Vyberte stranu

Môže sa stať, že ľudské telo nemá k dispozícii dostatočné množstvo železa. Jeho nedostatok má nepríjemný dopad aj na červené krvinky. S úpadkom železa nastáva aj úpadok hladiny červených krviniek. Práve to afektuje schopnosť transportu kyslíka v rámci ľudského tela. Zároveň dochádza aj k zhoršeniu celkového zdravotného stavu, nárast nesústredenosti a aj nižší pracovný výkon. Ľudia sa takéto straty obyčajne snažia nahradiť výživovými doplnkami. Práve preto je tu GlobiFer forte, výživový doplnok s fortifikovaným hemovým železom.

Čo to je hemové železo? Aké je zloženie tohto produktu? Ako sa má používať a pre koho je vhodný? Aké sú skúsenosti a cena tohto produktu zistíme v nasledujúcich riadkoch.

Tip na produkt: GlobiFer Forte

 • S obsahom hemového železa
 • Každá tableta obsahuje 18 mg železa
 • Odporúčané davkovanie 1-2 tablety denne

 

button_chcem-vediet-viac

 

Čo nájdeme v tomto výživovom doplnku GlobiFer forte?

V prdom rade hovoríme o obsahu prirodzeného železa. Železo má v biogenéze kľúčové postavenie. Hlavný význam prítomnosti železa v ľudskom tele spočíva v jeho prítomnosti v hemoglobíne. Sprostredkúva transport pre kyslík, ktorý putuje z pľúc do celého organizmu.

Bez takéhoto transportu by činnosť mozgu nebola možná. Ďalej jeho úloha spočíva v podpore normálneho vývoja plodov a detí, poskytuje podporu pre normálne fungovanie viacerých orgánov – najmä mozgu, svalov (pri starostlivosti o svaly vám pomôže aj L-arginín.), štítnej žľazy a viacerých orgánov podieľajúcich sa na imunitných procesoch, podieľa sa aj na vytváraní energie pre ľudské telo, napomáha proti únave. Práve pri podpore imunity pomôže aj Colostrum.

Denná odporúčaná dávka pre dospelých je 10 až 15 miligramov, pre deti zasa 8 – 15 miligramov, tehotné ženy by zasa mali prijať až 30 až 40 miligramov, dojčiace matky 10 až 25 miligramov a výkonní športovci zasa 20 – 30 miligramov.

Aké je to hemové železo?

Práve pri tejto otázke musíme zájsť hlbšie do chémie. V potravinách existujú dve formy železa – hemové a nehemové. Hemové železo nájdeme v hemoglobíne, vstupuje do určitých buniek iným mechanizmom a jeho absorbovanie je efektívnejšie. Hemové železo je porfyrinový komplex – jeho absorbcia prebieha intaktne. To znamená, že jeho absorbovanie je lepšie ako nehemové.

GlobiFer Forte

Prečo používať práve GlobiFer forte?

Ako sme už hovorili, ľudské telo nie je schopné si samo vytvoriť železo. Odkázané je na pravidelný prísun v strave. Jeho nedostatok sa prejavuje v mnoho negatívach. Vyčerpanosť, syndróm ťažkých nôh, padanie vlasov, bolesti hlavy a mnoho iného. Práve Globifer forte napomáha pri úprave nedostatku železa v ľudskom tele.

 

E-shopy ponúkajúce: GlobiFer forte

najlekareň
 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu

 

button_do-obchodu

 

V čom je tento produkt odlišný od iných?

Práve pre zložku, ktorá plní hlavnú úlohu v tomto produkte, s názvom hemové železo, je tento produkt skvelý svojou vysokou úrovňou resorpcie. Je vysoko biologicky dostupný a má aj vysokú mieru tolerancie.

Tip na produkt: GlobiFer Forte

 • S obsahom hemového železa
 • Každá tableta obsahuje 18 mg železa
 • Odporúčané davkovanie 1-2 tablety denne

 

button_chcem-vediet-viac

Sú možné nejaké vedľajšie účinky pri užívaní tohto doplnku výživy?

V prípade správneho užívania žiadne vedľajšie účinky nehrozia. Produkt má vysoký obsah, ktorého prehnané užívanie môže uškodiť najmä malým deťom.

Ako by malo vyzerať správne dávkovanie tohto produktu?

Odporúčané denné dávkovanie je 1 až 2 tablety denne. Používanie by malo trvať dokiaľ je to potrebné.

 

Tip na produkt: Imunax

 • obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok na podporu udržania zdravého srdca a normálneho krvného tlaku
 • obsahuje látky ako echinacea, hliva, reishi, ženšen, šišiak, rakytník, laktobacily, vitamín C, vitamín B6, kys. listová a zinok
 • kúpite na Imunax.sk

 

 

Aké sú skúsenosti s týmto produktom? Čo naň vravia kupujúci a dlhodobí užívatelia?

Po dlhšom googlení sa mi poradilo nájsť viacero fór reagujúcich práve na tento produkt. Vo všeobecnosti sú recenzie pozitívne.

„Ahooooj,
akurát som zahliadla, toto nové forum, tak reku poviem ti svoje skúsenosti
už je tomu jeden mesiac čo užívam Globifer forte a cítim sa oveľa lepšie. Ja mám odjakživa problémy so železom, stále som bola unavená, malátna a dokonca mi už aj vlasy začali padať. Vyskúšala som už dosť veľa prípravkov so železom, ako napr. Ferrofolgamma, actiferin, a neviem čo ešte a nevydržala som to užívať, ani dva týždne. Mna z toho strašne zapekalo. A keď má niekto do toho ešte zlatú žilu ako ja, tak je to hroznééé.
Teraz s týmto Globifer je to super. Cítim, že mám viacej energie a trávenie funguje ako má.
Čo sa týka ceny, tiež som bola prekvapená tou cenou, ale vraj keď sa to lepšie vstrebáva, tak to nebudem musieť užívať dlhodobo. Takže podľa mňa choď do toho
Pekný deň!“

Našli sa však aj ľudia, ktorí si vyskúšali aj iné lieky a spôsobili im zdravotné problémy. Nakoniec „zakotvili“ práve pri tomto produkte a súdiac podľa recenzií sú spokojní.

„Ahojte, ja som s Globiferom forte tiez velmi spokojna. Pri prvom synovi som brala Ferro folgamma, sice su to uz 4 roky ale na tie zapchy sa neda zabudnut (( Teraz cakame 2 babo, lekarovi som povedala ake som mala problemy pred 4 rokmi, tak mi ponukol novinku na trhu Globifer Forte, vraj nejake nove hemove zelezo, ktore nerobi zapchy a ani hnacky a vstrebava sa vo vacsom mnozstve. Vybrala som 2 balenia a som nadmieru spokojna, krvny obraz sa mi zlepsil tak, ze uz dalsie liecba nie je potrebna. Mozem len a len odporucat “

GlobiFer Forte

Aká je cena GlobiFeru forte?

Výživový doplnok s takýmto obsahom hemového železa ťažko nájsť. Poskytuje pomoc pri hore opísaných problémoch. Jeho cena sa pohybuje približne na úrovni necelých 19 eur za balenie 40 tabliet. (Cena aktuálna k 17.7.2018).

 

Tip na e-shop: drmax.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

GlobiFer forte – nedostatok železa môže spôsobiť mnoho nepríjemností
4.3 (85%) 4 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+