Vyberte stranu

Moto topánky patria do základnej moto výbavy každého motorkára. Bezpečnosť, za ktorú moto topánky zodpovedajú je skutočne veľká. Ak nešťastne spadnete, môžu toho veľa skutočne veľa zachrániť! Spadnúť z motorky nemusíte len z dôvodu vlastnej neopatrnosti, ale aj neopatrnosťou iných účastníkov cestnej premávky. Preto nie je nikdy na škodu, byť kvalitne obutý a oblečený, aby sa mnohým prípadným zraneniam či odreninám mohlo predchádzať! Ako si však v dnešnej dobe, ktorá ponúka tak veľa druhov a veľkostí, vybrať také topánky, o ktorých môžeme povedať – sú skvelé, ako uliate padnú na nohu, zabezpečujú, že je moja noha v maximálnej ochrane, sú priedušné a pohodlné navyše skvelo vyzerajú? Preto sme si pre Vás v článku nižšie pripravili o moto topánkach zopár základných informácií!

Tip redakcie:  Motokrosové topánky AXO Drone Enduro

Motokrosové topánky AXO Drone Enduro - čierna

 • nízka hmotnosť a vysoká pevnosť
 • nastaviteľný obvod čižiem
 • protišmyková podrážka

 

Ako si vybrať skutočne kvalitné moto topánky?

Trh ponúka široký výber topánok na motocyklistiku. Výber je taký široký a rozsiahly, že keď príde na lámanie chleba a Vy zrazu stojíte pred kúpu nových moto topánok, neviete ani odkiaľ začať. V prvom rade je si potrebné uvedomiť, že akom type motorky jazdíte, pretože čo typ motorky, to iný typ obuvi je potrebný! Detail, ktorý je možno veľakrát prehliadnuteľný a pre mnohých ba nepodstatný, však toho ovplyvňuje veľmi veľa!

moto topánky

 

Moto topánky – pri výbere pozerajte na materiál obuvi

Množstvo moto topánok je vyrobených z kože. Tieto moto topánky sa radia do kategórie nie zrovna tých najlacnejších, no o to kvalitnejších. Nohu v topánke dokážu aj pri páde a prudkom náraze ochrániť – nezaručujú ale, že sa noha nezlomí, chránia pred ďalšími možnými komplikáciami! Kožené moto topánky veľakrát nájdete v dvojkombinácii – koža & textil. Táto verzia moto topánok, je už o čosi cenovo dostupenejšia. Táto kombinácia je veľmi vzdorná preto oderu a rýchlemu opotrebovaniu! Moto topánky tiež môžu byť v rôznych miestach ešte navyše spevnené ešte o čosi pevnejším materiálom – môže ísť o gumu, plast, kov či karbón. V podstate platí – čím na viacerých miestach je topánka spevnená ešte iným materiálom, tým pevnejšia je!

Tipy na moto topánky:

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Motokrosové topánky AXO Drone Enduro

Motokrosové topánky AXO Drone Enduro - čierna

 • nízka hmotnosť a vysoká pevnosť
 • nastaviteľný obvod čižiem
 • protišmyková podrážka

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt insportline logo  

KORE Adventure 37

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt KORE Adventure 37

 • priedušná, nepremokavá podšívka
 • termo vložka
 • vhodné na motorky či štvorkolky
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt alza logo

Moto topánky Rebelhorn Traffic Leather

Moto topánky Rebelhorn Traffic Leather - čierna

 • komfortné nízke topánky
 • tuhé chrániče členkov
 • antibakteriálna vložka
TopgalVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt insportline logo

 

 

Moto topánky – s membránou

Čo je vlastne membrána v moto topánke? Pod membránou v moto topánke si môžeme predstaviť špeciálnu vrstvu, ktorá je zodpovedná za to, aby Vám topánka nepremokla. Áno, v podstate ide o to, že membrána zabezpečuje to, aby ste mali aj v prípade daždivého počasia nohu v suchu. Ako to však býva zvykom – moto topánky s touto nepremokavou membránou alebo obyčajné turistické topánky, ktoré vodeodolné – sú drahšou záležitosťou. Z osobnej skúsenosti však odporúčame zakúpenie práve moto topánok s membránou – je to síce drahšia investícia, ale veľakrát sa Vám to vráti a Vy budete v daždi ďakovať, že ste si kúpili práve tieto topánky!

moto topánky

 

Moto topánky – pre udržanie ich čo najdlhšej životnosti, je nutné sa o nich dôkladne starať!

Vyžaduje to čas, trochu peňazí, ale topánky sa Vám odvďačia. Ako sa ale o takého moto topánky je potrebné starať? Väčšinou sú kožené topánky vyrobené z kože hladkej. Ak sa chcete zbaviť nečistôt na topánkach, vyskúšajte iba vlhkú handru alebo špongiu. Vhodné je aj použitie mäkkej kefy ale s čo najväčšou možnou opatrnosťou, aby ste predišli poškrabaniu či inému poškodeniu kožených topánok! Na kožené topánky existujú aj rôzne špeciálne balzamy alebo krémy. To pomáha topánkam prinavráť ich stratenú mäkkosť, pretože samotná koža, z ktorej sú vyrobené, si to vyžaduje.

Tip redakcie: KORE Sport

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt KORE Sport

 • elegantné vyhotovenie
 • dlhotrvajúca životnosť
 • chrániče na päte, členku a holennej kosti

 

Základní druhy moto topánok

Moto topánok existuje skutočne veľa druhov. Je preto potrebné sa pred ich kúpou zamyslieť nad tým, na aký typ motorového vozidla och budete používať najčastejšie. Sú to tieto:

 • moto topánky na chopper
 • moto topánky na cestovanie
 • moto topánky na športový motocykel
 • moto topánky na motocrossový motocykel

Máte doma moto topánky a ste s nimi spokojný? O svojej skúsenosti nám dajte vedieť v komentári!

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné moto topánky

Odporúčame ich nakupovať v obľúbenom internetovom obchode insportline.sk

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt insportline logo

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Moto topánky – kvalitná obuv nadovšetko!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+