Vyberte stranu

Plánujete prerábať kuchyňu? Tomuto vybaveniu dajte v kuchyni šancu

 

Kúpeľňa a kuchyňa sú miestnosti, ktoré nám pri rekonštrukcii zhltnú najviac finančných úspor. Ak ale potrebujete prerábať a máte financie potrebné na to, vyhrajte sa a zariaďte si dané miestnosti nielen podľa najnovších trendov, ale myslite predovšetkým na to, aby boli zariadené kvalitne a hlavne nadčasovo.

 

Praktické riešenia pri organizácii kuchynského riadu

 

Či už máte veľký priestor, alebo menší, musíte myslieť na to, ako zorganizujete/ usporiadate kuchynský riad do jednotlivých skriniek, či zásuviek. Vo všeobecnosti odporúčame dať si vyrobiť kuchynskú linku až po strop. Aj keď vo vrchných policiach nebudete mať uložené napríklad sklenené poháre, či dezertné taniere, poskytnú úložný priestor na kuchynské elektrické spotrebiče, napríklad na kuchynský robot, tyčový mixér, ale aj na súpravy riadov, ktoré využívate len pri špeciálnych príležitostiach a pod.

nezabúdajte na zásuvkové systémy, ktoré vám umožnia jednoduchší prístup do zásuviek. Rozmiestnenie a veľkosť zásuviek zvážte ešte predtým, ako na základe schváleného návrhu vám firma začne vyrábať kuchyňu na mieru. Ak by ste chceli kúpiť a zakomponovať do kuchynskej linky elektrické výklopné zásuvky, informujte o tom v predstihu.

 

„Neviditeľné zásuvky“

 

Okrem výklopných zásuviek je možnosť kúpiť výsuvné zásuvky. Praktické výsuvné zásuvky umožnia vysunúť si zásuvku podľa potreby a zároveň vám umožnia jednoduchšiu manipuláciu s elektrickými spotrebičmi, napríklad s tyčovým mixérom.

Súčasťou pracovnej plochy by mali byť zásuvky, avšak aby sa nepoškodili, mali by byť chránené. Práve z tohto dôvodu vám pri navrhovaní kuchynskej linky odporúčame zakomponovať do návrhu aj tzv. „neviditeľné zásuvky“, čiže výsuvné zásuvky.

Nadčasový štýl

 

Predtým, ako sa pustíte do rekonštrukcie, si vyberte štýl kuchyne. Vyberajte nadčasový, s ktorým sa stotožníte a budete s ním spokojní aj o desať, čo dvadsať rokov. Samozrejme, je ťažké predpokladať, ako sa bude interiérový dizajn vyvíjať do budúcnosti. Odporúčame ale vyberať z neutrálnych farebných prevedení a neísť príliš do výrazných farieb. Biela, čierna, svetlá sivá, tmavá sivá, ale aj hnedá – toto sú farby, na ktoré by ste sa mali zamerať.

Plánujete prerábať kuchyňu? Tomuto vybaveniu dajte v kuchyni šancu
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+