Vyberte stranu

Sluchové postihnutie predstavuje úplnú alebo čiastočne zmenšenú schopnosť počuť. Poškodenie sluchu je výsledkom poškodenia jednej či viacerých štruktúr ucha. Ľudia, ktorých trápia problémy so sluchom, sa často následne vyhýbajú spoločnosti, pretože sa za svoje postihnutie hanbia. Prípravok Activlan sľubuje okamžité zlepšenie sluchu. Je to však vôbec možné?

Zázračných výrobkov, ktoré pomôžu sa vyliečiť takmer zo všetkého, je mnoho. Najčastejšie sa zameriavajú na zúfalých ľudí, ktorí hľadajú so svojím ošemetným problémom pomoc. Ide však len o zbytočne vyhodené peniaze. Prípravky tohto druhu sú nielen neúčinné, ale často aj predražené, hoci sa takmer vždy predávajú „iba“ za polovicu ceny.

 

Activlan skúsenosti

Activlan bol prezentovaný ako zázračný prípravok, ktorý pomáha riešiť problémy so sluchom. Stačí ho len užiť a váš sluch bude opäť ako predtým. Stránka, ktorá už nie je funkčná, sa prezentovala zlou slovenčinou a reklamnými textami, snažiacimi sa predať čo najviac prípravkov.

Activlan odporúčal doktor Róbert Litovský, ktorý mal byť špecialistom na poruchy sluchu. „Už 15 rokov prevádzkujem vlastnú ordináciu v Bratislave, v ktorej som už pomohol viac ako 1 200 osobám, ktoré chceli mať lepší sluch ako doteraz bez toho, aby museli používať načúvací prístroj,“ uvádzalo sa na stránke. Spomínaný lekár však neexistuje a ani v hlavnom meste nikdy neordinoval.

Zaujal vás Activlan? Recenzie naň sú veľmi priaznivé, avšak ide iba o vymyslené komentáre. Fotografie pri nich pochádzajú z fotobanky. Pani Irene sa mal prinavrátiť sluch vďaka jej vnučke Beáte, ktorá pracuje ako zdravotná sestra v renomovanom domove dôchodcov vo Švajčiarsku pri Bodamskom jazere. Rovnako ako fotografia, aj identita oboch žien sú vymyslené.

Activlan cena

Doplnok stravy Activlan sa predával v balení s 30 tabletami a už po mesiaci liečby mal priniesť sľubované výsledky. Kapsuly stačilo užívať každý deň a už po pár dňoch sa mali prejaviť ich prvé účinky. Prípravok mal obsahovať ginko dvojlaločné, citrát horečnatý, glukonát zinku a koenzým Q10. Presné zloženie však popísané nebolo, rovnako ako sa neuvádzal ani výrobca.

Prípravok obnovujúci sluchové bunky mal byť dostupný za 37 eur, išlo, samozrejme, o akciu. Jeho bežná cena mala byť 69 eur. Ani v tomto prípade nechýbali naposledy uskutočnené nákupy zobrazujúce sa na stránke.

Tip na produkt: Acutil

  • Prípravok na pamäť a koncentráciu.
  • Obsahuje omega-3 nenasýtené mastné kyseliny DHA a EPA, výťažok z ginko biloba, fosfatidylserín, kyselinu listovú a vitamíny E a B12
  • Zakúpiť si ho môžete v overenom e-shope prezdravie.sk.

 

Zhoršujúci sa sluch

Je prirodzené, že vekom sa sluch postupne zhoršuje, ide o normálny fyziologický jav. Ide o sprievodný prejav starnutia, podobne ako napríklad postupná strata zraku. Príčiny straty sluchu môžu byť vrodené a získané. Môže ísť o zhrubnutie bubienka, zmeny vo vnútornom uchu, upchatie zvukovodu ušným mazom či zápaly. Dôvodom sluchového postihnutia však môžu byť aj infekčné ochorenia, kardiovaskulárne choroby, skleróza, metabolické choroby či reumatoidná artritída. Žiaden z týchto problémov však nemôžu vyriešiť zázračné tabletky.

Keď sa problémy so sluchom u vás objavia, mali by ste okamžite kontaktovať svojho doktora a požiadať o otolaryngologické vyšetrenie. Ak sa porúch sluchu obávate, môžete im predchádzať. Je potrebné dodržiavať hygienu a uši si pravidelne čistiť. Treba sa vyhýbať aj hlučnému prostrediu, počúvaniu hlasnej hudby a pozeraniu televízora príliš nahlas.

Ako postupovať?

Strata sluchu sa dá, prirodzene, liečiť. Správnou diagnózou a liečbou sa dokonca dá strate sluchu predísť či aspoň spomaliť jej zhoršovanie. Otolaryngologické vyšetrenie zahŕňa prehliadku uší a vyšetrenie funkcie ucha, na základe výsledkov sa následne stanoví diagnóza a liečba.

Tip na produkt: BrainActive

  • Výživový doplnok na pamäť, koncentráciu a energiu.
  • Obsahuje prírodné látky, ktoré podporujú pamäť, sústredenie, mentálnu výkonnosť, kognitívne schopnosti a energiu.
  • Zakúpiť si ho môžete v originálnom e-shope.

Výživový doplnok Acutil

Pokiaľ má pacient zníženú citlivosť na určité frekvencie, musí užívať lieky vplývajúce na nervovú sústavu. S príchodom staroby sa často spomínajú aj problémy s pamäťou, únavou a vyčerpaním. Ak tiež trpíte takýmito záležitosťami, mali by ste vyskúšať výživový doplnok Acutil. „Svojím zložením prispieva k udržanie správnej funkcie mozgu, správnej funkcii psychiky a nervového systému, zníženiu vyčerpania a únavy,“ uvádza sa v popise k výrobku.

sluch activlan

Acutil obsahuje ginko biloba, omega-3 mastné kyseliny, fosfatidylserín, vitamín E, B12 a kyselinu listovú. Účinky ginka biloba sú pomerne známe. Najčastejšie sa používa na zlepšenie pamäti, pri náhle vzniknutej hluchote, odstránenie pocitov únavy či zmiernenie prejavov menopauzy. Omega-3 mastné kyseliny môžu znížiť riziko rozvoja srdcovo-cievnych ochorení. Sú súčasťou membrán neurónových buniek, ktoré majú základnú úlohu pri spracovávaní informácií v mozgu. Fosfatidylserín je zložka bunkových membrán nervových a mozgových tkanív. Vitamín E pomáha k ochrane buniek pred oxidačným stresom, B12 prispieva k správnej funkcii nervového systému a k zníženiu vyčerpania a únavy. Kyselina listová prispieva k správnej funkcii psychiky a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Tip na kvalitný e-shop: Acutil v ňom určite nájdete

Pokiaľ hľadáte overený e-shop, v ktorom by ste si mohli prípravok Acutil zakúpiť, mali by ste vyskúšať prezdravie.sk. Odporúča ho až 95 % zákazníkov heureky. Spokojní sú s kvalitou dopravy i komunikácie, ale aj s prehľadnosťou obchodu.

Erectan

button_chcem-vediet-viac

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Aký je váš názor na tento článok?

Chcete zlepšiť svoj sluch? Activlan ani neskúšajte
5 (100%) 5 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+