Vyberte stranu

Uvažujete o umiestnení žumpy na dvore? Aká veľkosť je hodná?

Žumpa o objeme 10 m3 sa využíva na zachytávanie splaškov z rodinných domov, rekreačných chát a chalúp. Počet osôb je spravidla štyri až šesť osôb. Z ekonomického hľadiska má takáto žumpa význam iba vtedy, keď sa na vývoz žúmp  v danej lokalite využíva fekálne vozidlo o objeme 10m3.

Je dobre vedieť, že sa v podstate neplatí za objem vyvážaných splaškov, ale za fúru, čo je v tomto prípade v poriadku. Ďalšou výhodou je aj to, že po návšteve fekálneho vozidla musí byť žumpa prázdna. Žumpa o objeme 10m3 sa dá využívať aj ako nádrž na pitnú vodu, veľkú nádrž na dažďovú vodu rôzne iné tekuté a sypké média. Žumpa je konštruovaná tak, že ju možno zakopať do akejkoľvek zeminy. V prípade uloženia na povrchu sa vonkajšia povrchová úprava mení podľa podmienok vonkajšieho prostredia.

Uvažujete o umiestnení žumpy na dvore? Aká veľkosť je hodná?

Dôležité technické parametre

Žumpa sa skladá z dvoch časti: je to telo žumpy, čo je vlastne jej objem a z hrdla s otvorom nachádzajúcim sa v dolnej časti tesne nad telom žumpy. Pred zasypaním sa kanalizačná rúra vsunie do otvoru v hrdle a hermeticky utesní.

Žumpa je vyrobená z vodotesného betónu a oceľovej výstuže. Tým, že je kanalizácia napojená do hrdla tesne nad plášťom žumpy, je jej kapacita na 100 % využitá. Ďalšou výhodou tohto riešenia je, že pri upchaní kanalizácie z akéhokoľvek dôvodu, hrdlo žumpy plní funkciu revíznej šachty, cez ktorú je možné kanalizáciu vyčistiť.

Uvažujete o umiestnení žumpy na dvore? Aká veľkosť je hodná?

K čomu je určená?

Žumpa o objeme 12m3 sa využíva na zachytávanie splaškov z rodinných domov, rekreačných chát a chalúp. Počet osôb je spravidla charakteristický pre bežný rodinný dom, v ktorom je jej kapacita 100 % využitá. Je to dokonalé zariadenie pre ľudí, ktorí nemajú prístup k verejnej kanalizácií. Jednoducho sa inštaluje a dokonale slúži, o čom sa v prípade jej nutnosti môžete veľmi rýchlo aj presvedčiť.

Uvažujete o umiestnení žumpy na dvore? Aká veľkosť je hodná?
5 (100%) 2 hlasov