Vyberte stranu

Vyberte si nábytok, vďaka ktorému sa budete pri práci cítiť lepšie

Vybrať nábytok do kancelárie vôbec nie je jednoduché a netreba to určite unáhliť. A hlavne ak sa jedná o výber kancelárskej stoličky. Keď si zoberiete že na nej strávite kopec času skoro každý deň, pri jej nevhodnom výbere môžete dostať veľké bolesti do chrbtice.

 

Aká by mala byť kancelárska stolička?

Kvalitné kancelárske stoličky by mali  mať správne opierky hlavy, pohodlné sedenie a polohovanie výšky sedenia. Niektoré stoličky majú aj vetrané operadlo a hojdaciu funkciu. Veľmi praktickým riešením sú aj modely s kolečkami, čo vám uľahčí jej presúvanie po kancelárii.

Vyberte si nábytok, vďaka ktorému sa budete pri práci cítiť lepšie

Nesprávne sedenie môže mať dopad na vaše zdravie

Ak trávite mnoho hodín sedením na kancelárskej stoličke, je dôležité robiť si prestávky a snažiť sa rozhýbať každú hodinu aspoň na päť minút. Nesprávne sedenie a nastavenie stoličky môže mať vážny dopad na vaše zdravie.

Častým problémom, ktorý sa vyskytuje, je stuhnutá krčná chrbtica, stŕpnutie nôh a rúk, prípadne bodavá bolesť v oblasti krížov. Pri výbere kancelárskej stoličky by ste mali zohľadniť počet koliesok stoličky kvôli stabilite. Taktiež je veľmi dôležité nezabudnúť na možnosť nastaviť výšku sedenia či výšku opierok.

Vyberte si nábytok, vďaka ktorému sa budete pri práci cítiť lepšie

Mala by aj zapadnúť

V neposlednom rade treba dať pozor na to, aby ste zakúpili stoličku, ktorej šírka opierky chrbta pokrýva aj plecia. Ak ste našli vhodný model takéhoto univerzálneho kancelárskeho kresla, či už kožený alebo textilné prevedenie, porozmýšľajte, či sa hodí aj k ostatným kusom nábytkovej zostavy v pracovni.

Všetok nábytok by mal pôsobiť konzistentným dojmom. Keďže vaša kancelária má aj reprezentatívnu funkciu určite je dôležité aby aj zapasovala. Pretože ak zapasuje vaša kancelária bude vyzerať výborne a ak bude kvalitná tak sa v nej budete aj vy cítiť vynikajúco!

 

Vyberte si nábytok, vďaka ktorému sa budete pri práci cítiť lepšie
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+