Vyberte stranu

Kto by nemiloval nakupovanie a z času na čas urobenie si radosti z materiálnych vecí? Pri bežnom oblečení či obuvi nie je problém vybrať si a nemusíte mať ani žiadne znalosti, ani informácie o daných kúskoch. Ak ste však prepadli čaru turistiky a chystáte sa zdolávať naše či zahraničné vrcholy, mali by ste byť obutí čo možno najkvalitnejšie.

Topánky, nech sú určené na akékoľvek nosenie, sú časťou outfitu, ktorá jednoducho musí sadnúť na nohu stopercentne, v opačnom prípade budete mať problém prekladať nohu pred nohu. Ak sa chystáte na hory, potom sú turistické topánky nutnosťou, ktorých výber by ste za žiadnych okolností nemali podceňovať.

 

Praktické vlastnosti obuvi

Chodidlo je pri náročných výstupoch do strmého kopca a pri nerovnomerných ťažkých turistických chodníkoch namáhané, preto by ste mali vyberať trekovú obuv tak, aby vám ho čo najviac stabilizovala a udržala pevné. Nikto sa predsa nechce vrátiť z krásneho výletu s podvrtnutým členkom či dokonca poriadnym výronom. Kvalitné turistické topánky vás tak ochránia pred zranením, ale zároveň aj pred premoknutím, keďže vodoodolnosť by mala byť samozrejmosťou každého dobrého modelu. Nezabudnite sa o tom informovať.

 

Turistika na Slovensku

Výhodou našej domoviny je to, že ak sa rozhodnete do kvalitnej trekovej obuvi investovať, potom ju aj budete môcť patrične využiť, keďže je turistika na Slovensku veľmi obľúbená a nemáte tu v žiadnom prípade núdzu o turistické chodníky rôznych náročností. Niektoré sú otvorené aj celoročne, iné len v letnej sezóne.

Ak ste v turistike nováčik, nemusíte sa ničoho báť, pretože chodníky a trasy sú v našej krajine dobre značené a vy si dopredu viete zistiť nielen úroveň náročnosti, ale aj približný čas, ktorý by ste na ceste mali stráviť a prevýšenie, aké vás na ceste hore čaká. Nepreceňujte svoje sily a nezabúdajte si vždy overiť počasie, aby vás v horách neprekvapilo.

 

Zdroj obrázka:

Olga Danylenko / Shutterstock.com

Štýlové topánky na turistické chodníky
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+