Vyberte stranu

S detskou kolikou bojuje mnoho mamičiek. Prichádza bez ohlásenia a trápi nielen drobca, ale aj rodičov, ktorí sa snažia dieťa upokojiť a pomôcť mu. Pomocníkom v tomto boji je prípravok ColiPrev.

Kolika spôsobená intoleranciou laktózy, ktorou niekedy trpia dojčatá kvôli nedostatku laktázy, spôsobuje nadúvanie, plynatosť, ale aj kŕče a hnačku. Problém s nedostatkom laktázy, enzýmu, ktorý pomáha štiepiť mliečny cukor – laktózu, sa dá však ľahko vyriešiť.

 

Detská kolika

Kolika postihuje okolo 30 percent dojčiat, nastupuje predovšetkým okolo 2. a 3. mesiaca života. Dieťa zvykne plakať náhle celé hodiny, dôvodom sú bolesti bruška. Týmto obdobím však výrazne trpia aj rodičia, ktorí sú často zúfalí z toho, že nedokážu svojmu drobcovi pomôcť.

Plač trvá aj niekoľko hodín denne niekoľkokrát do týždňa zvyčajne v rovnaký čas v dennú či nočnú hodinu. Dieťa si priťahuje nožičky k brušku, ohýba sa, napína, je červené v tvári.

Nepokoj a plač následne vyvolávajú v mamičkách stres, čo zas nevplýva na dieťa priaznivo.

dieľa kolika coliprev

Príčiny koliky

Príčiny tohto stavu môžu byť rôzne a zvyčajne sa nedajú ľahko odhaliť. Dôvodom môže byť strava, ale aj psychický stav matky, rôzne parazitické ochorenia či metabolické poruchy.

K najčastejším príčinám patrí gastroezofageálny reflux, čiže návrat potravy zo žalúdka do pažeráka. Je to spôsobené nezrelosťou štruktúr medzi pažerákom a žalúdkom. Sprievodným javom býva zvracanie.

Dôvodom koliky môže byť aj hltavé pitie a vdychovanie vzduchu do žalúdka a nedostatočné odgrgnutie. V črevách sa potom hromadia plyny a spôsobujú dieťaťu bolesti.

Často príčinou koliky býva práve intolerancia laktózy. Deti trpiace kolikou majú odlišné mikrobiálne osídlenie čriev, netvoria laktázu.

Tip na prípravok: ColiPrev

 • Výživový doplnok určený deťom pri dojčenskej kolike spôsobenej intoleranciou laktózy.
 • Obsahujú enzým laktázu, ktorá pomáha stráviť laktózu.
 • Môže byť použitý s materským mliekom, dojčenskou výživou a tekutou stravou.
 • Zakúpite ho pohodlne v e-shope drmax.sk.

zakupit

Ako dieťaťu pomôcť?

V prvom rade treba prísť na to, či je kolika spôsobená chorobu alebo nie, Ak áno, mal by rozhodnúť o riešení doktor. Ak je však kolika spôsobená inou príčinou, pomáhajú masáže bruška, správne držanie či správne kŕmenie.

Ak má vaše dieťa koliku spôsobenú intoleranciou laktózy, vyskúšajte ColiPrev kvapky.

 

E-shopy, ktoré pomôžu vyriešiť Váš problém

 • e-shop odporúča 95 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,4 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 97 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

 

su_list icon=”icon: thumbs-o-up” icon_color=”#12ad22″]

 • odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • blesková doba dodania
 • lehota vrátenia 1 rok

[/su_list]

button_do-obchodu

Prírodné zloženie a účinky

Prípravok ColiPrev je zložený z prírodných ingrediencií. Hlavnou zložkou prípravku je enzým laktáza (56,9 %), ďalej sú to glycerín (25 %), voda (17,2 %) a stabilizátor, ktorým je chlorid draselný (0,9 %). Produkt je vyrábaný v GMP certifikovanom prostredí. To znamená, že spĺňa prísne kritéria, ktoré sú uplatňované pri výrobe i kontrole liečiv.

Enzým laktáza je získavaný z huby Aspergillus oryzae a je stabilný aj v pH žalúdočnej kyseliny. Enzým sa zvyčajne nachádza v tenkom čreve a pomáha tráviť laktózu. Tento mliečny cukor štiepi na jednoduché sacharidy – na glukózu a galaktózu. V črevách je potom mlieko ľahšie vstrebateľné.

Prípravok ColiPrev odstráni bolesti bruška, kŕče, nadúvanie, hnačku i poruchy trávenie, symptómy spôsobené nestrávenou laktózou.

ColiPrev je vhodný pre deti už od narodenia, užívať ho však môžu aj dospelí, ktorí trpia intoleranciou na laktózu.

Vzhľadom na to, že laktáza po pridaní do mlieka pomáha predísť prejavom intolerancie laktózy, môže sa prípravok užívať v každom veku.

Vyskúšajte tiež:  APO-LAKTÍK for Kids

 • Prípravok APO-LAKTÍK for Kids sú probiotické tablety pre deti s jahodovou príchuťou a vitamínom C, obsahujú 4 kmene a 4 miliardy baktérií

 

ColiPrev skúsenosti

Už ste nalomení na to, začať užívať ColiPrev? Recenzie vám o prípravku toho povedia ešte viac. Mamičky ho totiž pri kolike dojčiat odporúčajú. Stačí pár kvapiek pred dojčením/jedením a vaše bábätko sa bude znovu usmievať:

 

Tip redakcie: Probiozym

 • Unikátna kombináciu 6 prírodných látok – extrakt z Mentha piperita, Lactobacillus acidophilus, ibištek, bromelaín, papaín a inulín.
 • Prírodné aktívne látky prispievajú k normálnej činnosti tráviacej sústavy a čriev a podporujú tak zdravé trávenie.

ColiPrev cena

Kvapky sa predávajú v 15 ml balení a stoja 12,39 eura. Odporúčané množstvo kvapiek treba pridať do mliečnych pokrmov alebo mlieka izbovej teploty, prípadne nakvapkať na sterilnú lyžicu a podať dojčaťu priamo do úst. Počet kvapiek sa líši od veku dieťaťa i od toho, či je dojčené alebo má dojčenskú výživu a tekutú stravu. Treba dodržiavať pokyny v letáku. Mali by ste začať s menším počtom kvapiek a až v prípade potreby ich zvýšiť na hornú hranicu určenú v tabuľke. Pred použitím treba fľaštičku pretrepať.

V prípade užívania prípravku neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky, napriek tomu by ste sa mali pred jeho užívaním poradiť s lekárom. ColiPrev treba udržiavať v suchu, tme a chlade do 25 stupňov Celzia. Prípravok nie je určený ako liek a nemá byť ani náhradou pestrej stravy. Odporúčanú dávku, samozrejme, neprekračujte.

dieľa kolika coliprev

Výhody prípravku ColiPrev

Jeho hlavnou výhodou je to, že prípravok môžu užívať už novorodenci. Je vhodný pre deti, ale aj pre dospelých. Uľahčí život deťom i rodičom. Keďže sa môže podávať s materským mliekom, ale aj s jeho instantnou náhradou či inou tekutou stravou, môžu ho užívať všetky deti. Kvapky sa ľahko dávkujú aj aplikujú, čo uľahčí mamičkám spôsob ich podávania. Prípravok je 100-percentne prírodný.

Tip na kvalitný e-shop: Kde kúpite ColiPrev

Kvalitné produkty by ste mali nakupovať v kvalitnom e-shope. Internetový obchod drmax.sk ponúka bohatý výber produktov za dostupné ceny. Pri nákupe nad 9,90 eura je doprava zadarmo.

button_chcem-vediet-viac

Rozhodli ste sa vďaka tomuto článku pre ColiPrev?

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Zdroj: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/coliprev-361569.html

ColiPrev vyčarí úsmev na tvári vášho bábätka, pomôže mu pri detskej kolike
4.5 (90.51%) 255 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+