Vyberte stranu

Reumatické ochorenie dna je jeden z druhov zápalových ochorení kĺbov. Ochorenie sprevádza bolesť, ktorá môže byť v niektorých prípadoch až neznesiteľná. Ako funguje prípravok Enzycol DNA a aké sú jeho účinky na telo sa dozviete v článku.

O dne sa hovorí, že ide o chorobu kráľov. Tento prívlastok si dna získala preto, že ňou trpelo množstvo známych osobností. Išlo predovšetkým o filozofov, politikov a panovníkov. Postihla Goetheho, Franklina, Newtona či Ľudovíta XIV. Ak trpíte dnou, dôvodom je nadmerná tvorba kyseliny močovej v tele.

Tip redakcie: Flextor

 • Unikátny kĺbový prípravok pre komplexnú starostlivosť o kĺby.
 • Obsahuje kombináciu 7 aktívnych látok – glukozamín, chondroitín, MSM, bromelaín, kolagén, extraktu z Boswellie a vitamín C.
 • Podporuje zdravie kĺbov, aby nebol aktívny život problém.

Dna – ako sa prejavuje

Táto choroba postihuje predovšetkým mužov, u žien sa objavuje zriedkavejšie. Najčastejšie ňou trpia muži okolo štyridsiatky a ženy zvyčajne až po prekonaní klimaktéria. „Dna je porucha metabolizmu purínov, teda porucha látkovej premeny. U zdravého človeka sa bielkoviny prijaté v potrave štiepia pomocou enzýmov na kyselinu močovú – uráty, ktoré organizmus vylučuje ako odpad v moči. Hladina urátov v krvi je výsledkom rovnováhy medzi jej tvorbou a vylučovaním,“ uvádza sa k tejto chorobe.

kĺby enzycol dna

Rovnako ako napríklad pri vaginálnych problémoch, aj pri dne ide o dôsledok nerovnováhy. Keď sa naruší nerovnováha a množstvo kyseliny močovej v krvi je vyššie, dochádza k problémom. V tkanivách kĺbov sa začnú ukladať drobné ostré kryštáliky – tofy – zo soli kyseliny močovej a spôsobovať bolesť. Cudzie telesá dráždia pri každom jednom pohybe, kĺby opúchajú a bolia.

Dnu sprevádza okrem bolesti aj niekoľko príznakov. Pokiaľ sa u vás objaví nechutenstvo, napínanie na vracanie, bolesti svalov, potenie nervozita či nutkanie na močenie, zbystrite pozornosť.

 

E-shopy, v ktorých Enzycol DNA nájdete:

Prezdravie.sk
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,3 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 98 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,1 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 97 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 88 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Začína sa to palcom

Najčastejšie sa záchvat dny začína bolesťou zadného kĺbu palca na nohe. Zvyčajne bolesť prichádza v noci či nadránom. Kĺb je bolestivý, napuchnutý a horúci, až natoľko, že sa ho človek nemôže ani dotknúť, nieto sa ešte pohybovať. Pokiaľ nedôjde k liečeniu, bolesť spontánne ustúpi po týždni. S liečbou je to, samozrejme menej. Pokiaľ je však liečba nesprávna, bolesť sa môže aj predĺžiť.

Bez liečby sa môžu záchvaty opakovať a dokonca sa stupňovať. Už sa príznaky neprejavia len na pôvodnom mieste bolesti, ale môžu sa rozšíriť aj na ďalšie kĺby.

Kto je v ohrození?

Keďže ide o metabolickú poruchu, vplývajú na jej prejavenie predovšetkým genetické faktory. Rozhodujúce je aj pohlavie, zvyčajne postihuje dna mužov. Ohrození sú ľudia so zvýšenou hladinou tukov v krvi, diabetici, obézni jedinci či tí, ktorí trpia poruchami obličiek a majú poškodenú pečeň. Môže však ísť aj o vedľajší účinok niektorých liekov, dôsledok ožarovania či stresu.

kĺby enzycol dna

Záchvaty sa obvykle prejavia po istých vonkajších podnetoch. Najčastejšími príčinami sú úrazy, nezvyčajná námaha, infekcia, operácia, trauma, prechladnutie alebo stres. Ak konzumujete jedlá bohaté na puríny môže sa záchvat u vás prejaviť. K takým patria vnútornosti, mozočky, obličky, pečeň, mladé mäso, sardinky, kakao, strukoviny i potraviny bohaté na kofeín. Nezriedka k záchvatom dochádza po nadmernej konzumácii alkoholu.

Tip na prípravok: Enzycol DNA

 • Výživový doplnok, prípravok s patentovaným komplexom CleanUP TM.
 • Je odporúčaný ako prevencia pri ťažkej fyzickej práci a pri zvýšenej športovej aktivite.
 • Obsahuje extrakt z plodov višne, extrakt semien zeleru, extrakt z pistácie, kurkumín, zinok a vitamín C.
 • Zakúpiť si ho môžete v overenom e-shope lekarentriveze.sk.

zakupit

Ako postupovať

Hoci je reumatické ochorenie nevyliečiteľné, treba ho však riešiť. Príznaky totiž môžu ustúpiť, pokiaľ pacienti dodržiavajú správnu životosprávu a spolupracujú s doktorom. Existujú, samozrejme, aj prípravky určené pre ľudí so zvýšenou hladinou kyseliny močovej. Patrí k nim aj Enzycol DNA s unikátnym zložením. Prípravok slúži ako prevencia pri ťažkej fyzickej práci a zvýšenej športovej aktivite. Ocenia ho ľudia so zvýšenou hladinou kyseliny močovej, ale aj tí, ktorí majú pocit obmedzenia nosných kĺbov.

„Obsahuje unikátnu kombináciu tzv. Multi Clean UP™ komplex, ktorý je zložený z extraktov čerešne višňovej, extraktu zo zelerových semienok, ďalej obsahuje extrakt z pistácie a kurkumín. Vďaka tomuto zloženiu a funkcii zeleru priaznivo pôsobí na hladinu kyseliny močovej,“ uvádza sa v popise k prípravku.

Tip redakcie: Flextor

 • Unikátny kĺbový prípravok pre komplexnú starostlivosť o kĺby.
 • Obsahuje kombináciu 7 aktívnych látok – glukozamín, chondroitín, MSM, bromelaín, kolagén, extraktu z Boswellie a vitamín C.
 • Podporuje zdravie kĺbov, aby nebol aktívny život problém.

Enzycol DNA – recenzia a cena

Ste zvedaví na účinky prípravku Enzycol DNA? Skúsenosti ľudí sú veľmi dobré. väčšina z nich produkt odporúča. Oceňuje odbúravanie kyseliny močovej a zmierňuje bolesti. Treba však dbať na jeho pravidelné užívanie, účinky sa v tom prípade zaručene dostavia.

 

Enzycol cena? Predáva sa v balení so 100 + 40 kapsulami, dostupný je za 18,56 eura. Pre rýchlejší nástup účinku sa odporúča začať so 4 kapsulami denne – dve ráno a dve večer. Po uvoľnení príznakov stačí užívať už len dve kapsuly denne – jednu ráno a jednu večer. Kapsuly treba užívať nalačno, aspoň 20 minút pred alebo 30 minút po jedle. Treba ich zapiť vodou.

Tip na kvalitný e-shop: Enzycol DNA má v ponuke

Ak chcete mať istotu, že dostanete to, čo si skutočne objednáte, mali by ste nakupovať v overených e-shopoch. Internetový obchod lekarentriveze.sk patrí medzi ne. Odporúča ho až 98 % zákazníkov heureky. Dodacia lehota a kvalita komunikácie sú napriemerné.

button_chcem-vediet-viac

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 6. 7. 2018.

Dozvedeli ste sa z článku všetko, čo ste potrebovali?

Enzycol DNA: Aké sú cena a skúsenosti s týmto prípravkom?
3.7 (74.29%) 21 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+