčiace ženy s tým môže pomôcť.

Počas tehotenstva organizmus automaticky potrebuje viac vitamínov a stopových prvkov, sú totiž dôležité pre správny vývoj plodu. K najdôležitejším stopovým prvkom patrí jód.

 

Pozor na nedostatok jódu

Nedostatok jódu v organizme je známy ako jodopenie. Vedie k poruchám počas tehotenstva, ale aj k poruchám vývoja plodu. Nedostatok jódu počas tehotenstva a v období dojčenia môže viesť k poškodeniu mozgu vyvíjajúceho sa plodu, alebo už narodeného dieťaťa. Za následok to môže mať poruchu psychických funkcií, najvážnejším dôsledkom môže byť mentálna retardácia. K častým poruchám patria aj narušenie telesného rastu a zlý vývoj orgánov.

Nedostatok jódu sa môže prejaviť aj poruchami vývoja kostry a srdcovými chybami. Už pri miernom nedostatku jódu klesne inteligencia o 7 až 13 bodov. Vývoj centrálneho nervového systému môže byť rovnako pri nedostatku jódu ovplyvnený nepriaznivo.

tehotenstvo dieťa matka jodis

 

Bábätko jód potrebuje

Na zvýšenej spotrebe jódu počas tehotenstva sa bábätko podieľa dvomi spôsobmi. Medzi 12. a 14. mesiacom týždňa gravidity začína plod produkovať hormóny štítnej žľazy, k čomu potrebuje jód. Získava ho, samozrejme, od matky.

Cestou placentárneho obehu vyvíjajúci sa plod spotrebováva hormóny štítnej žľazy, ktoré, opäť, získava z tela matky.

Jód dieťatko potrebuje najmä od spomínaného 12. týždňa gravidity matky. Dôležitý je predovšetkým pre vývoj jeho mozgu.

Tip redakcie: Jodis koncentrát

 • Vyvoláva ozdravujúci efekt pre celý organizmus.
 • Najpoprednejší produkt pre prevenciu ochorení spojených s nedostatkom jódu.
 • Zlepšuje pamäť, podporuje spaľovanie tukov, obnovuje imunitný systém a ešte omnoho viac.
 • Nevyvoláva vedľajšie účinky a jeho bezpečnosť je klinicky potvrdená.

button_chcem-vediet-viac

Vývoj dieťaťa krok za krokom

Dieťatko sa týždeň za týždňom v tele matky vyvíja, preto je potrebné mu dodávať potrebné vitamíny a minerály.

 

Prvý trimester

V prvých štyroch týždňoch sa začínajú tvoriť mozog a miecha, začína s formovať srdce. Objavia sa paže a nohy. Dieťatko je zatiaľ len pol centimetrové embryo .

V ôsmich týždňoch sa sformujú všetky hlavné orgány a všetky vonkajšie štruktúry tela. Srdce už bije v pravidelnom rytme, objavujú sa prsty na rukách i na nohách. Formujú sa tiež pohlavné orgány. Vytvoria sa očné viečka a je viditeľný pupok. Na konci ôsmeho týždňa už plod začína vyzerať ako malý človek.

Nervy a svaly začínajú spolupracovať v 12 prvých týždňoch. Už badať za očnými viečkami oči, ktoré však nebudú otvorené až do 28. Týždňa. Rast hlavy sa spomalí a dieťatko je ja dlhé už 7,5 centimetra.

Tip redakcie: Koloidný jód liquid

 • je nevyhnutný pre správny rozvoj a fungovanie organizmu
 • vďaka svojej tekutej forme je ľahko vstrebateľný
 • okrem iného prispieva k spravnemu fungovaniu štítnej žľazy, nervovej sústavy, k zdravej pokožke, kongnitívnej funkncii a energetickému metabolizmu, čím navyše pomáha spaľovať tuk.

button_chcem-vediet-viac

Druhý trimester

Už sa dá zistiť pohlavie dieťaťa. Mamička môže zistiť, či čaká chlapca, alebo dievčatko. Formuje sa koža, svalové tkanivo i črevá. U dieťaťa sa tvorí sací reflex.

Do 20. týždňa je dieťa aktívnejšie, čiže sa mamička začína cítiť nepohodlne. Vytvorili sa mihalnice, obočie, nechty na nohách i rukách, čiže sa dieťatko môže poškrabať. Dokáže počúvať a prehĺtať.

V prvých 24 týždňoch začína kostná dreň tvoriť krvinky, a na jazyku dieťaťa sa tvoria chuťové poháriky. Už má stopy a odtlačky prstov, na hlavé mu začínajú rásť vlasy, tiež sa zlepšujú sa jeho reflexy. Dieťa pravidelne spí a zobúdza sa. U chlapcov začnú semenníky prechádzať do miešku, u dievčat sú už na mieste maternica a vaječníky y vytvára sa celoživotná zásoba vajíčok.

Tretí trimester

V 32. týždni sú už kosti úplne vytvarované, hoci sú stále mäkké. Kopy a údery dieťaťa sú už silné, dokáže otvárať a zatvárať oči a vnímať zmeny svetla. Ešte nemá úplne vytvorené pľúca, ale dokáže dýchať. Dokáže si ukladať životne dôležité minerály, ako sú železo a vápnik. Rýchlo naberá na váhe, niečo cez 200 gramov týždenne.

Do 36. týždňa sa telesný tuk sa v tele zvyšuje, dieťa je stále väčšie a má preto mene priestoru na pohyb. Pohyby sa zmierňujú a namiesto kopancov matka pociťuje skôr krútenie a naťahovanie sa.

Na konci 37. týždňa sa dieťa považuje za samostatné, pretože už dokáže samo plne fungovať. Keď sa blížite k pôrodu, dieťatko zvykne meniť polohu hlavou dole.

Tip: Jodis koncentrát pre tehotné a dojčiace ženy

 • Podporuje stabilizáciu membrán buniek a regeneráciu zdravia ako celku.
 • Zabezpečuje dostatok jódu, ktorý je potrebný pre zdravie ľudského organizmu.
 • Podporuje tvorbu hormónov, ktoré majú na starosti reguláciu metabolizmu.

zakupit

Jodis koncentrát

Prípravok Jodis koncentrát je výživový doplnok s vysokým obsahom jódu. Jód prispieva k správnej kognitívnej funkcii – schopnosti vnímať, učiť sa, pamätať si informácie, schopnosti riešiť problémy, používať jazyk na vyjadrenie myšlienok. Prispieva aj k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, správnemu fungovaniu nervového systému či správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy. Jód je nápomocný i pri udržiavaní zdravej pokožky.

Prípravok je vhodný pre starších ľudí, ľudí s neslanou diétou na podporu ich zdravia, ľudí chorých na cukrovku, štítnu žľazu a rakovinu. Vyvoláva veľký ozdravujúci efekt pre celý organizmus.

seniori jodis

Koncentrát priaznivo napomáha pri obnove imunitného systému, pri cukrovke, gynekologických problémoch, mozgovej činnosti či vypadávaní vlasov. Nápomocný je aj pri spaľovaní tukov či udržaní váhy počas klimaktéria.

Ak vás zaujal koncentrát Jodis, cena vás zaujme ešte viac. Koncentrát pre mamičky si môžete kúpiť už za 12 eur. Jodis koncentrát s biologický aktívnym jódom je v ponuke za rovnakú sumu – 12 eur.

Koncentrát pre mamičky stačí užívať jednu lyžičku denne, čo predstavuje 53 percent odporúčanej dávky jódu. Môžete ho vypiť, pridať do nápoja či do jedla. Balenie 330 ml vám vydrží na 80 denných dávok.

Koncentrát vhodný pre starších a chorých ľudí treba užívať 1,5 čajovej lyžičky denne.

 

Náš tip: Pozrite si výber výrobkov obsahujúcich Jód

Názov

Popis produktu

Kde kúpiť?

Cena

JODIS KONCENTRÁT (PKR) biologicky aktívny jód

JODIS KONCENTRÁT

 • pomôže zabezpečiť optimálne množstvo JÓDU vo vašom tele
 • Jód okrem iného prispieva k správnemu fungovaniu nervového systé­mu, k udržaniu zdravej pokožky

LekarenTriVeze.sk

 • e-shop má veľmi pozitívne hodnotenia na heureke
 • priemerná doba dodania produktu je 2,2 dňa
 • zákazníci si pochvaľujú výbornu komunikaciu
do obchodu
 

JODIS KONCENTRÁT pre tehotné a dojčiace ženy 330 ml

JODIS KONCENTRÁT pre tehotné a dojčiace ženy 330 ml

 • prispieva k správnej kognitívnej funkcii,
 • napomáha správnemu fungovaniu nervového systé­mu,
 • pomáha k tvorbe hormónov štítnej žľazy a prispieva k správnemu fungo­vaniu štítnej žľazy.

 

 • tento e-shop odporúča 96 % zákazníkov na heureke
 • priemerná doba dodania býva v priemere 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu

 

do obchodu

Koloidné jód liquid

Koloidné jód liquid

 • je nevyhnutný pre správny rozvoj a fungovanie organizmu
 • vďaka svojej tekutej forme je ľahko vstrebateľný
 • okrem iného prispieva k spravnemu fungovaniu štítnej žľazy, nervovej sústavy, k zdravej pokožke

 

 

 

 

[su_list icon="icon: thumbs-o-up" icon_color="#12ad22"]

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
[/su_list]
 

do obchodu

 

Jodis recenzie

Pokiaľ sa zaujímate o to, čo spojenie Jodis koncentrát skúsenosti, odpovieme vám. Ľudia si ho pochvaľujú. „Mám problémy s krvným tlakom, nasadil som si váš jód, na odporúčanie v lekárni, už asi po dvoch týždňoch sa mi tlak ustálil, ďakujem vám,“ uviedol zákazník z Banskej Bystrice.

„20 rokov sa liečim na štítnu žľazu. Na vlastnú zodpovednosť som riskla užívanie JODISu. Pred mesiacom som bola na testoch. Výsledky boli viac než obdivuhodné, až nepochopiteľné. Som skutočne šťastná,“ vyjadrila sa 55-ročná žena z Nitry.

 

Vyskúšajte tiež: Gravital

 • napomáha k tvorbe tkanív a vývoju buniek plodu
 • zmierňuje príznaky vyčerpanosti
 • pomáha zmierňovať príznaky zažívacích problémov
 • udržiava primeranú hladinu cholesterolu
 • pozitívne ovplyvňuje ženskú plodnosť

button_chcem-vediet-viac

Máte niektorý z vyššie spomínaných problémov? Mali by ste Jodis koncentrát bezpodmienečne vyskúšať.

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Zdroj: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/jodis-koncentrat-pre-tehotne-a-dojciace-zeny-880749.html, http://www.pkr.sk/index.html

Jodis koncentrát ocenia tehotné ženy i starší a chorí ľudia, takto vám pomôže
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+