Vyberte stranu

Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať pri nakupovaní dámskeho oblečenia

 

Preplnené skrine nepotrebného oblečenia a množstvo ďalších módnych kúskov, ktoré sa po pár praniach roztrhnú a stanú sa nenositeľné, má takmer každá druhá žena. Je všeobecne známe, že práve módny priemysel patrí k najšpinavším na svete a viaceré módne blogerky apelujú na vplyv fast fashion na mladé dievčatá.

Ak si ale chceme kúpiť kvalitné oblečenie, je potrebné riadiť sa týmito pravidlami.

 

Nové oblečenie musí byť ľahko kombinovateľné

 

Aby ste zbytočne nekúpili oblečenie, ktoré vám bude visieť v skrini, a to preto, lebo ho nebudete mať s čím skombinovať, kupujte si vždy len také oblečenie, ktoré bude ľahko kombinovateľné. Ak rady nakupujete napríklad z Bonprixu, kde nájdete oblečenie aj pre plnoštíhle ženy, odporúčame vám pozrieť si Bonprix katalóg a hľadať také oblečenie, ktoré sa vám hodí k tým najobľúbenejším kúskom, ktoré nosíte najčastejšie.

Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať pri nakupovaní dámskeho oblečenia

Nevyberajte rovnaké alebo podobné oblečenie

 

Viaceré ženy si kupujú rovnaké alebo aspoň podobné kúsky oblečenia. Mať dva podobné kúsky doma v šatníku má svoje výhody. Toto oblečenie vám ale zbytočne zaberá veľa miesta a namiesto toho by ste mohli siahnuť po iných ľahko kombinovateľných kúskoch.

 

Materiál a strih je rozhodujúci

 

Pri výbere nového oblečenia by ste mali zohľadňovať materiál a strih oblečenia. Z materiálu odporúčame predovšetkým 100% bavlnu, 100% organickú bavlnu, ľan a modal. V letnom období oceníte predovšetkým oblečenie z ľanu a modalu. Jedná a o ľahké materiály, ktoré udržiavajú pokožku aj počas horúcich dní stále sviežu. Modal je navyše prírodné vlákno z bukovinovej dreviny. Aj po niekoľkých praniach sú farby stále rovnaké ako pri kúpe, nezráža sa a nerobia sa žmolky.

 

Čo sa týka strihu, útlejšie dámy by mali uprednostňovať obtiahnutejšie topy a nohavice si môžu dovoliť pokojne aj širšie. U štíhlejších, ale aj plnoštíhlých dám sú obľúbené napríklad kulotky z ľahkého modalu. Plnoštíhle dámy by si nemali vyberať slim fit oblečenie.

 

Minimalistické oblečenie nikdy nesklame

 

V šatníku každej ženy by mali prevládať minimalistické kúsky. Sú ľahko kombinovateľné, vhodné aj na viac sezón a dajú sa perfektne ladiť so vzorovaným oblečením.

Ak si teda chcete kupovať kvalitné oblečenie, siahnite po neutrálnych minimalistických kúskoch oblečenia. Nesmú chýbať jednofarebné kulotky, cigaretové nohavice, krátke topy, dlhé topy a samozrejme ani dámske saká.

Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať pri nakupovaní dámskeho oblečenia

Oblečenie nekupujte vo fast fashion obchodoch

 

Kvalitné oblečenie žiaľ nezoženiete v známych fast fashion obchodoch. Ide predovšetkým o nekvalitné oblečenie ušité v zlých podmienkach v krajinách tretieho sveta. Väčšinou toto oblečenie šijú malé deti v zlých podmienkach a za smiešny plat.

 

Ak chcete kvalitné oblečenie, nekupujte ho vo fast fashion obchodoch. Ak nakupujete z módnych katalógov, napríklad z vyššie spomínaného Bonprixu, Pepca, alebo z Kiku, pozerajte si online letáky na Kupino.sk. Práve tam nájdete rôzne aktuálne letáky, vďaka ktorým ušetríte peniaze, čas a samozrejme aj prírodu. Možno práve v týchto letákoch nájdete oblečenie, ktoré sa vám zapáči a ktoré budete rada nosiť.

Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať pri nakupovaní dámskeho oblečenia
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+