Vyberte stranu

Autokoberce sú jedným z autodoplnkov, vďaka ktorým sa cítite vo svojom aute o čosi príjemnejšie. Ak však chcete, aby tento pocit trval dlhodobo, je potrebné sa o tento autodoplnok aj príkladne starať a pravidelne ho čistiť. Ako na to?

Autodoplnky si väčšina z nás kupuje kvôli tomu, aby sme chránili či skrášlili naše auto. Na to, aby tieto doplnky splnili svoju funkciu, je však potrebné sa o ne aj pravidelne starať a čistiť ich.

Jedným z najčastejších autodoplnkov, s ktorými sa môžete stretnúť, sú autokoberce, pričom práve tie pravdepodobne vlastníte vo svojom aute aj vy.

Ďalším populárnym doplnkom sú vaničky do kufra. Vďaka zvýšenému okraju totiž dokážu zabrániť vyliatiu tekutín, ktoré v kufri prevážate, a zároveň chránia aj pred inými prípadnými nečistotami, napríklad pred blatom či snehom. Aj napriek tomu, že je tento autodoplnok skutočne dôležitý, dnes našu pozornosť upriamime na spomínané autokoberce a zameriame sa predovšetkým na to, ako ich čistiť.

Ako si vyčistiť autokoberec?

Základom správneho a kvalitného čistenia je vytiahnutie autokoberčeka von z auta, keďže len tak dokážete odstrániť všetky nečistoty. Následne tento koberec vystrite na rovný povrch a dôkladne niekoľkokrát prejdite vysávačom.

Po vysávaní odporúčame použiť čistiaci roztok na koberce, s ktorým predĺžite jeho životnosť. Pokiaľ takýto roztok nemáte, pomôcť vám môže aj obyčajný ocot. Po prestriekaní roztokom či octom nezabudnite autokoberce dostatočne vysušiť na priamom slnku, aby sa odstránil nepríjemný zápach.

Nechajte to na profesionálov

V prípade, že chcete svoje auto udržiavať v skutočne tom najlepšom stave a nemáte čas na jeho pravidelné čistenie, odporúčame vám navštíviť detailingové štúdio. Tieto štúdiá sa stali za posledné roky skutočne populárnymi a nachádzajú sa vo väčšine okresných či krajských miest. Práve v nich dokážu vaše auto vyčistiť do stavu, v ktorom vyzerá ako nové, a v konečnom dôsledku aj predĺžiť jeho životnosť.

Zdroj obrázka:
Fusionstudio / Shutterstock.com

 

 

Ako správne čistiť autokoberce?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+