Vyberte stranu

Kniha, život, príbeh či vedomosť zachytená na obyčajný papier. Tvrdý obal a pevná väzba je dnes už vzácnym artiklom. Uponáhľaná doba zabúda na klasickú vôňu papiera a jeho vznešený význam, kedy po prevrátení strany začína vždy nový príbeh, ktorý prežíva postava v knihe a aj náš vnútorný svet. Moderné technológie, čítačky kníh alebo E-knihy. Toto všetko je dnes v popredí a na klasickú formu knihy sa nejako pozabudlo. Na najlepšie knihy sa však nezabúda.

Nie sme tu však od toho, aby sme dávali kázne. V tomto článku vám ani nejdeme pomáhať s výberom knihy,  pretože v tejto oblasti by bol náš pohľad tak či tak príliš subjektívnym. Nemožno niekomu odporučiť najlepší žáner alebo druh literatúry, no vybrať najlepšie knihy vo všeobecnosti sa aspoň môžeme pokúsiť. Môžeme vám ponúknuť ideu, ktorá vám môže do rúk vložiť knihu, ktorú budete čítať s láskou a túžbou. Práve preto sme si pre vás vybrali knižné bestsellery a teda najlepšie knihy, ktoré by vášnivého čitateľa rozhodne mali zaujať.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop martinus.sk a bux.sk ponúkajú rôzne druhy kníh za výhodné ceny!

Viac Informácii

Mäso – Vtedy na východe (Arpád Soltész)Mäso – Vtedy na východe

Našou úlohou, samozrejme, nie je odhaliť pointu daného diela. V takom prípade by naše odporúčania boli úplne zbytočné. Kniha Arpáda Soltésza patrí medzi najpredávanejšie knihy. Kniha zobrazuje koniec deväťdesiatych rokov vo východnej časti Slovenska. Mečiar so svojou vládou skončil, Lexa sa vyparil ako ranná rosa a všetko, čo bolo na papieri je už v plameňoch. Miki Miko ako policajt a Pali Schlesinger, novinár bez zábran, hľadajú pravdu. Proti nim však stoja traja najmocnejší mafiáni – polícia, tajná služba a justícia.

V príbehu sa objavuje neplnoletá Nika, ako stopárka, ktorá bola unesená, znásilnená a určená na predaj ako kus mäsa. Ak máte v pätách mafiu, políciu a ľudí, ktorí vám hádžu polená pod nohy, všetko čo robíte môže byť zbraňou namierenou proti vám.

tlačidlo

 

Cigaretka na dva ťahy (Dominik Dán)Cigaretka na dva ťahy

Najlepšie detektívky, skryté myšlienky a nečakané zvraty, aj to je tvorba Dominika Dána. Najlepšie knihy od tohto autora zožali stovky ocenení a získali si reputáciu kvalitnej detektívnej literatúry.

Tibor Hakla ako jeden z kapitánov podsvetia je mŕtvy. Občas sa v živote zídu kamaráti z detstva, ktorí vám naivne pomôžu a zahladia stopy bez toho, aby o tom vedeli. Vražda sa nevyšetrovala a nič nebolo oficiálne. V deväťdesiatych rokoch sa touto cestou vybralo hneď niekoľko prípadov. Na povrch však môže vyjsť príbeh, ktorý zakryť môže byť ťažšie akoby sa mohlo zdať. Problémy niekedy idú ruka v ruke.

tlačidlo

 

Úlomky ženy (Katarína Krnáčová)Úlomky ženy

Najlepšie knihy nemožno definovať, no túto ženy označujú za skutočné dielo. Láska, cit a silné ženské príbehy hovoria o ženskej sile a dostanú vás do ženského sveta hlbšie a hlbšie. Obyčajné ženy, ktoré budú vždy milovať aj nenávidieť. Tešiť sa i plakať. Nie preto, že to tak je, ale že ženy chcú. Každý prežitý kúsok v živote každého tvora má svoje miesto. Ľudia nie sú na toľko komplikovaní, aby sme si komplikovanosť mohli osvojiť ako vlastnosť. Láska je, alebo nie je. Vzťah je, alebo nie je. Veci sú vždy jasné. Len my občas máme problém ich pochopiť. Tým však nič z toho nezmeníme. Jediné, čo si musíme uvedomiť, že ak niečo trvá dlho, nemusí to bolieť, každý úlomok má svoj dôvod.

tlačidlo

 

Čierny rok: Vojna mafie (Jozef Karika)Čierny rok: Vojna mafie

Táto kniha sa dostala v tomto roku medzi najpredávanejšie. Ide o voľné pokračovanie bestselleru Čierna hra: Vláda mafie. Mafiánsky boss Peter Štarch si vybral cestu rajom, ktorá vedie priamo do pekla. Privatizácia veľkej fabriky nikdy nemá jedného hráča. Mocný oligarcha vidí príležitosť a ide aj cez mŕtvoly. Drogový priekupník Zolo Čonka expanduje a rozširuje svoje územie aj za cenu toho, že ničí svoju rodinu, dokonca sa stáva jeho hlavnou prekážkou. Úradník lacného typu Alexander Vokoš, hrá nebezpečnú hru, ktorá vedie až k vysokým vládcom krajiny (premiér). Všetko, čo malo byť jasné sa zrazu stáva mŕtve, zničené alebo spálené na popol. Bohatstvo, lepší život a vplyv je vám na nič, ak ste fakticky pod zemou.

tlačidlo

 

Dračia cárovná (Juraj Červenák)Dračia cárovná

Najčítanejšie knihy a medzi nimi aj druhý diel veľkolepej fantasy tvorby od Juraja Červenáka. Kyjevský vojvodca porazil Bulharov a svoje územie v okolí rieky Volga si prísne stráži. Bohatier Iľja Muromec je však v napätí. Ich nepriateľ, veľkňaz Tugarin unikol a družina sa rozhodla, že sním navždy skoncuje. Bohatieri putujú územím kmeňa Čermisov i Čudov. Legendy o tamojšej bráne do záhrobia a ostrove Bijan, ktorý stráži Baba Jaga – matka hadov, zanechávajú na družine veľkú stopu. Ich boj proti nadprirodzeným silám však musí sláviť úspech.

tlačidlo

 

Život hore nohami (Jo Plattová)Život hore nohami

Román pre ženy, no nie ako z učebnice. Jo Plattová dobre vedela, že vniesť do lásky a romantických scén sa dá aj niečo viac. Zabudnutá nevesta pred oltárom Rosalind Shawová, ktorú snúbenec opustil, upadá do depresie. Pohltia ju média, konkrétne televízia, zanedbáva prácu i kamarátov. Sprcha je jej nepriateľ, móda nemá zmysel a alkohol je pokušiteľ. Ros sa presťahuje z Londýna do St. Albansu a ako spolumajiteľka vydavateľstva Chapters začína nový život. V jej tíme je takisto intelektuál a neprístupný Andrew, láskavá Georgina a šarmantná penzistka Joan. V momente keď sa zdá, že sa všetko z minulosti vyparilo, na dvere zaklope jej nadmieru zarastený sused Daniel s kyticu kvetov, ktorý prináša smutné novinky.

tlačidlo

 

Kumánska princezná (Jana Pronská)Kumánska princezná

V jednoduchosti je krása alebo príbeh princeznej má vždy niečo do seba. Jana Pronská je kráľovnou historických „romance“ a nečudo, že jej najlepšie knihy sú ozajstnými bestsellermi.

Julián Bakšai sa z finančných dôvodov zaviaže, že bude slúžiť grófovi Rataldovi a jeho synovi Františkovi. Po smrti Františka gróf rozkáže Juliánovi, aby mu od Kumánov priviedol jeho vnuka. Ratold mu za to sľúbil hrad Kamenec, ktorý bol Juliánovým rodným sídlom. Krásna princezná Damara je však slobodomyseľná žena. Žije iba pre svojho syna a sobáš ju vôbec nezaujíma. Julián je odhodlaný splniť sľub, no Damara v ňom prebudí lásku a tak jej Julián ponúkne ochranu i svoje meno. Dokáže však takéto manželstvo vydržať? Je možné, aby Damara odpustila klamstvo a uverila v pravú lásku?

tlačidlo

 

Pálenie mostov (Ján Babarík)Pálenie mostov

Novela pálenie mostov nie je medzi najlepšími knihami len tak náhodou. Dramatický osud dvoch bratov je dokonalým zobrazením života. Antonovi, ktorý kvitne humorom a chuťou do života postaví osud do cesty prekážku v podobe jeho mladšieho brata Ondreja. Ondrej sa ožení s mladou novinárkou Magdou a dostáva sa do rodiny zbohatlíka. Počas jedného krásneho víkendu v kysuckej prírode však Magda zmizne. Ani chýru ani slychu. Z príbehu neobyčajnej lásky sa stáva dráma. Proti Ondrejovi sa stavia celý svet. Polícia, podsvetie a aj dovtedy „nepoznaný“ nepriateľ.

tlačidlo

 

 

Prorok (S.J. Parrisová)Prorok

Názor na túto knihu je len jeden. Skvostná!!! S.J. Parrisová sa vrátila do roku 1583, kedy sa nad Anglickom objavujú hrozivé znamenia. Trón kráľovnej Alžbety je v ohrození a podporovatelia Márie Stuartovej pripravujú zvrhnutie oficiálnej vladárky. Na panskom dvore sa nájde mŕtvola dvornej pani s príznačným symbolom vyrezaným do kože.
Šéf výzvednej služby samotnej kráľovnej Francis Walsingham poverí agenta Girodana Bruna, aby sa infiltroval do tábora sprisahancov a získal dôkazy, ktoré potrebujú. Bruno je inteligentný a prefíkaný, no jeho nepriatelia detto. Život v ustavičnom strachu však odhalí jeho tajomstvo práve v momente, keď má dôkaz na dosah ruky. Odhalenie však môže znamenať viac, ako len vraždu mladej ženy.

tlačidlo

 

Princezná a horal (Tracy Anne Warrenová)Princezná a horal

Najlepšie knihy sú originálom, ktorý bol, je aj bude len jeden. V tomto prípade však ide o populárnu trilógiu o troch princeznách. Cestou zo Škótska prepadnú koč princeznej Mercedes banditi. Samotná Mercedes sa zachráni a v hostinci žiada o pomoc. Nikto jej však neverí. V tom čase sa v hostinci zastaví Daniel MacKinnon, ktorý sa vracia na svoj statok. Mercedes ho žiada o pomoc. On jej sľúbi, že ju bude sprevádzať do Londýna. Neznámi banditi sú im však na stope, no ešte viac sa musí Mercedes brániť zakázanej vášni medzi ňou a Danielom.

tlačidlo

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop martinus.sk a bux.sk ponúkajú rôzne druhy kníh za výhodné ceny!

Viac Informácii

Najlepšie knihy – Prečítajte si to najlepšie v roku 2018
1.8 (35.56%) 9 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+