Vyberte stranu

Túžite po pohodlnej posteli s maximálnym komfortom? Vsaďte na posteľ z masívu!

Veľakrát si ani neuvedomujeme, že prespíme asi jednu tretinu svojho života. A preto by nám nemalo byť jedno, v akej posteli spíme, čo sa týka jej kvality. Niekedy môžeme mať aj dostatok spánku, a predsa sa ráno cítime vyčerpane a unavene. Možno môže za to „zlá“ posteľ alebo nekvalitný matrac či opotrebovaný rošt. Dôvodov je hneď viacero. Akú posteľ si teda vybrať, aby sme mali pokojný spánok a cítili sa po prebudení sviežo?

Na trhu je množstvo rôznych druhov a typov postelí z viacerých materiálov – farebné variácie, rôzne matrace i rošty. Niekedy sa  môže zdať, že sme z toľkého výberu zmätení. Môže nám pomôcť zopár dobrých rád.

Vsaďte na kvalitnú posteľ

Výber postele so správnymi rozmermi a ideálnou kombináciou roštu a matraca je veľmi dôležité. Ako prvé by sme si mali všimnúť materiál, z ktorého je posteľ vyrobená. Postele z drevotriesky sú síce cenovo výhodné, ale čo sa týka ich kvality, nemajú dlhú životnosť. Drevená posteľ nie je lacnou záležitosťou, ale dlhodobou investíciou, ktorá sa určite oplatí. Posteľ si totiž vyberáme a kupujeme na viac rokov, takže by sme mali vsadiť na drevo. Postele z masívu zabezpečujú stabilitu a sú ideálnym riešením do našej spálne. Vhodné sú ako manželské postele, pretože vydržia aj veľkú hmotnosť.

Čo sa týka úložného priestoru, postele z masívu môžu byť s úložným priestorom alebo bez neho. Prvý variant využijú napr. majitelia malých bytov.

posteľ z masívu!

Ku kvalitnej posteli patrí aj kvalitný matrac

V dnešnej dobe nie je o matrace núdza, možno ich kúpiť v kamenných obchodoch i v e-shopoch. Podstatné je vybrať ten, ktorý nám bude najlepšie vyhovovať a spĺňať všetky naše požiadavky.  Ak chceme, aby sa nám pohodlne ležalo a pokojne spalo, mali by sme byť najviac nároční práve na kvalitu matraca.

Pri rozhodovaní by sme mali upriamiť pozornosť  najmä na tvrdosť a materiál matraca a jeho vhodnú kombináciu s roštom. Po ako tvrdom matraci treba siahnuť, nám napovie telesná hmotnosť. Ľudia s vyššou hmotnosťou majú voliť tvrdšie matrace. Pre nižšie hmotnostné kategórie sú určené mäkšie matrace. Dôležitý v tomto prípade je aj spôsob spania. Ak spíme väčšinou na chrbte či bruchu, mali by sme zvoliť tvrdší matrac. Čo sa týka rozmerov, ideálny je  napr. matrac 160×200, ktorý sa skvelo hodí do postele rovnakých rozmerov a zabezpečí Vám pokojné snívanie.

Túžite po pohodlnej posteli s maximálnym komfortom? Vsaďte na posteľ z masívu!
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+