Vyberte stranu

Výživový doplnok Enterina obsahuje probiotický kmeň Bacillus coagulans a vitamíny, ktorý vám zaručí lepšie črevné zdravie. Je určený pre dospelých, avšak i pre deti. Keďže obsahuje extrakt z čučoriedok, je u nich veľmi obľúbený.

Probiotiká sú pre ľudské zdravie dôležité. Užívať ich je vhodné nielen počas choroby spolu s antibiotikami, ale aj ako prevenciu pred črevnými problémami. Ako vám pomôže konkrétne probiotický kmeň Bacillus coagulans, čo všetko prípravok Enterina obsahuje a ako ho užívať, sa dozviete v článku.

 

Bacillus coagulans

Sporulujúca, čiže spóry vytvárajúca baktéria mliečneho kvasenia je svojimi účinkami podobná laktobacilom. Ide o nepatogénnu, bezpečnú baktériu, ktorá má označenie GRAS. Ide o certifikát bezpečnosti, skratku slov Generally Recognized As Safe.

Keďže tento bakteriálny kmeň zlepšuje trávenie a má preventívny vplyv na vznik ochorení, často býva používaný vo farmaceutickom priemysle.

Jeho najvýraznejšou prednosťou je to, že zlepšuje zdravie tráviaceho traktu ovplyvňovaním mikrobiálneho zloženia. Zároveň však posilňuje imunitný systém a pomáha aj pri chronickej zápche. Tento kmeň probiotickej baktérie môžu užívať aj domáce zvieratá. Zlepšuje totiž kvalitu ich srsti, imunitu u psov i kurčiat, dojivosť dobytka, rovnako ako kvalitu mäsa a produkciu vajec u sliepok.

 

Produkt na podporu trávenia: Yumm

 • Pozitívne pôsobí na tráviaci trakt
 • Podporuje pravidelnú stolicu
 • Podporuje odstránenie chronickej únavy
 • Udržuje normálnu hladinu cukru v krvi

button_chcem-vediet-viac

Čučoriedky

Čučoriedky sú jedným z najzdravších ovocí. Označované sú ako superpotravina, keďže okrem toho, že majú málo kalórií, sú neuveriteľné dobré pre zdravie. Obsahujú totiž vlákninu, vitamíny C a K, mangán a malé množstvo rôznych živín.

Čučoriedky sú významným antioxidantom, ochraňujú telo pred poškodením voľnými radikálmi. Voľné radikály môžu poškodiť bunkové štruktúry a prispievať k starnutiu a rôznym ochoreniam.

enterina črevné zdravie

Znižujú tiež poškodenie DNA, čím chránia pred starnutím a rakovinou. DNA sa totiž oxidáciou poškodzuje denne. To je dôvod, prečo starneme, prečo sa prejavujú niektoré choroby vrátane rakoviny. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov môžu čučoriedky pomôcť neutralizovať niektoré radikály, spôsobujúce poškodenie DNA. Pomáhajú tiež znižovať cholesterol, krvný tlak, sú prevenciou pred srdcovými problémami, pomáhajú udržiavať mozgové funkcie a zlepšujú pamäť.

Tip na produkt: Enterina

 • Výživový doplnok s obsahom Bacillus coagulans IS-2, vitamínov skupiny B a K a suchého extraktu z plodov čučoriedok.
 • Prípravok pomáha pri črevnom diskomforte.
 • Zakúpiť si ho môžete v overenom e-shope drmax.sk.

 

Vitamíny skupiny B a K

Vitamín K je dôležitý pre správnu činnosť pečene a zrážanlivosť krvi. Preventívne pôsobí proti zlému cholesterolu i rakovine a má pozitívne účinky na kardiovaskulárny systém aj obličky. Podporuje vstrebávanie vápnika a vplýva na správny vývoj kostí.

Vitamíny B2 a B3 prispievajú k udržaniu fyziologického stavu slizníc, vitamíny B6 a B12 udržujú normálny energetický metabolizmus. K zníženiu miery únavy a vyčerpania prispievajú vitamíny B2, B6 a B12.

 

E-shopy, v ktorých Enterin nájdete:

Prezdravie.sk

 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 98 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu

e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky

spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 87 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,1 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Enterina – účinky a dávkovanie

Probiotický prípravok Enterina prispieva k udržaniu normálnej črevnej mikroflóry. Priaznivo vďaka tomu vplýva na fungovanie celého organizmu. Prípravok je určený pre deti od šiestich mesiacov a tiež pre dospelých. Ocenia ho všetci ľudia pociťujúci nerovnováhu črevnej mikroflóry. Či už ide o dôsledok stravy, alebo výsledok užívania antibiotík, prípravok je na napravenie týchto stavov vhodný.

Na prípravku je zaujímavé, že je tekutý a nachádza sa vo fľaštičkách. Takéto balenie oceňujú najmä deti. V balení sa nachádza 8 x 10 ml fľaštičiek. Ak vás zaujíma Enterina, cena s bude určite zaujímať. Jeho priemerná cena je 11 eur. Odporúčané dávkovanie je 1 až 2 fľaštičky dospelí a 1 fľaštička denne pre deti od 6 mesiacov. Najvhodnejšie je prípravok užívať nalačno.

Stačí otočiť uzáverom v smere hodinových ručičiek, vďaka čomu sa uvoľní prášok z uzáveru do tekutiny. So stále priskrutkovaným uzáverom treba fľaštičku poriadne pretrepať, aby sa prášok rozpustil. Potom už len treba výživový doplnok vypiť.

Tip redakcie: Probio24

 • Výživový doplnok s 11 odolnými probiotickými kmeňmi, prebiotikom a 33 miliardami živých kultúr v dennej dávke.
 • Komplex probiotických kmeňov je odolný voči kyslému prostrediu v žalúdku.
 • Vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu.

Viac o výživovom doplnku

Za normálnych okolností je sliznica tráviaceho ústrojenstva udržiavaná v rovnováhe. Je osídlená predovšetkým prospešnými baktériami a priaznivo ovplyvňuje fungovanie organizmu a produkciu vitamínov. Keď dôjde k narušeniu rovnováhy, dochádza k črevnému diskomfortu. Prípravok Enterina dodáva organizmu dôležité vitamíny a tiež prispieva k udržaniu normálneho stavu slizníc.

enterina črevné zdravie

Prípravok treba udržiavať mimo dosahu detí, odporúčaná denná dávka sa nemôže prekračovať. Ak si všimnete zakalenie prípravku, nemusíte panikáriť, nie je nedostatkom jeho kvality. Výživový doplnok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.

Tip:  Enterina

 • Výživový doplnok s obsahom probiotického kmeňa Bacillus ciagulans, vitamínov a extraktu z čučoriedok.
 • Vďaka príjemnej sladkej chuti ho obľubujú aj deti.
 • Pomáha pri črevnom diskomforte, najmä pri hnačkách.

button_chcem-vediet-viac

Enterina – skúsenosti

Pri výbere prípravku sú často dôležitým faktorom pri rozhodovaní skúsenosti ľudí. Výnimkou nie je ani prípravok Enterina. Recenzia či dve vám môžu povedať, ako s ním boli užívatelia spokojní.

Tekutá forma prípravka v praktických fľaštičkách zaujme najmä deti. Vďaka extraktu z čučoriedky má pozitívnu chuť a skutočne pomáha pri črevnom diskomforte. Pozitívne je aj to, že vek 6 mesiacov, odkedy môžu Enetrinu deti užívať, bol posúdený a odsúhlasený Pediatrickou spoločnosťou ČLS JEP (Český lékařská společnost J.E.Purkyně).

Tip na kvalitný e-shop: Prípravok Enterina má v ponuke

Prípravky by ste vždy mali nakupovať v overenom e-shope. Internetový obchod drmax.sk odporúča 94 % zákazníkov heureky. Spokojní boli s rýchlosťou dodania, ponukou výrobkov, ale aj popismi k výrobkom.

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Pomohol vám tento článok?

Enterina: Probiotikum s čučoriedkami vhodné pre deti i dospelých
4.6 (92.73%) 22 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+