Vyberte stranu

Najkvalitnejšie vybavenie pre všetkých poľovníkov

Práca slovenského poľovníka má pre spoločnosť veľký význam. Jeho úlohou je zabezpečovať zachovane optimálneho pomeru pohlavia a vekovej štruktúry zveri a chrániť poľnohospodárske polia, plodiny a agrokultúry. Aby však mohli vykonávať svoju prácu skutočne dobre, potrebujú kvalitné poľovnícke vybavenie určené nie pre nadšencov, ale pre skutočných poľovníkov.

Aké vybavenie potrebuje mať poľovník najmä pri love?

Najkvalitnejšie vybavenie pre všetkých poľovníkov

Nočné videnie

Vzhľadom na to, že poľovníci lovia najmä počas noci, je potrebné, aby mali pri sebe kvalitnejšie nočné videnie, ktoré im umožní orientovať sa v priestore po západe slnka. Nočné videnie nie je pre zver rušivé, nevníma ho. Vďaka tomuto zariadeniu sa budú môcť poľovníci potulovať po lese bez toho, aby zver vyplašili. Nočné videnie býva používané rôznymi spôsobmi: pozorovanie z ruky, pozorovanie zo statívu, pozorovanie pomocou hlavovej násady a počas terénu pohybom v noci. Pomocou nočného videnia môžu poľovníci dokonca nahrávať videá a fotografovať zver.

Nočné videnie je praktické zariadenie, bez ktorého by žiaden poľovník nemohol vykonávať svoju prácu a práve preto odporúčame dobre zvážiť výber typu nočného videnia. Okrem klasických nočných videní sa začali predávať aj digitálne nočné videnia. Monokulárne nočné videnie a binokulárne nočné videnie sa však stále teší veľkej obľube.

Najkvalitnejšie vybavenie pre všetkých poľovníkov

Termovízie

Veľmi podobný princíp fungovania používajú termovízie. Tento prístroj je pre poľovníkov rovnako dôležitý ako nočné videnie. Narozdiel od nočného videnia, ktoré zbiera zbytočné svetlo, profesionálne termovízie zbierajú infračervené žiarenie. Využívajú sa predovšetkým pri love, konkrétne pri dohľadaní lovenej zveri. Kvalitné termovízne kamery tak budú zobrazovať teplotné rozdiely ľudí, zvierat a iných predmetov v lese. Ako veľmi dobre vieme, každý vysiela iné infračervené žiarenie.

Ak chce byť poľovník dôsledný pri vykonávaní svojej práce, nemal byť šetriť na najkvalitnejšom vybavení, medzi ktoré sa radia aj termovízie a nočné videnia.

Najkvalitnejšie vybavenie pre všetkých poľovníkov
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+