Vyberte stranu

Výber správnych granúl pre psov je jednou z najdôležitejších vecí každého psíčkara. Ak sa totiž rozhodnete správne, môžete vášmu psíkovi skvalitniť a predĺžiť život o niekoľko rokov. Spísali sme preto pre vás pár tipov, na čo by ste sa sa mali sústrediť pri výbere granúl.

Skutočne kvalitné granule pre psa nespoznáte podľa toho, akú dobrú reklamu majú v televízii či na internete, ale podľa ich zloženia.

Presne tak, zloženie je tým najdôležitejším pri výbere granúl pre vášho psa a mali by ste si ho prečítať, ako prvé. Skutočne kvalitné granule majú na prvom mieste v zložení skutočné mäso.

Typ granúl

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere kvalitných granúl pre psa je vedieť, aký typ granule hľadáte. V súčasnosti si môžete vybrať z troch variant.

 

  • Granule extrudované
  • Granule pečené v rúre
  • Granule lisované za studena

 

V klasických obchodoch sa pravdepodobne najčastejšie stretnete s prvými dvoma vyššie popísanými typmi, ktoré však kvôli svojmu procesu výroby strácajú značné množstvo živín, ktoré sú pre psa mimoriadne dôležité.

Práve preto by sme vám odporúčali vyberať z granulí lisovaných za studena, ktoré si zachovávajú svoje prírodné zloženie bez použitia akejkoľvek chémie.

Ako sú granule balené?

Kvalitu granúl môže ovplyvniť aj obal, v ktorom sú zabalené. Najčastejšie sa môžete stretnúť s klasickými plastovými baleniami. Pri ich výbere sú však častokrát používané rôzne chemické látky, ktoré môžu byť pre psov karcinogénne.

Ideálne je preto nakupovať granule pre psov v papierových vreciach. Nielenže vďaka tomu zabezpečíte svojmu psíkovi kvalitnejšie granule, ale taktiež ušetríte životné prostredie.

Záver

Výber správnych granúl pre psa rozhodne nie je tak jednoduchý, ako by sa mohlo zdať. Veríme však, že tipy, ktoré sme priniesli vám pri tomto náročnom výbere pomôžu.

Zdroj obrázku:
Switlana Sonyashna / Shutterstock.com

Na toto sa sústreďte pri výbere granúl pre psa
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+