Vyberte stranu

Na čo nezabudnúť pred odjazdom na dovolenku!

Slovo dovolenka v nás budí pocity spojené s relaxom, pohodouoddychom. Cestovanie patrí k záľubám veľkého počtu ľudí. Pred objavovaním nových zemí, kultúr a tradícií je však dôležité zariadiťnezabudnúť na mnoho vecí. Dá sa to všetko zvládnuť bez stresu a nervov? Určité áno, stačí si len veci naplánovať, urobiť zoznam a nenechávať všetko na poslednú chvíľu.

Stalo sa Vám niekedy, že ste mali zbalenú každú maličkosť vrátane nafukovačky, cestovnej gitary aj piatich druhov topánok, no zabudli ste skontrolovať platnosť dokladov? Aj takáto „maličkosť“ dokáže výrazne znepríjemniť dlho vysnívanú dovolenku.

Na čo nezabudnúť pred odjazdom na dovolenku!

Na čo si dávať pozor?

Poistenie

Ak cestujete v rámci členských krajín EÚ, tak je potrebné mať preukaz zdravotného poistenca. V prípade, že cestujete mimo EÚ, odporúča sa uzavrieť doplnkové poistenie na cestu do zahraničia. Ak cestujete autom, tak by ste sa nemali spoliehať na zákonné poistenie v SR. Stačí malá nehoda a bez poistenia automobilu je ľahko možné, že si budete musieť siahnuť hlboko do vrecka.

 

Doklady

Doklady sú tým najdôležitejším na čo sa nesmie zabudnúť pri cestovaní do zahraničia. AK cestujete do krajiny kde je potrebný cestovný pas, tak myslite na to, že je treba dodržať dobu jeho platnosti po vstupe do navštevovanej krajiny. (6-mesačná platnosť)

Na čo nezabudnúť pred odjazdom na dovolenku!

Informácie

Pred cestou si je dobré zistiť informácie o krajine do ktorej cestujete. Predovšetkým ak Vaša cesta smeruje do exotickej krajiny. Zamerajte sa na informácie o aktuálnej bezpečnostnej situácií v krajine, povinnosti očkovania a určite aj čo to o miestnych pomeroch a zvykoch.

 

Kontakty

Nezabudnite si zobrať kontakty na ubytujúceho v prípade, že cestujete sami – bez cestovnej kancelárie. Na ceste sa môžete zdržať a ľahko sa môže stať, že nestihnete dohodnutý čas príchodu. Určite nechcete, aby ste miesto bývania s osvetlením a klimatizáciou, strávili noc v aute.

Na čo nezabudnúť pred odjazdom na dovolenku!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+