Vyberte stranu

Prilba na motorku je životne dôležitá súčasť vybavenia pre každého motorkára ale i spolujazdca. Je daná zákonom a zabraňuje poraneniam hlavy pri skoro všetkých nehodách a prípadne vám môže pri nehode zachrániť život.

Moto prilba najdôležitejšie vybavenie motorkára

Prilba na motorku je veľmi dôležitá. Motorkár musí venovať dostatok pozornosti tomu, aby mu prilba dokonale sedela, aby sa na hlavne nehýbala a aby mala dokonale zapnutie. Taktiež dbať nato, aby sa vymenila v pravý čas, pretože aj pri ľahkom náraze môže byť vnútorná štruktúra prilby narušená. Experti odporúčajú aj nepoškodené prilby vymieňať každé 4 roky. Pre motorkára slúži prilba aj ako štýlový doplnok. Ak si idete kúpiť prilbu, je dôležité zhodnotiť kde a ako často ju využijete a hlavne na akom motocykli budete jazdiť.

Vyberte si tú správnu prilbu

Trh ponúka široký výber prilieb ako napríklad:

 • moto prilba
 • lacné prilby na motorku
 • prilba na štvorkolku
 • helma na motorku
 • vyklápacie prilby
 • helma na skúter
 • integrálne prilby na motorku
 • detské moto prilby
 • dámska prilba na motorku
 • integrálne prilby

Tip na najlepšie prilby.

Lacné prilby na motorku

Zákazníci si vyberajú helmy rôznych typov v pestrej ponuke za zvýhodnené ceny, kde majú možnosť porovnávať typy, ceny, kvalitu a rozhodujú sa samozrejme aj podľa recenzií. Niektoré eshopy ponúkajú rôzne zľavy za vernosť či výmenu veľkostí zdarma a expedíciu aj do 24 hodín.

Tip na produkt: Motokrosová prilba

Motokrosová prilba LS2 MX456 Light Factory

 • ľahká, komfortná prilba
 • chrániče krčnej chrbtice
 • aerodynamicky tvarovaná

 

Prilby na štvorkolku

K jazde na štvorkolke patrí tiež povinná výbava. Tento typ jazdy v teréne aj na cestách je symbolom voľnej jazdy, kde prilba nesmie chýbať. Pri výbere sa človek musí riadiť rovnakými zásadami aj ako pri motorkách. Jazdci na štvorkolkách si zvyčajne vyberajú helmy podobné motocrosovým, ktoré sú ľahké a vyrobené s doplneným šiltom, ktorý je nastaviteľný. Na týchto prilbách by mal byť aj náter heliem, pretože sa jazdy často vykonávajú v prašnom prostredí alebo v daždi. Veľkou výhodou týchto prilieb sú vetracie otvory, ktoré sú vybavené mriežkou. Táto mriežka chráni proti nečistotám a odfiltrovaný vzduch prúdi k ústam jazdca.

prilba na motorku

 

Helmy na motorku

Pri helmách na motorku je dôležité uvedomiť si, akú jazdu preferujete. Ak vaša jazda bude predovšetkým na cestách, máte možnosť vybrať si z niekoľko typov ako napríklad integrálne prilby, výklopné prilby, enduroprilby či otvorené prilby. Materiál, z ktorého je helma vyrobená je veľmi dôležitým aspektom. Ak ste si už svoju prilbu vybrali, rozhodne sa pozrite na použitý materiál, z ktorého je vyrobená. Rozhodovať môže hlavne výbava a aerodynamika. Výbavou máme na mysli UV ochranu, ventiláciu, vymeniteľný interiér, hmotnosť a podobne. Aerodynamika alebo hlučnosť helmy je väčšinou rozhodujúca a odporúča sa helmu za jazdy vyskúšať pri rôznych rýchlostiach.

Tip na produkt: CASSIDA Integral 2.0

CASSIDA Integral 2.0 (čierna/biela/šedá, veľkosť XS) - Prilba na motorkuPrilba na moto Cassida Integral 2.0 čierno-bielo-sivá

ZED X1.9 (biela/čierna/červená/žltá, veľ. XS) - Prilba na motorku

 • vyrobená z vysokokvalitných materiálov
 • na prilbe je clona proti slnku
 • vyťahovateľný vnútorný textil prilby

 

Vyklápacie prilby

Vyklápacia helma je v dnešnej dobe veľkou obľubou medzi všetkými motorkármi. Je schopná poskytnúť veľké pohodlie a primeranú bezpečnosť motorkárom, ktorí jazdia dlhé cesty. Táto helma je veľkou výhodou, pretože časť helmy sa dá v oblasti brady vyklopiť smerom nahor. Je to praktické napríklad pri veľkých horúčavách či krátkych zastávkach. Dokonca ani pri občerstvení nie je nútený skladať si prilbu z hlavy. Ďalšou výhodou tejto prilby je lepšia komunikácia so spolujazdcom a aj to, že sa s ňou dobre manipuluje a odporúča sa aj motorkárom ktorí nosia okuliare. Je veľmi praktická, náročnejšia na konštrukciu a preto aj drahšia.

prilba na motorku

 

Helma na skúter

Táto helma je konštruovaná bez ochrany brady, patrí medzi otvorené prilby. Existujú aj lepšie varianty prilieb pre skúter, ktoré sú vybavené priehľadným sklom. Na rozdiel od klasickej helmy na skúter siaha až k brade a je úplne komfortná. Táto výhoda umožňuje jazdiť skútrom až 80 km/h. Jazda s prilbou, ktorá neobsahuje priehľadné sklo si bude vyžadovať minimálne okuliare.

Tip na produkt: Moto prilba

Moto prilba W-TEC NK-839 - S-Cape Black Grey

 • kvalitná výklopná prilba
 • poskytuje vysoký štandard bezpečnosti
 • určené najmä k cestným motocyklom

 

Integrálne prilby na motorku

Ide o najrozšírenejšiu triedu prilieb na trhu. Sú to prilby, ktoré ponúkajú vysoký komfort, výbornú aerodynamiku a sú veľmi bezpečné. Tieto prilby sa používajú predovšetkým pri dlhodobej jazde vyššej rýchlosti. Jej konštrukcia je celistvá (jednoliata), čo znamená že sa žiadna časť na prilbe neodklopí na rozdiel od ostatných heliem. V kvalitných integrálnych prilbách sa nachádzajú miesta pre slúchadlá, ventiláciu a sú vybavené integrovanými slnečnými clonami. Sú vybavené systémom dvojitého plexi Pinlocku, ktorý slúži na elimináciu zahmlievania a jazdu si bezstarostne užívate.

Športové integrálne prilby – Zaradujú sa medzi TOP prototyp každej značky. Tento typ integrovanej prilby je určený hlavne na závodnú jazdu a zdôrazňuje maximálnu bezpečnosť. Sú vyrobené tak, že majú užší vzhľad a tvrdší interiér, ktorý slúži nato, aby sa jazdec nerozptyľoval a aby mu prilba dokonale sedela na hlave.

prilba na motorku

 

Detské moto prilby

Pri jazde na motocykli je pre dieťa veľmi dôležité, aby malo prilbu, ktorá mu presne padne na hlavu bez ohľadu na vek a musí slúžiť pri nehode ako veľká ochrana. Všetky takéto detské moto prilby spadajú pod prísne európske normy a musia byť najvyšším štandardom bezpečnosti. Je veľmi dôležité, aby rodičia vyberali dieťaťu správnu veľkosť prilby. Na našom trhu existujú detské prilby rôznych veľkostí, typov a farebných prevedení.

Tip na produkt: CASSIDA Reflex

Moto prilba Cassida Reflex - matne čierna

 • vhodná na jazdu na skútri
 • vysoký stupeň priedušnosti a komfortu
 • odrazové sklo na zadnej časti

 

Dámska prilba na motorku

Prilba na motorku sa pre dámy sa ničím nelíši od pánskych. Technicky a konštruktívne sú rovnaké a jediný rozdiel, ktorý môže nastať je vo farbe alebo lakovaní prilby. Existujú rôzne farebné kombinácie a odtiene, z ktorých by si vybrala každá žena.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné prilby na motorku

Odporúčame ich nakupovať v obľúbenom internetovom obchode insportline.sk

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt insportline logo

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Prilba na motorku do každého počasia
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+