Vyberte stranu

Prilby na štvorkolky majú svoje jasné využitie. Sú nutnosťou a samozrejmosťou, povinnou výbavou každého vodiča štvorkolky. Svojím zovňajškom pripomínajú prilby motokrosové. Sú im blízke najmä z toho hľadiska, že majú podobnú konštrukciu a rovnako vážia. Vyberať si môžete z rôznych farebných prevedení. Tým, že je ich mať na hlave počas jazdy na štvorkolke povinné, musia byť ľahké – ale aspoň ľahšie, aby ste po chvíli jazdenia necítili neuveriteľnú bolesť v krku. Prilby vo všeobecnosti slúžia ako ochrana hlavy a veľakrát zachránili životy ľuďom, ktorí havarovali a prežili jedine vďaka prilbám. Okrem hlavy ochraňujú aj bradu a Vašu sánku  preto sú prilby na štvorkolky vyrábané s tzv. bradovým deflektorom.

Tip redakcie: Downhill prilba W-TEC FS-605 Allride

Downhill prilba W-TEC FS-605 Allride - Blue Ritual

 • rôzne farebné kombinácie
 • moderná, bezpečná, ľahká a pohodlná prilba
 • škrupina vyrobená z materiálu ABS

 

Značky prilieb na štvorkolky, ktoré sa najviac predávajú na Slovensku

Tým, že je ju mať na hlave povinné, začali ich vyrábať mnohí výrobcovia a rôzne poopredné značky. Zaraďujeme tam aj cestné prilby. Medzi tie najlepšie, o ktoré je na slovenskom trhu dopyt patria tieto nasledujúce:

 • W-TEC
 • BELL
 • Cyber
 • Ozone
 • LS
 • Nolan Scott

Keďže z laického hľadiska je ťažko povedať, ktorá značka prilby je lepšie alebo nie zrovna až taká dobrá, v tomto článku sa o jednotlivých značkách dozviete viac. Pripravili sme si pre Vás zopár zaujímavých informácií, ktoré Vám dúfame pomôžu pri rozhodovaní akú prilbu si kúpiť. A to tak, aby ste nevyhodili zbytočne veľa peňazí, no boli dostatočne pri jazde chránený. Aj tak tu ale platí pravidlo, že Vás prilba nezachráni keď budete medzi autami po ceste lietať ako blázon – bezpečnosť a zodpovednosť sú na prvom mieste pri jazdy nielen na štvorkolke!

prilby na štvorkolky

 

Najpredávanejšou značkou W-TEC

Táto značka ponúka pestrú škálu prilieb, z ktorých si môžete vyberať. Ku prilbe potrebujete aj kuklu, no nie stále je samozrejmosťou pri kúpe prilby. Spoločnosť W-TEC však túto možnosť ponúka a aj preto je medzi štvorkolkovými nadšencami taká žiadaná. Prilby sú vyrábané tak, aby sa na nich dalo bezproblémovo vymeniť plexi sklo za nové v prípade poškodenia, poškrabania a podobne. Táto značka tiež ponúka štít, ktorý sa dá odobrať a tiež polohovateľnú vnútornú clonu pro slnku. Ponúka krásne farebné kombinácie až tak, že si nebudete vedieť vybrať. Na svoje si u tejto značky prídu aj dámy!

Tipy na prilby na štvorkolky:

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Downhill prilba W-TEC FS-605 Allride

Downhill prilba W-TEC FS-605 Allride - Blue Ritual

 • rôzne farebné kombinácie
 • moderná, bezpečná, ľahká a pohodlná prilba
 • škrupina vyrobená z materiálu ABS

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt insportline logo  

ZED X1.9

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ZED X1.9

 • bradový deflektor na ochranu brady
 • vyrobená z polykarbonátového plastu
 • odnímateľná výstelka
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt alza logo

Detská moto prilba W-TEC V310

Detská moto prilba W-TEC V310 - Black skull

 • detská prilba v modernom dizajne
 • rôzne veľkosti a farby
 • odľahčený pevný materiál
TopgalVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt insportline logo

 

Značka BELL

Táto značka vyrábajúca prilby takisto dáva svojím potencionálnym záujemcom kuklu pod prilbu ako darček. Prilby tejto značky majú podobne ako W-TEC množstvo funkcií a možností. Ich povrch väčšinou tvorí polykarbónátová škrupina a sú skutočne pevné pri prípadnom náraze či nehode. Štít sa dá takisto odopnúť a niektoré sú robené tak, aby ich vnútorná časť bola umývateľná. Ponúka širokú škálu veľkostí prilieb a až päťročnú záruku.

prilby na štvorkolky

 

Značka CYBER

Tí, ktorí aspoň ako tak značky prilieb poznajú, vedia už pri prvom pohľade na prilbu značky Cyber o akú presne ide – je známe najmä svojmu vonkajšiemu farebnému prevedeniu. Prilby značky Cyber majú špeciálny aerodynamický tvar a zahŕňajú aj slnečnú clonu vo vnútri. Ich plexisklo sa dá takisto vymeniť za nové a čo je skvelé – vnútro tejto prilby je antialergénne, čo ocenia alergici vo veľkej miere. Vnútro prilby sa dá takisto vybrať v prípade prania.

Tip redakcie: Motokrosová prilba Fly Racing Kinetic Crux

Motokrosová prilba Fly Racing Kinetic Crux - čierna

 • moderná, štýlová a veľmi ľahká prilba
 • ventilačný systém
 • odmotovateľný a polohovateľný šilt

 

Značka NOLAN

Značka Nolan je jednoducho neprehliadnuteľná. Má veľmi pevný povrch, čo znásobilo lakovanie tvrdeným lakom, preto vydrží aj prudké a silné nárazy. Jej povrch, tzv. škrupina je vyrábaná z polykaronátu. Dá sa na nej nastaviť štít, ktorý je polohovateľný a v prípade potreby sa dá odobrať. Zapínanie u týchto prilieb je špecifické a to  použitím DD krúžkov! Táto značka takisto ponúka vnútornú kuklu na hlavu ako darček ku kúpe tejto prilby. Má viacero veľkostí – S, M, L a XL. Tak ktorú prilbu si nabudúce nabudúce vyberie Vy?

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné prilby na štvorkolky

Odporúčame ich nakupovať v obľúbenom internetovom obchode insportline.sk

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt insportline logo

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Prilby na štvorkolky – povinná výbava na cestu!
5 (100%) 1 hlasov