Vyberte stranu

Táto téma sa bytostne dotýka ľudí, rodičov, ktorí svoje ratolesti vozia na bicykli či už z praktických dôvodov, alebo skôr využívajú bicykel ako voľnočasovú aktivitu, ktorá vaše deti dostane na vzduch. V zásade máte v ponuke hneď niekoľko alternatív, ako vaše dieťa bezpečne previesť na bicykli. Ako prvá voľba sú práve cyklosedačky. Test cyklosedačiek ukázal, že minimálny vek, kedy dieťa môžeme posadiť do cyklosedačky je 18 mesiacov a ideálny je od 2 rokov. Výhodou samotnej cyklosedačky je, že dieťa je s vami v podstate v priamom kontakte. Druhou alternatívou sú cyklovozíky, výhodou je, že vozík použijete aj v prípade nižšieho veku dieťaťa. V podstate ide o kočík k bicyklu.

 

Tip na produkty:Detská cyklosedačka Thule RideAlong Lite

Detská cyklosedačka Thule RideAlong Lite

  • Bezpečná a zároveň pohodlná cyklosedačka
  • Overená značka, ktorá je jednotkou na Slovensku čo sa týka fitness vybavenia
  • Vhodná pre deti od 9 mesiacov do 6 rokov
  • Najžiadanejšia cyklosedačka tohto roku!

Prečo práve tento produkt?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

 

Ako vybrať cyklosedačku

Cyklovozík

V tomto prípade je potrebné vedieť, pre aké staré dieťa tento doplnok kupujete, či kde vlastne budete jazdiť. Vozík sa zo zásady používa v prípade, že dieťatko má ešte horšiu stabilitu počas sedenia a nedokáže tak ešte udržať rovnováhu. Výhodou je takisto aj komfort. No menej výhodné je, že s dieťaťom nemáte priamy kontakt, keďže vozík ťaháte za sebou a výhľad dieťaťa je čiastočne obmedzený. Takisto môže mať vozík problémy v prípade, že jazdíte po nerovnejšom teréne alebo je potrebné kľučkovať. Hoci sa vozík neprevráti ani sa neodpojí, vďaka inteligentnému upínaniu, manévrovanie je predsa len horšie.

 

Najlepšie cyklosedačky – Test cyklosedačiek

Cyklosedačka dopredu alebo dozadu

Ak sa bavíme o cyklosedačke, zrejme je každému jasné, ako taká cyklosedačka vlastne vyzerá. Test cyklosedačiek však odhalil niekoľko zaujímavých vlastností na rôznych druhoch cyklosedačiek. Základné rozdelenie určuje umiestnenie samotnej cyklosedačky. Buď to je umiestnená vpredu medzi riadidlami alebo dozadu nad zadné koleso. Cyklosedačky pripevnené vpredu majú výhodu ,že máte dieťa úplne pod kontrolou, avšak pohodlie vás i dieťaťa je značne obmedzené. Vám sa horšie šliape (nohy od seba) a dieťaťu občas zavadzajú vaše ruky na riadidlách. Takýto druh sedačky je skôr určený pre kratšie trasy.

Naproti tomu cyklosedačky umiestnené vzadu nijak neobmedzujú samotného cyklistu a dieťa má vzadu takisto vyšší komfort. Rovnako tak lepšie riešenie v prípade cyklosedačiek vzadu je, že deti sa menej boja rýchlejšej jazdy a takisto majú viac miesta na nohy.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.sk a insportline.sk ponúkajú športové vybavenie za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Samonosná cyklosedačka

Dnes by ste sa s inou ako samonosnou cyklosedačkou ani stretnúť nemali. Podstatné je vedieť, že samonosná cyklosedačka má vlastný upínací systém a nepotrebuje tak upevnenie na nosič bicykla. Druhým a podstatným dôvodom, prečo sú samonosné sedačky tak obľúbené, je odpruženie sedačky. Dieťa je tak menej „vyhrkané“ a je mu dopriaty väčší komfort počas jazdy. Samotné samonosné cyklosedačky sú tak dodávané s držiakom, ktorý sa dá rýchlo a jednoducho upevniť a dieťa môžete posadiť, pripútať a vyraziť na cyklochodníčky.

Test cyklosedačiek – Ako vybrať cyklosedačku

Polohovateľná cyklosedačka

Ak sa s vaším dieťaťom chystáte na cyklo – výlet v takom prípade vám polohovateľná sedačka ušetrí kopec nervov. Neraz sa stane, že dieťa v sedačke zaspáva. Polohovacia sedačka je teda skvelým riešením, kedy si dieťa pospí ja za jazdy. Test cyklosedačiek dokázal, že tento druh cyklosedačiek je určený pre dlhšie trasy a rovnako tak dopraje deťom väčší komfort a hlavne sa sedačka dá flexibilne nastaviť vďaka polohovateľnému operadlu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.sk a insportline.sk ponúkajú športové vybavenie za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Bezpečnosť

Cyklosedačka by mala spĺňať aj určité kritéria, ktoré sú dané v rámci európskych bezpečnostných pravidiel. Konkrétne označenie EN14344 značí, že cyklosedačky by mali spĺňať stanovené normy pre komfort a bezpečnosť. V rámci cyklosedačky však netreba zabúdať, že dieťa musí mať aj ochrannú prilbu a musí byť v cyklosedačke pripútané. Test cyklosedačiek myslel skutočne na všetko.

 

Najlepšie cyklosedačky – Test cyklosedačiek

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Test cyklosedačiek – Ako vybrať cyklosedačku
5 (100%) 4 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+