Vyberte stranu

Prírodný výrobok BabyCalm znižuje možnosť vzniku bolesti bruška a hromadenia plynov v tráviacom trakte dojčiat a batoliat počas prvého roku ich života. Prečo by ste ho mali vyskúšať?

Detskú koliku pozná množstvo mamičiek. Tráviace problémy trápia v prvom roku života vysoké percento detí. Trpia pri nich nielen deti, ale aj ich rodičia. Nič nie je pre rodičov horšie ako ich vlastné plačúce dieťa, ktorému nevedia pomôcť. Mamičky sa musia o seba starať počas tehotenstva i po ňom. Na pôrod sa dá pripraviť, na to, čo sa deje potom však nie. Ako riešiť problémy vášho bábätka?

 

Odporúčania mamičiek

Prečo kolika vzniká a čo to vlastne je, žiaľ, nie je doteraz celkom zrejmé. Ide o ťažkosti, ktoré sa objavia medzi druhým a tretím týždňom života a zvyčajne ustúpia medzi tretím a štvrtým mesiacom. Deti zvyknú na zvýšenú plynatosť, ktorá spôsobuje bolesti bruška, reagovať krikom a plačom. Nie je to príjemná situácia pre žiadnu mamičku. Tie, ktoré si tým už prešli, môžu mamičkám – začiatočníčkam s týmto problémom pomôcť.

babycalmlekarentriveze

Tip redakcie: BabyCalm kvapky (pre spokojné brušká)

 • Výživový doplnok s obsahom rastlinných olejov určený pre dojčatá a batoľatá.
 • Neobsahuje cukor, iba prírodné látky.
 • Určený pre deti od skončeného prvého mesiaca veku.
 • Napomáha pri kolike.

V prvom rade treba identifikovať, či ide skutočne o koliku. Ak problémy nastanú vždy po napapaní a trvajú niekoľko hodín, treba hľadať riešenie. Kolika môže byť totiž reakciou na niektorú zložku matkinej stravy, môže byť spôsobená intoleranciou mlieka či reakciou na podnety počas dňa. Deti sú veľmi vnímavé a dokážu vycítiť napätie alebo úzkostlivosť blízkeho človeka. Môže však za tým byť aj nadmerné prehĺtanie vzduchu i gastroezofageálny reflux. Zvážte, či sa niečo z toho, týka aj vášho bábätka.

rodičia dieťa babycalm

Ako teda bábätku pomôcť?

V prvom rade by sa dojčiaca mamička mala vyhýbať potravinám, ktoré nafukujú. Tiež vysmážané jedlá, údeniny alebo napríklad citrusy či paradajky nie sú vhodné. Ak drobca prikrmujete, treba dbať na veľkosť dierky na cumlíku. Nemala by byť príliš malá, aby dieťa nenasalo priveľa vzduchu a nenastala z toho dôvodu plynatosť.

Na zmiernenie bolestí môžete dieťa pohojdávať na ruke bruškom dole či ho hojdať, aby sa mu uľavilo. Pomôcť by mohli aj teplé obklady bruška i jeho masáž. Pri podozrení na koliku by ste však mali navštíviť detského lekára, pretože môže ísť aj o vážnejšie ochorenie.

babycalmlekarentriveze

Tip redakcie: Babycal

 • vhodné pre dojčatá a batoľatá pri žalúdočných problémoch
 • pri plynatosti a novorodeneckej kolike
 • normalizuje trávenie a podporuje chuť k jedlu

BabyCalm zloženie

Výživový doplnok obsahuje iba rastlinné oleje. Nachádza sa v ňom feniklový, anízový a mätový olej. Prípravok sa odporúča užívať v množstve 10 kvapiek. Treba ich nakvapkať do úst dieťaťa pred každým jedlom. Počet dávok nie je obmedzený a môžete ich dieťaťu podať pred každým jedným jedlom i mimo nich. Kvapky sa odporúča začať užívať až po končení prvého mesiaca.

Fenikel pôsobí priaznivo proti nadúvaniu a kašľu. Má tiež dezinfekčný a odhlieňovací účinok. Mali by ho do svojej stravy zaradiť aj dojčiace mamičky, keďže zvyšuje produkciu mlieka.

dieťa detská fľaša

Liečivé účinky mäty sú vám určite známe. Vedeli ste však, že zmierňuje plynatosť a nadúvanie? Okrem toho uvoľňuje žalúdočné kŕče a pomáha pri liečbe koliky a chorobách čriev. Pomáha pri hnačke, uvoľňuje svalstvo čriev a podporuje tvorbu tráviacich štiav.

Aníz rovnako napomáha s trávením. Jeho účinné látky podporujú trávenie a správne vyprázdňovanie. Okrem toho má mierne laxatívne účinky, znižuje tvorbu plynov a tým aj nadúvanie.

Tip redakcie:BabyCalm kvapky (pre spokojné brušká)BabyCalm kvapky 15 ml

 • Výživový doplnok s obsahom rastlinných olejov určený pre dojčatá a batoľatá.
 • Neobsahuje cukor, iba prírodné látky.
 • Určený pre deti od skončeného prvého mesiaca veku.
 • Napomáha pri kolike.

BabyCalm skúsenosti

O tom, či kvapky môžu pomôcť vášmu dieťaťu, sa môžete dozvedieť od ostatných mamičiek. Pokiaľ by ste chceli vedieť viac o spojení BabyCalm recenzie, stačí zájsť napríklad na stránku heureka.sk. Väčšina rodičov si prípravok pochvaľuje a hovorí, že ich drobcovi pomohol. Dieťatko sa môže vďaka nim vyprdkať a nafukovanie ustúpi. Treba však dávať tento doplnok stravy pravidelne.

 

Prečo práve BabyCalm kvapky?

Kvapky sú vyrábané a testované pod dozorom lekárov a farmaceutov pri dodržiavaní najprísnejších noriem. Ako uvádza distribútor na stránke, všetky ingrediencie prípravku BabyCalm majú záruku najvyššej dosiahnuteľnej kvality. Ich zloženie je prírodné a obsahuje látky, ktoré sú známe už storočia. Ide o optimálnu kombináciu, ktorá napomáha k tvorbe tráviacich štiav a obmedzuje vzniku plynov.

 

Návod na použitie

Fľaštičku po otvorení doplňte destilovanou alebo dojčenskou vodou až po značku na etikete. Po otvorení môžete výrobok používať počas štyroch týždňov. Dátum prvého otvorenia si môžete poznačiť na vyznačenom mieste na etikete. Po každom použití by ste mali fľaštičku dobre pretrepať.

Prípravok je v predaji v 50 ml fľaštičkách s kvapkadlom. Odporúča sa dať desať kvapiek, čo je zhruba pol mililitra, do úst dieťaťa pred každým jedlom. Ak je to potrebné môžete dať rovnakú dávku aj medzi jedlami. Je ľahké aplikovať dávku, pretože kvapkadlo je navrhnuté tak, aby nasalo práve jednu dávku. Môžete preto BabyCalm svojmu dieťaťu dať aj v noci bez toho, aby ste museli kvapky odpočítavať. Neboli zistené žiadne vedľajšie účinky, preto nemusíte mať obavy z použitia tohto prípravku.

Tip na kvalitný e-shop: lekarentriveze.sk

Ide o e-shop overený zákazníkmi. Na portáli heureka.sk ho odporúča až 95 percent zákazníkov. Objednávky sú vybavené rýchlo, tovar dodaný do dvoch pracovných dní. Nechýba možnosť osobného odberu.

button_chcem-vediet-viac

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Zdroj: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/babycalm-296878.html

S kvapkami BabyCalm bude bruško vášho dojčaťa či batoľaťa spokojné
3.7 (74.48%) 29 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+