Vyberte stranu

V lese treba obozretnosť a kvalitné oblečenie

Jar sa rozbehla na plné obrátky a ani sa nenazdáme, keď sa preklopí do horúceho a pre mnohých ľudí tak nesmierne obľúbeného leta. S príchodom krajšieho počasia automaticky prichádza aj túžba tráviť čas v prírode a získavať tak energiu z našej krásnej krajiny, jej lesov, riek či stromov. Mnohí ľudia, zvlášť tí, ktorí žijú vo vidieckych oblastiach, radi trávia čas v prírode a venujú sa tam aj rôznym prácam. Máme na mysli legálny výrub dreva, ďalej značenie turistických chodníkov či ďalšie dobrovoľné činnosti. A samozrejme, sú tu aj tí, ktorí chodia radi poľovať. Čo je pri lesných prácach a činnostiach dôležité?

 

Pevná a odolná obuv

Nech vás ani len nenapadne ísť do lesa v žabkách či poltopánkach! Uvedomte si, že aj keď je povedzme päť dní slnečno a sucho, v lese sú miesta, kde je skrátka celoročne vlhko a mokro. Určite nechcete utrpieť zbytočný úraz a pošmyknúť sa na takomto mieste. Takže určite kvalitná a pevná obuv je vaším absolútnym základom.

V lese treba obozretnosť a kvalitné oblečenie

Vhodné oblečenie

Treba si zvoliť také oblečenie, ktoré vás jednak chráni pred zimou a zároveň je nepremokavé v prípade náhlej prehánky. V lese sa len tak ľahko neschováte, takže musíte počítať s tým, že zmoknete. Určite lepšie je však kvalitné lovecké oblečenie do prírody od loveckavasen.sk, než nejaká klasická bunda, ktorá hneď premokne.

 

Počítajte so stretnutím s lesnou zverou

Obozretnosť je viac než potrebná, ľahko vás totiž môže prekvapiť lesná zver. V takom prípade hlavne nepanikárte a snažte sa nepútať na seba zbytočnú pozornosť, neprovokujte zvieratá. Takže, obozretnosť, opatrnosť a kvalitné oblečenie do lesa sú niečím, čo vám pobyt v lese len spríjemní a zároveň vás ochráni pred akýmkoľvek nebezpečím. Veríme, že si krásne leto v lesoch užijete aj vy a to bez akýchkoľvek negatívnych zážitkov.

V lese treba obozretnosť a kvalitné oblečenie
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+