Vyberte stranu

Hľadáte doplnok výživy, ktorý vám poskytne komplexnú pomoc pri starostlivosti o kĺby? Práve Glukosamín obsahuje výbornú kombináciu užitočných látok práve pre spomínaný účel. Pomôže pri podpore kĺbov, má aj rôzne iné účinky. Čo vieme o jednotlivých látkach, ktoré tvoria zloženie? Čo vieme o skladovaní a dávkovaní? Sú známe nejaké vedľajšie účinky? Odpovede na tieto otázky a mnoho užitočných informácií, nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Čo nájdeme v doplnku výživy s názvom Glukosamín?

 • Na prvé miesto v zložení patrí látka, po ktorej je pomenovaný aj celkový produkt. Z chemického hľadiska ide o glukosamín sulfát. Ide o zásadistú zlúčeninu. Chemicky túto látku značíme C6H16NO5. Vzniká z glukózy náhradou hydroxylovej skupiny za skupinu –NH2. Funkcií tejto látky je mnoho. Aké sú účinky glukosamín sulfátu v ľudskom tele? Konrétnym prejavom blahodarných účinkov tejto látky je priaznivé pôsobenie proti bolestiam a zápalom pri artróze kĺbov. Nástup účinkov tejto látky nastáva až po 4 až 6 týždňoch pravidelného užívania. Ďalšie klinické účinky naznačujú aj potlačovanie straty chrupavky v kĺboch. K takýmto stratám na chrupavkách dochádza pri osteoartróze. Klbovej výžive pomôže aj Inovo 5.
 • Na druhé miesto zloženia patrí chemická látka s názvom chondroitín sulfát. Ide o chemickú látku prítomnú medzi bunkami v chrupavkovej hmote. Ide o polysacharid, ktorého účinky sa osmoticky prejavujú v zadržiavaní vody. Práve to dáva chrupavke jej pružnosť. Ako však vyzerá mechanizmus účinku tejto látky? Ten spočíva v odbúravaní polysacharidového reťazca. Pôsobenie tejto látky je najviac účinné a viditeľné pri dlhodobom používaní. Klinicky dokázané priaznivé účinky vykazuje pri podpore liečby ochorení ako je zápal a artróza kĺbov. Rovnako tak pomôže ja pri bolestiach kĺbov a aj chrupaviek.  Rovnako ako aj prvá menovaná látka, tak táto pomáha pri stratách kĺbovej chrupavky.
 • Ďalším obsahom sú sprievodné látky ako mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý a hypromelóza.

Podobným produktom je žraločia chrupavka a Gelo-3.

 

Tip redakcie: Glukosamín + chondroitín + MSM

MedPharma Glukosamín + chondroitín + MSM - KĹBY 60 tbl. + 7 tbl. ZD ARMA

 •  glukosamín sulfát a chondroitín sulfát sú hlavné zložky kĺbových chrupaviek a spojivého tkaniva
 • obsahuje aj vitamín C, ktorý prispieva ku tvorbe kolagénu
 • normalizuje funkciu kostí

 

Aké sú známe vedľajšie účinky?

Obdobne podobný výskyt nežiadúcich účinkov ako pri tomto produkte nájdeme aj pri placebe. Zásadou je však dodržiavať odporúčané dávkovanie. V prípade alergickej reakcie je nutné prerušiť príjem tohto produktu a konzultovať následky (pokiaľ nejaké vyvstanú) s lekárom. Veľmi zriedkavý je výskyt bolestí žalúdka, prípadne ešte zriedkavejšie porucha vyprázdňovania. Z viacerých klinických štúdií sa objavila len jedna závažnejšia porucha. U jediného respondenta bolo zaznamenané predĺžené krvácanie.

Glukosamín

 

Ako by malo vyzerať skladovanie?

Skladujeme v pôvodnom obale pri izbovej teplote. Udržiavame mimo dosahu detí.

 

E-shopy ponúkajúce GLUKOSAMÍN:

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma Click Here

button_do-obchodu

najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
Prezdravie.sk
 • odporúča 96%zíkazníkov 
 • overený predajca
 • zákazníci sú spokojní s kvalitou výrobkov a celkovou komunikáciou
MedPharma Glukosamín + chondroitín + MSM - KĹBY 60 tbl. + 7 tbl. ZD ARMAbutton_do-obchodu

Ako by malo vyzerať dávkovanie?

Prípravok užívajú dospelí v dávke 1 tableta trikrát denne. Ako sme už spomínali hore, treba tento produkt využívať dlhšiu dobu pre nástup účinkov.

Jeho príjem nie je odporúčaný v tehotenstve a dojčiacim ženám. Rovnako tak neužívame pri alergii na morské kôrovce a mäkkýše.

Kto je výrobcom tohto produktu?

Výrobcom je firma s názvom Swiss Natural. Je to jedna z najväčších kanadských firiem s farmaceutickým zameraním. Táto firma ponúka viac ako 500 produktov v rôznych formách čisto z prírodných látok. Na trhu je už vyše 40 rokov.

 

 

Tip redakcie: Flextor

 • Prípravok určený na prémiovú výživu kĺbov a ich regeneráciu.
 • Obsahuje glukozamínsulfát, chondroitínsulfát, MSM, Boswellia serrata, bromelaín, kolagén a vitamín C.
 • Vďaka zloženiu podporuje udržanie zdravia kĺbov a správnu funkciu kostí a chrupaviek.

 

Aké sú skúsenosti s týmto produktom? Čo naň vravia užívateľské recenzie?

„A čo je najvac supr, že niekedy a u niektorých dochádza ku kompletnej obnove poškodených tkanív u iných dochádza k úľave od bolesti a zlepšeniu pohyblivosti ako predtým a zabránia ďalšiemu zhoršovaniu. Síra je dôležitá pre vytváranie kolagénu a glukozamínu. Pomáha živinám a kvapalným látkam prúdiť bunkami a pomáha odstraňovať jedy z buniek zvýšením priepustnosti, čo vedie k zníženiu bolesti a zápalu a k udržaniu kostí, kĺbov, väzov a šliach v optimálnom stave atd. Takze ešte stale neverite??“

„Sama mam koxartrozu, pisala som o tom uz vo viacerych prispevkoch, roky som patrala, ako si moj stav zlepsit a ako sa vyhnut operacii…Hoci to cele vyustilo do viacerych zavaznejsich dg, dnes uz mozem povedat, co mne pomohlo najviac:
Celkova zmena zivotneho stylu, celkova uprava stravy – vylucila som uplne mlieko,cukor, muku a pravidelne absolvujem detoxikacny program. Pomahaju mi aj zelene potraviny, chlorella, moje oblubene su chia semena, pravidelne uzvam kazde rano a vecer makovy olej (vysoky obsah vapnika,ako som pisala vyssie), vyzivove doplnky uzivam len prirodne ako glukosamin, kazdy den cvicim SM system a pravidelne chodievam na masaze, najmä Dornovu metodu a Breussovu masaz.“

Glukosamín

 

Aké sú skúsenosti s užívaním tohto produktu?

Balenie tohto prípravku vás vyjde na necelých 32 eur. (Cena aktuálna ku dňu 20.7.2018)

 

Tip na kvalitný e-shop: 

Prezdravie.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Glukosamín – cenovo výhodná podpora zdravia kĺbov
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+