Vyberte stranu

Cholesterol je pre telo potrebný kvôli budovaniu zdravých buniek. Zvýšený cholesterol môže byť pre telo škodlivý. Udržať normálnu hladinu cholesterolu v krvi bude o niečo jednoduchšie s výživovým doplnkom Arterin.

Prečo je zdravý cholesterol pre telo dôležitý, ako ho ovplyvňuje a aké má dôsledky, keď je zvýšený? Čítajte ďalej.

 

Cholesterol

Voskovitá substancia nachádzajúca sa v lipidoch v krvi je pre telo životne dôležitá. Ľudské telo je jednotný súbor orgánov a orgánových sústav, ktoré musia byť, ako je to koniec koncov pri všetkom, v rovnováhe. Cholesterol nie je výnimkou a musí byť v tele v norme, aby bol prospešný.

Vysoký cholesterol je pre telo škodlivý z viacerých ohľadov. Pokiaľ máte vysoký cholesterol dlhodobo, môžu sa vytvoriť tukové usadeniny v krvných cievach. Usadeniny sťažujú tok krvi, srdce a mozog nemusia mať dostatok krvi obohatenej o kyslík, čím sa zvyšuje riziko srdcového infarktu a mŕtvice.

Vysoký cholesterol môže byť zdedený, často však ide o výsledok nezdravého životného štýlu.

cholesterol arterin

Rizikové faktory a symptómy vysokého cholesterolu

Faktormi, ktoré majú vplyv na vysoký cholesterol, sú napríklad nerozmanitá strava, obezita, fajčenie či diabetes.

Jedenie nasýtených tukov, ktoré sa nachádzajú v živočíšnych produktoch, cholesterolu neprospieva. Ani potraviny s vysokým cholesterolom ako červené mäso, výrobky z plnotučného mlieka tiež nie sú zdraviu prospešné.

K rizikovým faktorom patrí aj nadváha, resp. obezita. Pri BMI nad 30 je vyšší cholesterol prirodzený. Pokiaľ je obvod pásu nad 102 centimetrov u mužov a nad 89 centimetrov u žien, riziko vysokého cholesterolu sa ešte zvyšuje.

Cvičenie pomáha zvýšiť dobrý cholesterol – HDL a zároveň zväčšuje veľkosť častíc, ktoré tvoria LDL, teda zlý cholesterol. Vďaka tomu sa znižuje jeho škodlivosť. Fajčenie poškodzuje steny krvných stien, čo môže spôsobiť hromadenie tukových ložísk. Zároveň môže znižovať hladinu HDL.

Na výšku cholesterolu má vplyv aj vysoká hladina cukru v krvi. LDL sa zvyšuje a, naopak, dobrý cholesterol sa znižuje. Vysoká hladina cukru v krvi tiež vedie k poškodeniu výsteliek tepien.

arterin 60 tbl prezdravie

Tip na prípravok: Arterin, 60 tbl.

 • Účinný a dobre tolerovaný prípravok, ktorý prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.
 • Obsahuje monacolin K, výťažok z červenej fermentovanej ryže.
 • Zakúpite ho v e-shope prezdravie.sk.

button_chcem-vediet-viac

Prevencia

K zmene stavu môže viesť jednoduchá zmena životného štýlu. Predísť vysokej hladine cholesterolu možno aj znížením prísunu soli, obmedzením príjmu množstva živočíšnych tukov. Pomôže aj obmedzenie fajčenia, strata váhy, obmedzenie príjmu alkoholu. Cvičiť treba niekoľkokrát týždenne aspoň pol hodinu.

Dobrou vecou sú aj tabletky na udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Tip redakcie: Cholesten

 • Komplexný prírodný výživový doplnok.
 • Prírodné aktívne látky z červenej fermentovanej ryže prispievajú k udržaniu zdravej hladiny cholesterolu v krvi.

Arterin – zloženie

Výživový doplnok Arterin obsahuje monacolin K, čiže výťažok z červenej fermentovanej ryže. Červená fermentovaná ryža je fermentovaná červenou kvasinkou Monascus Purpureus. Táto kvasinka na nej rastie a vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam na metabolizmus lipidov je v medicíne už po stáročia využívaná. Obsahuje veľké množstvo látok – monacoliny. Hlavnou aktívnou zložkou je monacolin K, inak zvaný lovastatín.

Je to prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina, ktorá sa nachádza v hlive ustricovej, červenej fermentovanej ryži a čaji Pu-erh. Červená fermentovaná ryža je vďaka svojmu zloženiu schopná znížiť hladinu cholesterolu v krvi, a tým pádom zaručiť nižší výskyt chorôb srdca a ciev.

Pri dennom príjme 10 mg prírodného monacolinu K prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

 

E-shopy, ktoré majú Arterin v ponuke:

Prezdravie.sk
 • e-shop odporúča 95 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,4 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 97 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 87 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Arterin – recenzie

Pokiaľ trpíte vysokou hladinou cholesterolu a uvažujete nad prípravkom Arterin, skúsenosti užívateľov vás budú zaujímať. Prípravok si totiž pochvaľujú, spokojní s ním sú na 97 %. Pozdáva sa im to, že je na prírodnej báze, jeho cena i to, že naozaj znižuje cholesterol. „Tento produkt mi odporučila lekárka na vysoký cholesterol, sestre sa za dva mesiace užívania úplne upravil cholesterol (dlhé roky mala vysoký). Takže super,“ uviedla Bibiana.

 

arterin 120 tbl prezdravie

Tip: Arterin, 120 tbl.

 • Prípravok určený dospelým, ktorí sa chcú efektívne starať o hladinu svojho cholesterolu prírodnou cestou.
 • Jedinečná kvalita prípravku Arterin® zaručuje štandardizovanú koncentráciu 10 mg monacolin K v každej tablete.

Arterin – cena a užívanie

Výživový doplnok Arterin je k dispozícii v dvoch baleniach. Môžete si ho zakúpiť v 60- a 120-tabletovom balení. Prvé dostanete za 9,10 eura, druhé za 14,47 eura. Denne treba užiť jednu tabletu počas jedla, najvhodnejšie večer. Dennú dávku by ste nemali prekračovať.

cholesterol arterin

Keďže ide o výživový doplnok, nemal by byť užívaný ako náhrada pestrej a vyváženej stravy ani zdravého životného štýlu. Nie je vhodné prípravok užívať počas tehotenstva ani dojčenia. Arterin sa neodporúča užívať spolu s liekmi na zníženie hladiny tukov v krvi a pri ťažkostiach s pečeňou či obličkami. Prípravok uchovávajte na suchom a chladnom mieste a mimo dosahu detí.

Tip na kvalitný e-shop: Ponúka aj Arterin

Internetový obchod prezdravie.sk odporúča 95 % zákazníkov heureky. Obchod odporúčajú kvôli výbornej komunikácii i rýchlemu dodaniu tovaru. Spokojnosť prejavili zákazníci tiež s dobrými cenami a bezchybným dodaním tovaru.

Erectan

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 1. 7. 2018.

Zaujal vás tento článok?

Arterin udrží váš cholesterol v normálnej hladine
3.6 (71.3%) 23 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+