Vyberte stranu

Všetky prijaté potraviny ľudským telom sa doň dostávajú v neužitočnej forme. Tieto látky musia prejsť dlhú cestu do ľudských čriev. Tam podstupujú vstrebávanie. Týmto sa tieto látky rozkladajú na menšie molekuly živín. Tie zasa prostredníctvom krvného obehu vyživujú všetky bunky tela. Trávením sa jedlo rozkladá na menšie zložky. Práve s trávením sa nám spájajú tráviace ťažkosti. Tie spôsobuje najmä nesprávne stravovanie. Len v Spojených štátoch amerických tam takýmito problémami trpí až 70 miliónov ľudí. Práve preto je na trhu produkt s názvom Febichol. Tento liek pomáha pri trávení a pomáha aj podporovať produkcie žlče.

Čo stojí za problémami s trávením? Aké je zloženie produktu s názvom Febichol? Ako by malo vyzerať dávkovanie? Odpovede na tieto otázky, a mnoho iných užitočných informácií nájdete v tomto článku.

Aké užitočné látky nájdeme v lieku s názvom Febichol?

Základom tohto produktu je látka s názvom fenipentol. Tá plní úlohu účinnej látky. Jedna kapsula obsahuje až 100 miligramov tejto zložky.

Medzi ďalšie látky v zložení patrí – glycerol 85%, sodná soľ meďnatého komplexu chlorofylínu a želatínu.

 

Tip na produkt: Febichol

 • napomáha tráveniu
 • zvyšuje produkciu žlče
 • predchádza črevným problémom

 

Aké sú účinky tohto produktu?

Febichol je liek určený dospelým a dospievajúcim pri liečbe tráviacich ťažkostí. Najmä pri takýchto ťažkostiach spojených pri chronických ochoreniach pečene a žlčových ciest (medzi tieto ochorenia patrí porucha činnosti žlčníka, dlhdodobý zápal žlčníka, dlhodobá tvorba žlčových kameňov). Rovnako tak sa táto látka užíva aj pri stavoch spôsobených chirurgickým odstránením žlčníka alebo pri hepatitíde.

Po užití tohto produktu v podobe tablety, nastáva uvoľnenie hore spomínaného liečiva s názvom fenipentol. Ten putuje až do tenkého čreva, kde sa vstrebáva. Tým potláča tráviace ťažkosti a symptómy s tým spojené (bolesti, pocit tlaku v tejto oblasti, grganie, nadúvanie, hnačky a mnoho iného)

Zároveň tento liek ako celok pôsobí ako choleretikum. To znamená, že má priaznivý vplyv na vylučovanie žlče z pečene do spomínaného tenkého čreva.

Pri problémoch s trávením pomôže ja ľanový olej, oreganový olej a Degasin.

febichol

 

Čo je príčinou tráviacich ťažkostí?

Príčin je veľa. Tráviace ťažkosti najčastejšie spôsobujú rôzne baktérie, infekcie, môžu dokonca vznikať aj pri interakcii s inými liekmi. Ďalšími príčinami sú celkový zlý zdravotný stav. Vo všeobecnosti však platí to, že väčšinu porúch spôsobuje znečistené črevo.

Čo všetko patrí medzi tráviace ťažkosti?

Medzi tráviace ťažkosti patria črevné plyny, nadúvanie, pálenie záhy, v niektorých prípadoch je to zápcha a aj hnačka.

Kedy by ste nemali Febichol užívať?

 • V prípade alergie na účinnú látku fenipentol alebo na niektorú zo sprievodných látok.
 • Pri ochorení nazvanom žlčová kolika, nepriechodnosti čriev, rôznych akútnych ochorení žlčníka a jeho ciest.
 • Pri pankreatitíde.
 • Ak ste tehotná alebo dojčiaca žena.

E-shopy, ponúkajúce Febichol

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu

Ako by malo vyzerať dávkovanie tohto produktu?

Štandardné podávanie spočíva v užití dvoch tabliet tohto lieku trikrát denne. Užíva sa pred jedlom, pacienti so závažnými problémami užívajú menšie dávky. Kapsuly sa nesmú deliť ani poliť, zapíjajú sa tekutinou. Pri problémoch s užívaním, prípadne nepríjemnými vedľajšími účinkami, sa odporúča užívanie konzultovať s lekárom.

Tip na produkt: Febichol

 • napomáha tráveniue
 • zvyšuje produkciu žlče
 • predchádza črevným problémom

Aké sú známe vedľajšie účinky?

V zásade platí, že pri správnom užívaní by nemali nastať žiadne problémy. Účinná látka a aj produkt ako celok je vo všeobecnosti dobre znášaný. Veľmi zriedkavým je pocit pálenia v žalúdku a pocit tlaku a plnosti.

Ako predísť ochoreniam trávenia? Pomôže detoxikácia.

Pod pojmom detoxikácia si obyčajne predstavíme nejakú kúru. Je to spôsob pomoci telu pri odstraňovaní toxínov a nahromadených jedov v ľudskom tele. Práve prostredníctvom detoxikácie dosiahnete ideálny stav hrubého čreva. Práve v čreve sa nachádza väčšina imunitného systému ľudského organizmu.

probiozym

Tip redakcie: Probiozym

 • prispieva k normálnej činnosti tráviacej sústavy a čriev
 • podporuje zdravé trávenie
 • obsahuje Lactobacillus acidophilus, ibištek, bromelaín, papaín a inulín pre maximálny synergický efekt

 

Aké sú skúsenosti s týmto produktom? Čo na Febichol vravia užívateľské recenzie?

Recenzie na portáli Heureka.sk, a aj iných stránkach, sú vo všeobecnosti veľmi dobré. Práve na heuréke nebola umiestnené ani jedna negatívna užívateľská recenzia. Pri hľadaní som sa rozhodol vytiahnuť zopár príspevkov, ktoré považujem za prospešné.

„Dobrý deň.Min.pol roka ma trápia bolesti v hornej časti brucha.Zároveň ma neustále nadúva počas celého dňa.Tvorba plynov je velmi vysoká a tým pádom aj nepríjemná.Súčasne ma trápi aj kyselina,ktorá preniká zo žaludka do pažeráka.Pálenie záhy mám každý deň.Niekedy mám pocit,že sústo jedla sa zastaví na pol ceste do žalúdka a potom pomaly prejde dolu.Používam Talcid,ale pomôže krátkodobo.Jem menšie porcie a častejšie.Pri väčšej mám pocit,akokeby som mal v bruchu loptu a mám pocit na vracanie.Tieto pocity mierne zlepší Febichol.Na velkú potrebu chodím pravidelne ráno.Stolica je väčšinou kašovitá s nepríjemným zápachom.Mám nadváhu a sedavé zamestnanie.Nemám problém s nechutenstvom.Kontrola okultného krvácanie hrubého čreva negatívna.Helicobacter vylúčený.Ďakujem.“

(Diagnóza autora príspevku znela nakoniec „refluxná choroba“)

febichol

 

Aká je cena tohto produktu?

Priaznivá cenovka tohto produktu dodáva Febicholu na atraktivite. Balenie 50 tabliet kúpite za niečo málo cez 4 eurá. (Cena aktuálna ku dňu 20.7.2018)

 

Tip na e-shop

 

Febichol – pomoc od tráviacich ťažkostí.
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+