Vyberte stranu

Pod názvom Antacidum Maalox si môžete predstaviť žuvacie tablety, ktorých účinkom je zmiernenie príznakov záhy, ktorá páli. Okrem toho, tieto žuvacie tablety vyhľadáva aj veľa ľudí, ktorí trpia refluxom. Jedno balenie obsahuje približne štyridsať žuvacích tabliet a dávkovanie je podľa potreby. Zmierňujú pocity pálenia záhy. Reflux je tiež veľmi nepríjemnou záležitosťou a ľudia si ho však veľmi rýchlo dokážu privodiť. Najmä vtedy ak rýchlo jedlo hltajú, prejedajú sa alebo jedia jedlá, ktoré vedia, že by nemali konzumovať. Okrem toho, na reflux alebo pálenie záhy vplýva aj konzumácia veľmi slaných alebo príliš pikantných jedál, ktoré nepotrápia len našu záhu, ale aj žalúdok a vlastne celú tráviacu sústavu.

Kedy by som mal užívať žuvacie tablety Maalox?

Tieto žuvacie tablety svojim zložením látok prispievajú v boji proti tomu, aby bol Váš žalúdok nadmerne kyslý. Hlavnou látkou, ktorá proti tomu bojuje je sa nazýva antacidum. Svojím ďalším zložením prispieva k tomu, aby sa v žalúdku znižovala kyselina chlorovodíková. Kyselina chlorovodíková je totiž zodpovedná za nadmernú kyslosť žalúdka a práve vďaka tomu sa cítime zle alebo pociťujeme nepríjemné pálenie záhy. Liek môžu užívať všetci dospelí s týmto problém, tiež deti a mládež po prekonaní vekovej hranice pätnásť rokov. Kyslosť žalúdka je nepríjemnou záležitosťou a preto treba dbať na to,a by Vás nemusela trápiť.

 

Tip na produkt: Maalox bez cukruMaalox bez cukru citron tbl mnd 400 mg/400 mg (blis.) 1x40 ks

 • žuvacie tablety na odstránenie záhy
 • znižujú kyslosť žalúdka
 • balenie obsahuje 40ks

 

 

Dôležité upozornenia kedy by ste Maalox užívať nemali

Pred prvým užitím žuvacích tablet Maloox by ste si mali dôkladne prečítať príbalovú informáciu, ktorú nájdete spolu s tabletami v balení. Okrem toho, by ste tento liek nemali užívať vtedy ak ste precitlivelý na niektorú látku zo zloženia obsahu, no tiež v prípade, že trpíte nejakými ochoreniami obličiek. Zloženie tohto lieku zahŕňa aj fruktózu, preto ak ste intolerantný práve na túto látku, Maloox absolútne neužívajte. Ak netrpíte neznášanlivosťou na fruktózu, môže ešte ísť o neznášanlivosť na glukózu a podobne. Opakujeme – treba si dôkladne prečítať príbalový letáčik v balení.

Antacidum Maalox

 

Antacidum Maalox by ste nemali užívať aj v týchto nasledujúcich prípadoch

Antacidum Maalox určite neužívajte v prípade, keď Vám o výslovne neodporučil lekár alebo Váš lekárnik. Ak Vás trápia žalúdočné ťažkosti a Vaša váha sa rýchlo za posledné mesiace či týždne znížila. Okrem tohto ak u Vás dlhšie pretrvávajú  žalúdočné ťažkosti, ktoré nemajú žiadnu opodstatnenú príčinu a  tiež vtedy ak máte problém pri prehĺtaní. Tráviaca sústava je veľmi zaujímavá a preto ak ste doteraz nemali žiadne ťažkosti s trávením a zrazu sa u Vás vyskytli prvýkrát, Antacidum Maalox takisto neužívajte. Antacidum Maalox by sa tiež nemal užívať vtedy ak sa Vaše tráviace ťažkosti za poslednú dobu zmenili a nepoznáte ich príčinu.

Ak trpíte nasledovnými chorobami Antacidum Maalox neužívajte. Ide o tieto choroby a ochorenia:

 • ak máte nejaké ochorenie obličiek
 • ak máte ťažkosti pri vyprázdňovaní čriev
 • ak Vás trápi hnačka či zápcha
 • ak viete, že máte zúžené črevo
 • niektorí ľudia majú poruchy hladiny fosforu alebo horčíka v tele – v tomto prípade Antacidum Maalox určite neužívajte.
 • zákaz užívať Antacidum Maalox majú aj ľudia, ktorým bola diagnostikovaná porfýria
 • Antacidum Maalox nesmú užívať ľudia, ktorí chodia pravidelne na hemodialýzu
 • zakázaný je aj u pacientov, ktorý chodia na dialýzu
 • ak ste za poslednú dobu rýchlo a náhle schudli

 

Eshopy ponúkajúce: Maalox

Maalox mätová príchuť

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu

Maalox Premium

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu
Maalox bez cukru

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu

Ako teda užívať žuvacie tablety Antacidum Maalox?

Toto balenie obsahuje štyridsať žuvacích tablet. Tablety by ste mali užívať vtedy sak pociťujete ťažkosti ako sú pálenie záhy alebo iné žalúdočné problémy. Tablety užívajte vtedy ak sa u Vás vyskytne pálenie záhy alebo reflux. Je vhodné užiť jednu alebo dve tablety a bolesť sa rapídne zmierni. Tablety sú žuvacieho charakteru a preto ich môžete žuvať alebo prípadne – cmúľať. Počas jedného dňa by ste však nemali prekročiť hranicu – šesť dávok do dňa, čo je v prepočte dvanásť žuvacích tabliet. Dávajte si tiež pozor, aby ste ste sa týmito tabletami nepredávkovali, pretože budete nútení vyhľadať lekársku pomoc.

Viac o pálení záhy a ako sa prejavuje

Pálenie záhy, odporne nazývané aj pyróza je sprevádzaná nepríjemnými pocitmi, ktoré sa vyskytujú predovšetkým v hrudníku – konkrétne v jeho dolnej časti. U niektorých ľudí sa prejavuje aj tak, že pociťujú kyslosť alebo horkosť v ústnej dutine či hrdle. Táto bolesť sa vyskytuje najčastejšie vtedy, ak zjete príliš veľké množstvo jedla naraz alebo ak je jedlo príliš osolené či pikantné. Táto “bolesť” v hrdle môže trvať pár minút, pár hodín, no nie je ničím nezvyčajným pretrvávanie bolesti aj počas niekoľkých hodín. Za príčinu tohto “ochorenia” môžeme považovať to, že sa Váš pažerák uvoľní a nezviera tak ako by mal. To vedie k tomu, že sa Vám obsah Vášho žalúdka (ktorý je väčšinou kyslý) vracia spätne do ústnej dutiny. Pálenie záhy sa často vyskystuje u ľudí, ktorí sú obézni, ale aj u tehotných žien či po zjedení niektorých druhov jedál.

Pri tráviacich ťažkostiach vyskúšajte aj: Febichol, Orenzym alebo Oregánový olej

Antacidum Maalox – cena

Cena tohto prípravu je dostupná pre každého. Jedno balenie v lepších lekárňach nájdete približne za 5 eur (cena uvedená k dňu 3. 8. 2018). Je však ideálnym riešením pre tých, ktorých pálenie záhy postihuje č&sto. Ak sa však u Vás pálenie záhy vyskytuje až prehnane často, treba sa mať na pozore a vyhľadať odbornú lekársku pomoc.

Tip na produkt: Febichol

 • napomáha tráveniu
 • zvyšuje produkciu žlče
 • predchádza črevným problémom

 

Antacidum Maalox – recenzie

Hodnotenia na tento prípravok sú prevažne pozitívneho charakteru.

Antacidum Maalox

 

Antacidum Maalox – skúsenosti

Zhrnutím všetkých hodnotení by sa dalo povedať, že tento prípravok je naozaj účinný a pálenie záhy odstraňuje pomerne rýchlo. Rýchlo tým pádom uľaví aj od pálenia záhy a iných problémoch s tým spojených.

 

Tip na e-shop: 

 

Máte skúsenosti s užívaním toho prípravku? Dajte nám o Vašej skúsenosti vedieť v komentári!

Antacidum Maalox – od pálenia záhy
5 (100%) 1 hlasov