Vyberte stranu

Priateľské baktérie nie sú dobré len pre dospelých, ale aj pre tých najmenších drobcov. Bábätká sa po príchode na svet vyrovnávajú s problémami rôzneho druhu – od nového prostredia až po bolesti bruška. Infants Dophilus je komplex životaschopných baktérií pre deti do 5 rokov.

O tom, ako môžu pomôcť probiotiká dospelému človeku, už viete. Teraz sa môžete dozvedieť, ako vplývajú na dieťa a akým spôsobom dostávajú do normálu jeho črevnú mikroflóru.

 

Probiotiká a deti

Tzv. dobré baktérie, čiže probiotiká sa nachádzajú v potravinách bežne. Nájdete ich napríklad v mliečnych výrobkoch, kyslej kapuste, olivách či kyslých uhorkách. Hoci sa nachádzajú aj v ľudskom tele, aby ho udržiavali zdravé, treba dobré baktérie do tela neustále dodávať.

Začína sa to už dojčením. Dieťa dostáva od matky prebiotiká, ktoré pomáhajú dieťaťu nabrať dobré baktérie. Baktériám totiž dodávajú potrebné živiny a zvyšujú ich schopnosť prežiť a rozvíjať sa. Vďaka tomu sa vyvíja aj imunitný systém. Formovanie gastrointestinálneho traktu u dojčiat je preto nesmierne dôležité. Keď dieťa prejde na tuhú stravu, črevná mikroflóra sa ustáli a zostáva konštantná.

Rovnováhu v črevnej mikroflóre môžu následne narušiť napríklad antibiotiká. Niektoré deti na ne reagujú hnačkou. Pri užívaní antibiotík sa odporúčajú aj probiotiká, aby črevná mikroflóra trpela ich braním čo najmenej.

Najčastejšie problémy

Vzhľadom na to, že v potravinách sa síce probiotiká nachádzajú, ale nie vždy v dostatočnom množstve, treba ich aj užívať. Ak ich plánujete svojmu dieťaťu naordinovať, mali by ste sa najprv porozprávať s pediatrom. Pokiaľ má vaše dieťa niektoré z nasledujúcich ochorení, určite vám probiotiká aj sám odporučí.

Vyskúšajte tiež:  APO-LAKTÍK for Kids

 • Prípravok APO-LAKTÍK for Kids sú probiotické tablety pre deti s jahodovou príchuťou a vitamínom C, obsahujú 4 kmene a 4 miliardy baktérií

 

Kolika

U detí sa objavuje v prvých pár mesiacoch života. Kolika je sprevádzaná záchvatmi neutíchajúceho plaču, ktoré prichádzajú náhle a končia po vyprázdnení. Zvyčajne sa objavuje v popoludňajších a večerných hodinách. Nie je zrejmé, ako k tomuto stavu dochádza, keďže sa nedokázal priamy súvis s brušnými problémami. Doktori sa prikláňajú k tomu, že ide skôr o typ chovania a nevyzretosť nervového systému.

Infants Dophilus

Tip na kvalitný výrobok:  Infants Dophilus

 • Komplex pre deti do 5 rokov.
 • V 1 grame sa nachádza 500 miliónov živých baktérií.
 • Prípravok je vhodný pre predčasne narodené deti, pri ukončení dojčenia či pri prechode na tuhú stravu.

 

Hnačka

Ide o narušenie črevnej mikroflóry, zvyčajne ide o reakciu na nevhodné jedlo. Deťom treba dávať dostatok tekutín, ľahké jedlá a treba sa vyhnúť niektorým druhom ovocia a čerstvému mlieku.

 

Črevné problémy

Syndróm dráždivého čreva, Crohnova choroba a divertikulóza patria k najčastejším problémom. Súvis majú s nesprávnymi stravovaním a pravidelnou očistou. Je to teda niečo, čomu sa možno vyhnúť, keď už k problémom dôjde, možno proti nim zmenou stravy bojovať.

Ekzém

Ekzém je chronicky sa opakujúce ochorenie kože. Sprevádza ho výrazné svrbenie, pľuzgieriky, prípadne suchá a olupujúca sa koža. Najviac sa vyskytuje u detí, príčiny môžu byť rôzne. Metabolické poruchy, imunitná odpoveď tela na faktory vonkajšieho prostredia či vrodená náchylnosť.

 

V týchto e-shopoch Infants Dophilus zoženiete:

 • e-shop odporúča 95 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 97 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu

Probiotiká ako pomoc

Vzhľadom na to, že probiotiká dokážu meniť biochemické prostredie tráviaceho traktu, môžu pomôcť aj pri spomínaných problémoch. Podporujú zdravú črevnú mikroflóru, po poškodení antibiotikami ju obnovujú. Zlepšujú stráviteľnosť potravín, vylučovanie škodlivých látok, znižujú plynatosť, nadúvanie, hnačky a zápchu. Podporujú tiež imunitný systém, vďaka čomu je telo odolnejšie proti infekciám. Zlepšujú výsledky liečby atopického ekzému a alergií.

Probiotiká Infants Dophilus

Výživový doplnok obsahuje šesť kmeňov životaschopných baktérií, v jednom grame sa ich nachádza až 500 miliónov. Zloženie vyhovuje potrebám bábätiek už od narodenia. V prvých dňoch a mesiacoch života sa vnútorné prostredie dieťaťa dramaticky rozvíja a môžu ho trápiť problémy ako hnačka alebo zápcha. Pomôcť mu možno prirodzeným spôsobom – probiotikami. Infants Dophilus je vhodné podávať pri predčasnom narodení dieťaťa, pri narodení cisárskym rezom, pri ukončení dojčenia a pri prechode na tuhú stravu. Keďže prípravok neobsahuje lepok, nevyvoláva alergie.

Infants Dophilus

Tip: Infants Dophilus Plus

 • Doplnok výživy s vyššou koncentráciou priateľských baktérii.
 • Pomáha obnovovať črevnú mikroflóru pri/po liečbe ATB, skracovať čas liečby, posilňovať imunitu.
 • Určený pre deti do 15 rokov.

https://www.prezdravie.sk/proteinova-jablcno-skoricova-kasa-7-x-27-g.html

 

Infants Dophilus recenzie

Stále neviete, či je práve tento výrobok pre vaše dieťa vhodný? Možno vás o tom presvedčia skúsenosti ostatných mamičiek. Spojenie Infants Dophilus skúsenosti totiž hovorí, že ide o správnu voľbu.

Mamičky tvrdia, že dlhodobé užívanie podporuje imunitu detí, že sa ľahko aplikujú a dlho vydržia.

 

Infants Dophilus

Tip redakcie:  Probio24

 • Unikátny probiotický výživový doplnok.
 • Obsahuje komplex 11 odolných probiotických kmeňov, prebiotikum a 33 miliárd živých kultúr v dennej dávke.

Infants Dophilus cena

Zdravá mikroflóra detí môže byť okrem prechodu na náhradnú stravu a užívaním liekov a antibiotík, spôsobená aj pobytom v kolektíve. Tým, že imunita detí sa iba vyvíja, nedokážu proti niektorým patogénom bojovať. Ak ste sa rozhodli pre Infants Dophilus, cena vás bude zaujímať. Probiotiká pre najmenších sú v cene za 12,09 eura. Pokiaľ chcete, aby probiotiká bralo aj vaše staršie dieťa, Infants Dophilus Plus do 15 rokov môžete získať za 15,49 eura.

Tip na e-shop: drmax.sk

Kvalitné produkty by ste mali nakupovať v kvalitnom e-shope. Internetový obchod drmax.sk ponúka bohatý výber produktov za dostupné ceny. Pri nákupe nad 9,90 eura je doprava zadarmo.

button_chcem-vediet-viac

Vyskúšate vďaka tomuto článku probiotiká?

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Zdroj: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/infants-dophilus-911043.html, http://www.monsea.sk

Probiotiká Infants Dophilus sú určené pre najmenších
4.8 (95.79%) 19 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+