Vyberte stranu

Nie je tajomstvom, že vaginálna mykóza patrí medzi najčastejšie gynekologické ochorenia. Stav sprevádza nepríjemné svrbenie či pálenie, ktoré môže pekne znepríjemniť život. Výživový doplnok Candivac pomáha problémy súvisiace s vaginálnou mykózou riešiť.

Vaginálna mykóza je diagnóza, s ktorou ženy navštevujú gynekologickú ambulanciu najčastejšie. Aspoň raz za život postihuje tri štvrtiny žien, infekciami môžu pritom trpieť opakovane. Čo túto diagnózu spôsobuje a ako možno proti vaginálnej mykóze účinne bojovať, sa dozviete v článku.

 

Vaginálna mykóza

Vaginálnu mykózu spôsobujú do veľkej miery kvasinky rodu Candida albicans, tie sú pritom súčasťou vaginálneho prostredia mnohých žien. Kvasinky majú rady teplé, vlhké a tmavé miesta, ide pre ne o ideálny priestor na množenie sa. Pošva si dokáže udržať rovnováhu baktérií či vírusov, ak však prostredie niečo naruší, počet kvasiniek sa zvyšuje a nastávajú infekcie.

Ak máte podozrenie na vaginálnu mykózu, mali by ste si všímať tieto príznaky: začervenanie pošvy, biely tvarohovitý výtok, pálenie a rezanie pri močení, zápach výtoku, opuch rodidiel a bolesť pri pohlavnom styku.

Vaginálna mykóza je diagnóza, ktorá sa často opakovane vracia, je to tak z viacerých dôvodov. Jedným z nich môže byť nesprávna liečba. Ženy si často urobia diagnózu samy a aby sa vyhli návšteve gynekologickej ambulancie, nasadia si liečbu.

Rizikové faktory

Ako pri každej diagnóze, aj pri vaginálnej mykóze platí, že niektoré ženy sú náchylnejšie ako iné. Ak ste často v strese, prežívate hormonálne zmeny, užívate hormonálnu antikoncepciu či trpíte poruchami imunity, ste ohrozenejšie ako vaše rovesníčky. Cukrovka, obezita, endokrinologické ochorenia, nesprávna hygiena či užívanie antibiotík vás v tomto smere tiež ohrozujú. Mali by ste sa vyhnúť tesnému a nepriedušnému oblečeniu i častému striedaniu partnerov.

Jednou z hlavných príčin vzniku mykózy je nesprávna hygiena. Používanie parfumovaných mydiel a vložiek a nadmerné umývanie intímnych partií narúšajú vaginálne prostredie. Kvasinky tak dostávajú možnosť sa množiť a vyvolávať infekcie. Pokiaľ patríte k ženám náchylným na toto ochorenie, nemali by ste sa kúpať vo verejnom bazéne s chlórovanou vodou. Problém môže nastať aj vtedy, keď v mokrých plavkách následne trávite dlhší čas.

Tip: Candivac

Výživový doplnok a aktívnou substanciou, ktorá je pripravená špeciálnou technológiou z kmeňov najčastejších pôvodcov vaginálnych mykóz.

Aplikačná forma lieku sú perorálne kapsule.

Prípravok si môžete zakúpiť v e-shope lekarentriveze.sk.

Aké sú možnosti?

V prvom rade je potrebná prevencia. Keď si uvedomíte, čo k vzniku mykóz prispieva, môžete sa mnohých z tých vecí vyvarovať. Treba dbať na dôkladnú hygienu intímnych partií, nezabúdajte však, že sa treba vyhnúť parfumovaným mydlám. Nezabúdajte aj na to, že striedanie partnerov vášmu zdraviu neprospieva.

Candivac

Treba dbať na správnu životosprávu, pri pohlavnom styku používať lubrikáciu a starať sa o správnu hodnotu pH v pošve. Kyslejšie prostredie v pošve je nevhodné na množenie zlých baktérií.

Pokiaľ už mykózu máte, mali by ste buď ste navštíviť svojho doktora, alebo zamieriť do najbližšej lekárne.

 

Prípravok Candivac si môžete zakúpiť v týchto e-shopoch:

Prezdravie.sk
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 97 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 92 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Výživový doplnok Candivac

Prípravok vo forme perorálnych kapsúl obsahuje baktériový lyzát. Ten je pripravený špeciálnou technológiou z kmeňov najčastejších pôvodcov vaginálnych mykóz. Jedna kapsula obsahuje 5 mg lyofizilátu inaktivovaných mikroorganizmov a prídavné látky. Patria k nim škrob, laktóza, oxid kremičitý, želatína, oxid titaničitý a čistená voda.

Lyofizilát obsahuje štyri aktívne substancie – Candida albicans lysatum cryodessicatum, Candida krusei lysatum cryodessicatum, Candida glabrata lysatum cryodessicatum, Propionibacterium acnes lysatum cryodessicatum. Lyzáty sú prečistené neškodné časti inaktivovaných mikroorganizmov.

Baktériové lyzáty vplývajú priaznivo na imunitu a telo je vďaka tomu odolnejšie proti vzniku vaginálnej mykózy.

Tip redakcie:  Candix

 • Obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok – kyselinu kaprylovú, probiotické kultúry Lactobacillus acidophilus a kyselinu askorbovú.
 • Vďaka vitamínu C podporuje imunitu a je vhodný pri protikvasinkovej diéte.

 

Candivac: Recenzie a cena

Prípravok Candivac je vhodný pre ženy aj pre mužov, ľahko sa aplikuje a na vaginálne mykózy, resp. kandidózy skutočne pomáha. Potrebujete so svojimi intímnymi problémami pomôcť? Vyskúšajte Candivac. Skúsenosti ľudí hovoria jasne, rýchlo zbavuje problémov a aj jeho cena je priaznivá.

Vzhľadom na to, že vaginálne mykózy sa objavujú opakovane, je prípravok aj dobrou prevenciou.

 

Rozhodli ste sa pre Candivac? Cena vás potom milo poteší. Zakúpiť si ho môžete za 17,41 eura. Balenie obsahuje 30 kapsúl. Užíva sa jedna kapsula denne, najlepšie nalačno počas 10 dní. Potom si treba dať 20-dňovú prestávku a opäť začať tabletky na 10 dní užívať. Po ďalšej prestávke sa užije posledných 10 tabliet. Ide teda o trojmesačné balenie.

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať Candivac

Kvalitné produkty je najvhodnejšie nakupovať v kvalitnom e-shope. V internetovom obchode lekarentriveze.sk nájdete, čo potrebujete. Zákazníci oceňujú kvalitu komunikáciu, dodaciu dobu i prehľadnosť obchodu.

button_chcem-vediet-viac

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Zaujal vás tento článok?

Výživový doplnok Candivac je určený na pomoc s vaginálnymi mykózami
3.9 (77.93%) 29 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+