Vyberte stranu

Povieme si, ako vybrať dobrú rohovú sedačku?

 

Plánujete nákup novej sedačky a nechcete nič zanedbať? Rohové sedačky poskytujú pohodlie a možnosť efektívne využiť roh miestnosti. Pri výbere sa nemusíte obmedzovať len na kamenné predajne. Online nábytok je čoraz dostupnejší a privezú vám ho až domov.

 

Rozmery a umiestnenie sedačky

 

Pekné rohové sedačky sú obľúbené, pretože na ne usadíte podstatne viac ľudí ako na pohovku. Pred kúpou sa ale treba zamerať na rozmery miestnosti aj vyhliadnutej sedačky. Do menšej obývačky je ideálna rohová v tvare L, do väčšej môžete umiestniť aj priestrannejšiu v tvare U. Zmerajte si priestor, do ktoré chcete sedačku umiestniť a berte ohľad aj na umiestnenie radiátorov, okien, výšku parapetnej dosky a pod. Počítať musíte aj s tým, že uvádzané rozmery sedačky sa môžu od reálneho vyhotovenie o pár centimetrov líšiť. Aj keď si dáte vyrobiť sedačku na mieru, nemusí zapasovať presne na milimeter. Myslite teda aj na rezervu +- 5 cm.

Povieme si, ako vybrať dobrú rohovú sedačku?

Materiál sedačky

 

Najviac si samozrejme všímame poťahový materiál, ale dôležité je aj to, čo je pod ním. Ak chcete, aby vám sedačka slúžila čo najdlhšie, konštrukcia by mala byť z tvrdého dreva (buk, dub). To samozrejme neznamená, že mäkké drevo je nevhodné, ale je menej odolné. Dôležitý je pochopiteľne aj spomínaný poťah. Rozhodnúť sa môžete medzi látkou, kožou a ekokožou.

Povieme si, ako vybrať dobrú rohovú sedačku?

Koža a ekokoža nie sú až tak obľúbené ako textil. Koža je síce luxusná, ale v porovnaní s ostatnými materiálmi drahá. Ekokoža sa zasa môže v teple nepríjemne lepiť na pokožku. Látkový poťah vám poskytuje obrovské množstvo možností od obyčajnej látky až po špeciálne materiály, ktoré sú nenáročné na údržbu alebo odpudzujú tekutiny.

 

Kvalitný online nábytok vrátane sedačiek je dostupný pre každého a často ponúka aj väčší výber ako klasické predajne. Pokiaľ si chcete sedačky otestovať a pozrieť naživo, samozrejme je ideálne vyhľadať predajňu alebo showroom.

Povieme si, ako vybrať dobrú rohovú sedačku?
5 (100%) 2 hlasov