Vyberte stranu

Výživový doplnok so silnou kombináciou bylín HypnoX forte pomáha pri zaspávaní a zaručí vám aj kvalitný spánok. Výťažky z rastlín známych už storočia sú tradičným, a pritom veľmi účinným prostriedkom na lepšie zaspávanie a tiež upokojenie psychiky.

Počas spánku si chce každý oddýchnuť a načerpať nové sily. Počítanie ovečiek je, žiaľ, pre niektorých bežnou súčasťou zaspávania a ráno sa budia unavenejší ako si líhali. Vhodnou pomôckou proti týmto problémom je napríklad rastlinný prípravok HypnoX Forte.

Potreba spánku

Zdravý spánok je potrebný kvôli regenerácii a oddychu celého organizmu. Pokiaľ nemá človek dostatok spánku, prejavuje sa uňho zhoršená sústredenosť a koordinácia, klesá výkonnosť organizmu a stúpa nervozita a únava. Nálada sa zhoršuje a často sa objavujú bolesti hlavy.

hypnox forte spánok

Spánok je pre každého človeka – či už ide o dieťa alebo dospelého – nevyhnutný. Vďaka nemu dochádza k regenerácii pohybovej sústavy a uvoľneniu svalstva, srdce, kardiovaskulárny systém i dýchacia sústava si oddýchnu a myseľ, psychika a najmä pamäť si odpočinú tiež.

Dĺžka a fázy spánku

Spánok by mal u bežného človeka trvať od 7 do 9 hodín. Starším ľuďom stačí spať zvyčajne okolo 6 hodín, novorodenci potrebujú spať 16 hodín, u dvojročného dieťaťa je ideálne spať od 9 do 12 hodín.

Dĺžka zdravého spánku je individuálna, človek by mal spať prirodzene dlho a prebúdzať sa samovoľne. Dôležitá je však nielen dĺžka, ale aj kvalita spánku. Aby bol spánok účinný, musí byť hlboký a kvalitný. Dosiahnuť to možno obmedzením hluku v období spánku, dostatočným zatemnením miestnosti či správnym výberom matraca.

Spánok je rozdelený na viacero cyklov či fáz. Prvou je niekoľko minút trvajúca fáza zaspávania, nasleduje NON-REM fáza, ktorá má štyri štádiá. Prvé sa vyznačuje plytkejším spánkom, kedy sa človek môže ešte prebudiť, potom spánok prechádza do štvrtého štádia, počas ktorého sa regenerujú somatické funkcie. V tomto štádiu sa človek nachádza v synchrónnom – najhlbšom a najpomalšom spánku. Časom dochádza k návratu do 1. fázy a potom prichádza REM spánok. Počas tejto fázy sa regenerujú mozgové funkcie. Posledná je fáza zobudenia sa.

 

NON-REM spánok u dospelých prevažuje obvykle v pomere 4:1, za jednu noc sa vystriedajú až štyri spánkové cykly.

Tip na produkt: HypnoX forte

 • Predstavuje extra silnú kombináciu bylín pre lepší komfort zaspávania a kvalitný spánok.
 • Je vhodný na podporu normálnej činnosti nervovej sústavy, na ľahšie zaspávanie, zlepšenie kvality spánku a k podpore spánkovej hygieny.
 • Zakúpiť si ho môžete v e-shope prezdravie.sk.

HypnoX forte – zloženie

Doplnok stravy HypnoX forte od kanadskej spoločnosti Barny’s je dobrý pre zdravý a posilňujúci spánok. Vďačí za to prírodnému zloženiu. Vo výživovom doplnku sa nachádzajú extrakty z valeriány lekárskej, vňate chmeľu obyčajného, mučenky opletavej, medovky lekárskej a vitamínu B6.

 

E-shopy, ponúkajúce výživový doplnok HypnoX forte

Prezdravie.sk

 

 • e-shop odporúča 95 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,6 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,3 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Valeriána lekárska

Má stabilizujúci účinok na nervy, pôsobí upokojujúco na nervovú sústavu v prípade nespavosti či nervovom napätí. Okrem toho reguluje činnosť srdcových svalov, koronárnych ciev, pomáha aj pri črevných parazitoch či kŕčoch hladkého svalstva, zamedzuje stresu.

Chmeľ otáčavý

Je silný antioxidant, je vhodný na zníženie nervovej a sexuálnej predráždenosti, na podporu vylučovania tráviacich enzýmov a povzbudenie chuti do jedla, proti vypadávaniu vlasov i prekrvenie pleti. Podporuje normálne trávenie, menopauzálny komfort, upokojuje.

Medovka lekárska

Táto liečivá bylinka sa tak isto používa na upokojenie nervovej sústavy, ale aj pri vyčerpanosti, nespavosti, bolestiach hlavy či bolestivej menštruácii. Účinná je však aj pri poruchách trávenia a funkcie žlčníka, arytmii srdca i závratoch.

hypnox forte spánok

Mučenka opletavá

V ľudovom liečiteľstve sa používala ako sedatívum a hypnotikum, keďže upokojuje predráždené nervy. Vhodná je pri nespavosti a rôznych kŕčoch a bolestiach, ale aj v období klimaktéria.

Vitamín B6

Pyridoxín hrá dôležitú úlohu pri raste a vývoji kostry, dôležitú úlohu však hrá aj v metabolizme červených krviniek. Pomáha uvoľňovať energiu z bielkovín, je dôležitý pre imunitné funkcie organizmu, nervový systém, psychickú aktivitu a normálnu činnosť nervovej sústavy.

Tip redakcie: Calmin

 • Výživový doplnok s komplexným zložením pre dobrý spánok.
 • Obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok, ktoré pomáhajú k relaxácii, podporujú zaspávanie a kvalitný spánok.

HypnoX forte – cena a účinky

Prípravok na spanie sa predáva v dvoch baleniach – s 20 a 40 tabletami. Prvé balenie je klasický HypnoX forte, druhé je HypnoX DuoMax. Ten obsahuje navyše aj aBioaktívny Alfa S1 dekapeptidu. Menšie balenie je dostupné za 5,90 eura, väčšie za 8,80 eura. Obidva prípravky pomáhajú pri problémoch so zaspávaním a s celkovou kvalitou spánku.

 

Tip: HypnoX DuoMax

 • Predstavuje unikátnu zmes bylín, vitamínu B6 a bioaktívneho alfa dekapeptidu pre lepší komfort zaspávania.
 • Vhodný je pre zaspávanie pri nespavosti, zlepšenie kvality spánku a podporu spánkovej hygieny.
 • Prípravok je nenávykový.

button_chcem-vediet-viac

HypnoX forte – skúsenosti

Pokiaľ máte problémy so zaspávaním, je pre vás tento prípravok ako stvorený. Ak uvažujete nad prípravkom HypnoX forte, recenzia je vhodná cesta, ako sa o ňom dozvedieť viac. Zákazníci prípravok odporúčajú, oceňujú jeho prírodné zloženie a nenávykovosť.

 

Tip na e-shop: HypnoX forte má na sklade

Internetový obchod prezdravie.sk odporúča 95 % zákazníkov heureky, spokojnosť prejavili s rýchlym doručením i komunikáciou e-shopu. Celková spokojnosť s obchodom je 4,6 hviezdičky z piatich.

Erectan

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 1. 7. 2018.

Vyskúšate HypnoX forte?

HypnoX forte je riešením vašich problémov so spánkom
4.6 (91.43%) 7 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+