Vyberte stranu

Potrebujete nové auto? Financujte ho prostredníctvom operatívneho leasingu

 

Autá sú dôležitou súčasťou každej firmy i rodiny. Pomáhajú nám dopraviť sa z miesta A na miesto B v podstatne rýchlejšom čase ako autobusová doprava, či vlaková doprava. V súčasnosti nie je problém dostať sa k novým, ale i k ojazdeným autám. Síce sa o našej krajine hovorí ako o smetisku starých ojazdených áut, patríme medzi automobilové veľmoci, kde na jedného obyvatelia pripadá najviac nových áut.

 

Ak potrebujete nové auto, zvážte všetky možnosti financovania a vyberte si taký, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Nie je nič horšie, ako keď si vyberieme taký spôsob financovania auta, ktorý je pre nás likvidačný.

Potrebujete nové auto? Financujte ho prostredníctvom operatívneho leasingu

Aké spôsoby financovania auta poznáme?

 

Na výber máme z týchto možností financovania – hotovosť, úver, finančný leasing a operatívny leasing. Každému vyhovuje iný spôsob financovania. Na Slovensku máme prípady, kedy si dôchodcovia kúpili nové auto v hotovosti, ale mladí ľudia zadĺžení hypotékou uprednostnili auto na splátky. Hotovosť je najmenej častý spôsob financovania áut. Najčastejšími spôsobmi sú finančný a operatívny leasing. Ktorý je však najvýhodnejší? Hovorí sa, že práve operatívny leasing.

 

Aké doklady potrebujete na vybavenie leasingu?

 

Či už sa rozhodnete pre finančný, operatívny leasing alebo úver, skôr, ako podpíšete zmluvu o financovaní, budete musieť predložiť potrebné doklady, aby si finančná inštitúcia mohla overiť dôveryhodnosť, bonitu. To, aké doklady budete musieť predložiť, závisí aj od výšky splátky a aj od toho, či ste právnická, alebo fyzická osoba. Okrem dokladov sa budú meniť aj podmienky leasingu. Každá leasingová spoločnosť má nastavené iné pravidlá, preto si ich dôkladne preštudujte.

 

Ak si ide brať leasing fyzická súkromná osoba, leasingové spoločnosti budú vyžadovať tieto doklady – identifikačné doklady (OP+ iný doklad totožnosti), potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa alebo výpis z bankového účtu za predchádzajúce tri mesiace, žiadosť o financovanie.

 

V prípade, že sa jedná o fyzickú osobu – podnikateľa a právnické osoby, od nich sa vyžadujú práve tieto doklady – identifikačné doklady, výpis z Obchodného registra, potvrdenú kópiu daňového priznania za posledný rok, účtovnú závierku, výkaz ziskov a strát za posledné dva roky a za bežný rok a žiadosť o financovanie.

Potrebujete nové auto? Financujte ho prostredníctvom operatívneho leasingu

Výhody operatívneho leasingu

 

Za vopred dohodnutý poplatok budete môcť využívať vozidlo, ktoré si sami vyberiete. Hlavnou výhodou operatívneho leasingu je to, že akýkoľvek servis, opravu bude riešiť firma, ktorá vám sprostredkovala operatívny leasing. Pri využívaní auta na operatívny leasing sa zbavíte všetkých povinností týkajúcich sa starostlivosti a údržby auta.

Čoraz väčší záujem je aj o operatívny leasing pre súkromné osoby. Využívali ho najskôr hlavne podnikatelia, no teraz oň prejavujú záujem aj súkromné osoby.

Potrebujete nové auto? Financujte ho prostredníctvom operatívneho leasingu
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+