Vyberte stranu

Opotrebovanie kĺbov je ochorením, ktoré postihuje viac ako 50 percent populácie po 50. roku života. Žraločia chrupavka Cartilage je určená na výživu kĺbov, obsahuje účinné látky proteínovej i neproteínovej povahy. Vaše chrupavky budú vďaka tomuto výživovému doplnku ako nové.

Chrupavky chránia kosti pred poškodením, rozdeľujú zaťaženie na plochy kĺbov. Postihnuté bývajú najčastejšie kolenné a bedrové kĺby. Opotrebovanie kĺbov a kĺbových tkanív je časté u aktívnych športovcov a starších ľudí. S pribúdajúcim vekom sa kĺby, väzivá a chrupavky neobnovujú v takej miere, ako je potrebné.

Opotrebovanie kĺbov

Opotrebovanie je, prirodzene, postupné a prejavuje sa viacerými príznakmi. Prvým je bolesť kĺbu, zo začiatku iba pri záťaži, postupne však aj v pokoji. Časom sa objaví obmedzenie pohyblivosti v poškodenom kĺbe a prejavia sa tzv. štartovacie bolesti. Typické sú po dlhšom ležaní či sedení a trvajú dovtedy, kým sa človek nerozhýbe.

cartilage kĺbová výživa

Poškodenie kĺbov môže byť aj dôsledkom úrazov spojených s poranením meniskov, väzov a zlomeninami kostí zasahujúcich do kĺbov; nadmerného preťaženia kĺbov fyzickou prácou, športom, nadváhou; infekčných a reumatických zápalov kĺbov; niektorých neurologických a metabolických porúch.

Tip redakcie: Flextor

 • Prípravok určený na prémiovú výživu kĺbov a ich regeneráciu.
 • Obsahuje glukozamínsulfát, chondroitínsulfát, MSM, Boswellia serrata, bromelaín, kolagén a vitamín C.
 • Vďaka zloženiu podporuje udržanie zdravia kĺbov a správnu funkciu kostí a chrupaviek.

Kto je ohrozený a ako tomu predchádzať?

Chrupavky nemajú cievne zásobenie, chrupavka sa však správa ako špongia a prísun živín je zabezpečený nasávaním kĺbovej tekutiny vlastnou pružnosťou. Aby bola chrupavka dobre vyživená, je potrebné správne zloženie kĺbovej tekutiny a správna záťaž chrupavky.

Zdravý životný štýl s dostatočným pohybom a zdravou stravou je pre zdravé kĺby nevyhnutný. Športy, ktoré kĺby nezaťažujú, sú bicyklovanie, plávanie, chôdza či beh. Je potrebné si udržiavať správnu hmotnosť, obezita kĺby neprimerane zaťažuje. Úrazy a ochorenia pohybového aparátu je potrebné liečiť včas.

Pohyb nielen ovplyvňuje kvalitu životu, ale tiež pomáha kĺbom sa udržať v zdraví. Kĺby netreba preťažovať nadmernou hmotnosťou, nevhodnou prácou či extrémnymi športmi. Aktivitu by ste si mali dopriať denne, avšak len takú, ktorá kĺby nezaťažuje.

 

Tip na produkt: Žraločia chrupavka Cartilage

 • Prírodný organický produkt bez akýchkoľvek prímesí a konzervačných látok.
 • Žraločia chrupavka Cartilage je určená na výživu kĺbov.
 • Vhodne podporuje pohybový aparát.
 • Zakúpiť si ju môžete v e-shope prezdravie.sk.
 •  

  Žraločia chrupavka Cartilage – zloženie a účinky

  Výživový doplnok obsahuje čistú žraločiu chrupavku bez akýchkoľvek prídavných látok. V ľahko prehĺtateľných kapsulách sa nachádza glukozamín sulfát (7 %), chondroitín sulfát (12 %) a glykosaminoglykány (18 %). Prvá zložka je dôležitá pre výživu kĺbov, druhá je súčasťou kĺbových chrupaviek a glykosaminoglykány tvoria medzibunkovú hmotu v spojivových tkanivách.

  Glukozamín sulfát je aminosacharid, ktorého tvorba sa s pribúdajúcim vekom znižuje, preto je nevyhnutné ho dopĺňať. Chondroitín sulfát pomáha pri hojení kostí, obnove kĺbov, redukcii rizika aterosklerózy a infarktu. Glykosaminoglykán, teda kyselina hyaluronová patrí medzi polysacharidy, ktoré sú dôležitou zložkou spojivového tkaniva.

  cartilage kĺbová výživa

  Žraločia chrupavka je tiež zdrojom vápniku a fosforu, ktoré sú v organickej forme prijateľnejšie.

  Prípravok je vhodný na pomoc pri zmierňovaní bolesti kĺbov, podieľa sa na regenerácii kĺbových chrupaviek, podporuje regeneráciu kĺbov a väzív po zvýšenej fyzickej aktivite. Je vhodnou prevenciou degeneratívnych zmien v kĺboch, zlepšuje pružnosť pokožky, kvalitu nechtov a vlasov, preventívne účinkuje pred osteoporózou.

  Žraločia chrupavka Cartilage – cena a užívanie

  Doplnok stravy od firmy Olimpex sa predáva v 100-kapsulovom balení za 17,70 eura. Žraločia chrupavka je určená pre dospelých i deti od 12 rokov. Vhodná je pre všetkých, ktorí dbajú o správnu funkčnosť svojho pohybového aparátu. Dospelí by mali užívať dve kapsuly denne, deti od 12 rokov jednu kapsulu. Jedno balenie tak vydrží minimálne 50 dní.

  Kapsuly je potrebné zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Doplnok stravy neobsahuje žiadne konzervačné prostriedky a farbivá. Nie je určený ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nevhodný je pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 12 rokov. Užívanie sa neodporúča po chirurgickom zákroku, zlomeninách (kým sa úplne nezahoja), po infarkte myokardu a ťažkej forme angíny pectoris. Ukladajte ich mimo dosahu detí, na suchom a chladnom mieste pri teplote do 25 stupňov Celzia v uzavretom obale.

   

  Tip redakcie: Flextor

  • Prípravok určený na prémiovú výživu kĺbov a ich regeneráciu.
  • Obsahuje glukozamínsulfát, chondroitínsulfát, MSM, Boswellia serrata, bromelaín, kolagén a vitamín C.
  • Vďaka zloženiu podporuje udržanie zdravia kĺbov a správnu funkciu kostí a chrupaviek.

  Žraločia chrupavka Cartilage – skúsenosti

  Žraločia chrupavka je hodnotným zdrojom látok potrebných pre zabezpečenie optimálneho stavu kĺbovej chrupavky a väzív. Ak vás zaujala žraločia chrupavka, recenzia vám môže pomôcť sa rozhodnúť pre jej kúpu. Kapsuly sú pohodlným spôsobom, ako sa udržať fit. Ľudia s aktívnym i menej aktívnym životným štýlom môžu pocítiť pozitívnu zmenu po dlhodobom užívaní.

   

  Tip na kvalitný e-shop: Žraločiu chrupavku Cartilage tam bez problémov zakúpite

  V kvalitnom e-shope máte záruku, že dostanete aj kvalitný tovar. Internetový obchod prezdravie.sk odporúča až 95 % zákazníkov portálu heureka.sk. Spokojnosť prejavili s rýchlym spracovaním objednávky, dodaním tovaru či  spôsobom komunikácie.

  Erectan

  chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

  Bol pre vás tento článok užitočný?

  Cartilage: Žraločia chrupavka vhodná na obnovu opotrebovaných kĺbov
  4.4 (88%) 5 hlasov
  Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
  +