Vyberte stranu

Len málo vecí je takou univerzálnou zábavkou pre malých aj veľkých ako puzzle. Sú naozaj obľúbené naprieč rôznymi vekovými kategóriami. A túto všeobecnú obľúbenosť dosahujú úplne jednoducho, zvýšením počtu dielikov.

Prvé puzzle boli z dreva. A aj pre prvé puzzle vášho dieťaťa je to ideálny materiál

A zatiaľ čo vás budú zaujímať veľké puzzle obsahujúce niekoľko tisíc dielikov, ktoré okrem zábavy slúžia napríklad aj ako prevencia proti rôznym neurodegeneratívnym chorobám, pre deti sú pochopiteľne vhodné oveľa jednoduchšie puzzle. To však neznamená, že pre ne nemajú žiadnu „pridanú hodnotu“.

Už u malých detí stavanie puzzle rozvíja logické myslenie, jemnú motoriku, vizuomotoriku a sústredenosť. A začať s puzzle môžu už naozaj skoro. Odporúčaný vek pre drevené puzzle pre najmenších je 1 rok.

A prečo práve drevené puzzle? Drevo je pre deti bezpečné a keďže malé deti ešte nevedia zaobchádzať s hračkami šetrne, vhod príde aj odolnosť, ktorú drevo ponúka. Drevené puzzle, ale aj iné hračky z tohto materiálu, vydržia vašim deťom naozaj dlho.

Puzzle na cesty, či na vzdelávanie?

Množstvo rôznych druhov obľúbených puzzle ich predurčuje nielen na domácu zábavu, ale napríklad aj na cesty. Možno vám teraz napadlo, prečo práve puzzle brať na cesty, keď sa skladajú z viacerých kúskov, ktoré sa môžu ľahko postrácať? Odpoveďou sú magnetické puzzle, ktoré sa skladajú na priloženú magnetickú podložku.

Hovorili sme, že puzzle sú vhodné v akomkoľvek veku. A to je pravda. O niečo staršie deti sa môžu vďaka puzzle zoznamovať napríklad s číslami alebo významom rôznych slov. Pre predškolákov a školákov sú vhodné puzzle znázorňujúce mapu. Dieťa sa pri nich zabaví počas skladania a aj potom, keď bude postavenú mapu „študovať“. Mimochodom, vedeli ste, že takto vlastne vznikli puzzle? Ako učebná pomôcka pre geografiu?

Zdroj obrázka:

Autor: Yuganov Konstantin / Shutterstock.com

Aké puzzle sú vhodné pre deti?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+