Vyberte stranu

Čo sa týka spotrebičov, ktoré slúžia výlučne na zábavu a nie napríklad na varenie, či na rôzne domáce práce, jednoznačne najbežnejším v našich domácnostiach je televízor. Ten nájdete takmer v každej domácnosti.

Smart funkcie, či 4K rozlíšenie? To už je štandard

To samozrejme neznamená, že všetci, čo majú televízor, ho používajú na „bežné“ pozeranie televíznych staníc. Veľkej popularite sa v súčasnosti tešia rôzne streamovacie platformy, vďaka ktorým si môžete filmy a seriály v ich ponuke pozrieť kedykoľvek budete chcieť a hlavne bez reklám.

A určite by sa našli aj nejakí „klasici“ so zbierkou filmov na blu-ray diskoch. Veď povedzme si úprimne, keby sa na televízoroch dalo pozerať len to, čo ponúkajú televízne stanice, množstvo ľudí by televízor ani nemalo.

Ak sa chystáte na kúpu nového televízora, ktorá vlastnosť moderných televízorov je dôležitá aj napriek tomu, že veľa ľudí nad ňou až tak neuvažuje? Smart televízory sú štandard a pokiaľ sa nechystáte vyberať z tých najlacnejších modelov aj 4K rozlíšenie má už každý televízor.

Aj televízor môže byť príliš veľký

Ktorý parameter máme teda na mysli? Uhlopriečku. Preč sú časy, kedy si každý kúpil najväčší televízor aký si mohol dovoliť. Televízory sa zväčšili, ale naše obývačky nie a preto je dobré zvážiť aký najväčší televízor je do vašej obývačky vhodný.

Nemyslíme ani tak to, či sa vám zmestí na obývaciu stenu, tie už má väčšina ľudí naozaj minimalistické, takže „nezavadzajú“ televízoru. Dôležitá je vzdialenosť, z akej sa budete na televízor dívať. Nebojte sa, nie preto, že by diaľkové ovládače mali nejaké limity, čo sa ich dosahu týka.

Niekedy však menej znamená viac. Obrovský televízor v malej obývačke rozhodne na zážitku zo sledovania nepridá. Preto je dobré si v predajni (ak v nej majú dostatok priestoru) vyskúšať, aké bude sledovať vami vyhliadnutý televízor zo vzdialenosti približnej tej, z ktorej sa naň budete dívať doma.

Zdroj obrázka:

Autor: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Chystáte sa kupovať nový televízor? Všímajte si tento parameter
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+