Vyberte stranu

Správnou starostlivosťou o auto dokážete predchádzať mnohým problémom

 

Na slovenských cestách je čoraz viac starších áut. Aj keď ceny automobilov idú za posledné roky rapídne nadol, viaceré rodiny si jednoducho z finančných dôvodov nemôžu dovoliť kúpu nových automobilov, a to aj napriek tomu, že vedia že nové autá sú omnoho kvalitnejšie.

Správnou starostlivosťou o auto však dokážete predchádzať mnohým problémom.

Správnou starostlivosťou o auto dokážete predchádzať mnohým problémom

Kontrola bŕzd

 

Ak chcete, aby vám auto vydržalo čo najdlhšie, dávajte si pozor predovšetkým na brzdy. Aplikujte tzv. brzdenie motorom a kontrolujte a meňte pravidelne nielen brzdové kotúče, ale aj brzdovú kvapalinu. Kontrolou bŕzd v autoservise dokážete predísť mnohým problémom s jedným z najdôležitejších súčiastok áut.

V prípade, že by ste potrebovali kúpiť nové brzdové hadice, pozrite si ponuku Racingline. Jedná sa o výrobcu, ktorý okrem brzdových hadíc predáva chladiče oleja, disky, ale aj potrebné súčiastky na výmenu podvozku.

Ochrana metalízy, laku

 

V zimných mesiacoch je auto vystavované posypovej soli, snehu, ľadu a malým kamienkom. Niet divu, že práve v tomto období sa autá najviac znehodnocujú. Práve cez zimu je metalíza, lak auta náchylný na poškodenie. Odlietavajúce kamienky z krajnice môžu poškodiť metalízu, lak v tesnej blízkosti kolies. Ak sa táto plocha neošetrí, začne vám hrdzavieť. Hrdza sa tak môže rozširovať ďalej a znehodnotiť tak váš automobil.

Odporúčame vám preto pred zimou dať si navoskovať auto. Nezabúdajte ho navoskovať aj odspodu. Aj podvozok by mal byť totiž chránený.

Kontrola riadiacej jednotky, ABS a motora

 

Starostlivosť o automobil zahŕňa aj kontrolu riadiacej jednotky, ABS a motora. Práve tieto dôležité súčasti by mohli úplne znehodnotiť váš automobil a znefunkčniť ho. Ak riadiaca jednotka zlyhá, jednoducho nebudete môcť so svojim autom jazdiť. Je to totiž zariadenie, tzv. mikropočítač, ktorý riadi chod motora auta.

Správnou starostlivosťou o auto dokážete predchádzať mnohým problémom
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+