Vyberte stranu

Opuchnuté nohy či ruky trápia ženy i mužov rôznych vekových kategórií. Môže ísť len o dôsledok únavy, avšak aj o vážnejšiu diagnózu. Výživový prípravok Aescin Vulm obsahuje prírodnú látku, ktorá zvyšuje pružnosť a pevnosť ciev a cievnych stien.

Problémy s opuchnutými nohami či rukami môžu postihnúť každého. Často sú dôsledkom chirurgického zákroku, úrazov či predzvesťou vzniku kŕčových žíl. Súvisia s problémami s prúdením krvi v tele. Ako sa proti nim brániť?

 

Opuchy rôzneho pôvodu

„Naliate“ nohy môže mať človek po dlhom státí či sedení, čiže v práci, počas cestovania alebo aj pri tzv. ničnerobení. Dôvody opuchov však môžu byť omnoho vážnejšie, ako sa zdá.

 

Dôsledok chirurgického zákroku

Po chirurgickom zákroku, kedy sa človek často nemôže dostatočne pohybovať dlhšiu dobu, dochádza k opuchom. Súvisí to so správnou cirkuláciou krvi v mieste zákroku, či už hovoríme o nohách, rukách alebo zuboch.

Tip:  Aescin Vulm, 20 tbl.

 • Výživový doplnok s obsahom prírodnej látky aescin vo forme rastlinného extraktu pagaštanu konského.
 • Pomáha pri problémoch s opuchmi či bolesťami končatín.

Nesprávne fungovanie orgánov

Opúchanie končatín môže zapríčiniť aj nesprávna činnosť niektorých orgánov. Napríklad ak máte problémy so srdcom, krv sa dostatočne neprečerpáva do tela a hromadia sa v ňom tekutiny. Aj pľúcne choroby, zlá funkcia pečene či obličiek majú za dôsledok opuchy.

aescin vulm nohy

Ochorenie žíl

Ak začnú žily pracovať nesprávne, čiže krv nie je správne odvádzaná do orgánov, dochádza k jej hromadeniu v končatinách. Opotrebovanie žíl môže byť dané geneticky, ale aj životným štýlom či inou chorobou.

 

Vedľajší účinok liekov

Vedľajším účinkom užívania mnohých liekov je puchnutie končatín. Môže ísť o tabletky na antikoncepciu, hormonálne tabletky, ale aj lieky proti bolesti. Pokiaľ máte lieky na predpis, môžete vedľajšie účinky konzultovať s lekárom. Ak nie, nabudúce si radšej v príbalovom letáku prečítajte, či liečivo nespôsobuje vedľajšie účinky tohto typu.

 

Tehotenstvo

Nie vždy musia opuchy nôh a rúk znamenať, že niečo nie je v poriadku. Počas tehotenstva ide o bežný jav, pretože plod v maternici tlačí na niektoré žily a zablokuje ich priechod. Ak však vaše končatiny opúchajú bez varovania, napríklad aj ráno po zobudení, mohlo by ísť o vážny problém. Okamžite treba potom vyhľadať lekára.

Úrazy

Pri športe či zlom stúpnutí môže dôjsť napríklad k vyvrtnutiu. Jeho následkom končatina opuchne a bolí.

Tip na produkt: Aescin Vulm, 60 tbl.

Doplnok výživy z pagaštanu konského.

Zlepšuje pružnosť a pevnosť cievnych stien a napomáha ich cirkulácii.

Zakúpiť si ho môžete za dobrú cenu v e-shope drmax.sk.

Aescin Vulm zloženie

Hlavnou zložkou prípravku je prírodná látka aescin, či escín, ktorá sa v tabletách nachádza vo forme extraktu pagaštanu konského.

Pagaštan konský pochádza z Balkánu, odkiaľ sa rozšíril do celej Európy. Dorastá do výšky 30 metrov a je to veľmi mohutný strom s priemerom koruny aj viac ako dva metre. Pagaštan má protizápalové účinky, je účinný pri odstraňovaní opuchov, ovplyvňuje pružnosť a pevnosť ciev. Jeho nezrelé plody obsahujú saponíny, predovšetkým však aescin, ktorý má protizápalové a protiopuchové účinky.

 

E-shopy, v ktorých ponúkajú prípravok Aescin Vulm

Prezdravie.sk
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 98 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 90 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Účinky prípravku

Aescin Vulm s obsahom aktívnej látky aescin podporuje správnu cirkuláciu krvi v cievach, napomáha udržiavať zdravý krvný obeh v nohách a pomáha znižovať pocit ťažkých nôh. Je účinný pri opuchoch rôzneho druhu – opuchoch nôh, hlasiviek, po úrazoch, vyvrtnutiach i opuchoch po chirurgických zákrokoch.

Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy a ani pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek prípravku.

Tip:  Aescin Vulm, 20 tbl.

 • Výživový doplnok s obsahom prírodnej látky aescin vo forme rastlinného extraktu pagaštanu konského.
 • Pomáha pri problémoch s opuchmi či bolesťami končatín.

Aescin Vulm: Cena a skúsenosti

Aescin Vulm je slovenský výrobok určený pre ženy i mužov, ktorí majú skúsenosti s dôsledkami nesprávnej cirkulácie krvi. Čiže s opuchmi, bolesťami i kŕčmi v končatinách či zuboch. Ide o prípravok, na ktorý nie je potrebný lekársky predpis, čiže ho zoženiete aj v e-shope, prípadne v lekárni. Prípravok je dostupný v 20-tabletovom alebo až v 60-tabletovom balení. Za 20 tabliet zaplatíte 2,99 eura, za 60 tabliet to bude 7,49 eura.

Chcete vyskúšať Aescin Vulm? Recenzie by vám mohli o jeho účinkoch presvedčiť. Spojenie Aescin Vulm skúsenosti si totiž záujemcovia hľadajú často, keď chcú zistiť o prípravku o čosi viac. Skúsenosti iných sú často dobrou nápoveďou, či je prípravok vhodný.

Výživový prípravok Aescin Vulm zväčša odporúčajú. Len málo sa vyjadrilo, že im nepriniesol sľúbený účinok.

Užívanie tabletiek

Tablety Aescin Vulm sa užívajú vcelku. Najvhodnejšie je užiť jednu tabletu denne po jedle, ktorú treba zapiť dostatočným množstvom vody. Tablety treba udržiavať v suchu a pri teplote 15 až 25 stupňov Celzia. Netreba ich vystavovať mrazu či priamemu slnečnému svetlu.

aescin vulm nohy

Prípravok nie je liek a nemali by ste ho užívať ako náhradu pestrej a rozmanitej stravy. Odporúčanú dennú dávku by ste nemali prekračovať, inak sa môžu prejaviť vedľajšie účinky, ako nevoľnosť či kŕče.

Tip na kvalitný e-shop: Aescin Vulm v ňom určite zoženiete

Internetový obchod drmax.sk odporúča 94 % zákazníkov portálu heureka.sk. S e-shopom sú zákazníci spokojní, čo sa týka kvality dopravy, komunikácie, ale aj ohľadom prehľadnosti obchodu. Pri nákupe nad 9,90 eura je doprava zdarma.

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Bol pre vás tento článok užitočný?

Opuchov sa už s prípravkom Aescin Vulm nemusíte obávať
4.1 (81.54%) 26 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+