Vyberte stranu

Ochranné pracovné prostriedky, ktoré potrebuje každý manuálne pracujúci zamestnanec

Manuálne pracujúci ľudia vo viacerých slovenských firmách pracujú v nedôstojných podmienkach. Nikto tým nechce zhadzovať spôsoby jednotlivých nadnárodných firiem podnikajúcich v našej krajine. Treba však upozorniť na to, že viacerí zamestnávatelia podceňujú zabezpečenie ochranných pracovných prostriedkov. Na ktoré ochranné pracovné prostriedky by sa zamestnávatelia mali zamerať?

Pracovná obuv

Práca vo výrobných halách a skladoch si vyžaduje zabezpečenie kvalitnejšej pracovnej obuvi. Ak zamestnanci prichádzajú do kontaktu s ťažkými materiálmi, je potrebné zamestnancom zabezpečiť odolnejšiu pracovnú obuv. Pracovné topánky by mali mať predovšetkým kvalitnú protišmykovú podrážku, ideálne značky Vibram, ktorá patrí k najkvalitnejším podrážkám. Podrážka by mala byť odolná aj voči prepichnutiu.

Ochranné pracovné prostriedky

Pri výbere kvalitnej pracovnej obuvi zohráva dôležitú úlohu aj veľkosť. Aby mal každý zamestnanec kvalitnú obuv vhodnej veľkosti, je potrebné si viesť tabuľku, v ktorej budete mať zaznačenú veľkosť nohy každého jedného manuálne pracujúceho zamestnanca.

Pracovnú obuv si vyberáme podľa pracovného zamerania. Napríklad taký zamestnanec obsluhujúci vysokozdvižné vozíky nebude môcť pracovať v zdravotných sandáloch.

Pracovné rukavice

K základných ochranným pracovným prostriedkom, ktoré by mal zamestnávateľ poskytnúť manuálne pracujúcim zamestnancom, radíme aj pracovné rukavice. K najviac namáhaným častiam ľudského tela pri práci radíme okrem nôh (chodidiel) aj ruky, preto je potrebné kupovať pracovné rukavice, ktoré budú chrániť zdravie rúk. Kontakt s nebezpečnou chemikáliou alebo tvorenie pľuzgierov pri vykonávaní pracovných úkonov sú nič proti tomu, čo sa môže stať, ak zamestnanec nebude mať pri práci kvalitné pracovné rukavice vhodné pre daný typ práce.

Ochranné pracovné prostriedky

Pri výbere pracovných rukavíc je vhodné všímať si veľkosť, ale aj kvalitu materiálu použitého na výrobu.

Ochranné pracovné prostriedky, ktoré potrebuje každý manuálne pracujúci zamestnanec
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+