Vyberte stranu

Starostlivosť o DPF nesmiete podceňovať

 

Kvalita ovzdušia rapídne klesá. Veľký vplyv majú na tom aj automobily na cestách, ktorých počet z roka na rok rastie. Dieselové autá však majú zabudované zariadenie, ktoré pomáha filtrovať pevné častice výfukových plynov a tým aj skvalitniť vzduch, ktorý dýchame.

Starostlivosť o toto zariadenie nesmiete podceňovať. Najskôr si však povieme základné informácie o tomto zariadení.

Starostlivosť o DPF nesmiete podceňovať

Čo je to DPF filter?

 

DPF filtre sú kvalitné filtre pevných častíc. Jedná sa o zariadenia, ktorých úlohou je filtrovať pevné častice výfukových plynov hlavne dieselových motorov. Práve tieto autá sú rizikové a najviac znečisťujú životné prostredie. Určite ste už zachytili, že v niektorých centrách miest majú dokonca takéto autá zakázaný vstup. Takéto opatrenia boli zavedené po kauze Dieselgate, ktorou sa „preslávil“ automobilový koncern Volkswagen.

Zavádzanie týchto filtrov do nových modelov výrazne ovplyvňujú sprísňujúce sa podmienky emisných noriem Euro. Na svete je čoraz viac áut a toto zariadenie má prispieť k skvalitneniu a hlavne ochrane životného prostredia.

Čistenie po odjazdení určitého množstva kilometrov

 

DPF filter, ako zariadenie, ktoré má za úlohu filtrovanie, sa po určitom období znečistí. Aby sa však nepoškodil DPF filter, ale aj celé auto, je potrebné zrealizovať čistenie DPF filtra. Samotný výrobca a predajca DPF filtrov vám povie, kedy je potrebné vyčistiť ten váš. Existuje viacero spôsobov čistenia DPF filtrov. Od toho sú tu firmy, ktoré sa špecializujú na čistenie DPF filtrov. Tí všetko urobia za vás!

Pozor, čistenie nezanedbávajte. Akonáhle zabudnete na čistenie, riskujete úplne znehodnotenie vášho auta. Riskujete, že svoje auto jednoducho už nikdy nenaštartujete.

DPF filter je dôležitá súčasť moderných dieselových áut. Starajte sa oň a roky vám bude slúžiť bez akejkoľvek poruchy, či znehodnotenia.

Starostlivosť o DPF nesmiete podceňovať
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+