Vyberte stranu

Montérky sú časť pracovného oblečenia, ktoré má doma hádam každý. Ľudia po nich siahajú v najrôznejších pracovných situáciách. Sú skvelé ak kosíte záhradu a nechcete sa ušpiniť od trávy a neustáleho vysypávania koša. Sú skvelé ale aj v prípade drobných a jednoduchších úprav okolo domu či ďalších úprav tomu podobných. Okrem toho sú samozrejmou výbavou všetkých domácich majstrov, ktorý musia zvládať ťažšie alebo ľahšie práce. Okrem toho sú zaužívaným pracovným odevom každého muža, ktorý pracuje vonku – či už na stavbe, na cestách, pri stavaní mostov. Montérky chránia každého pre nielen zašpinením, ale aj rôznymi nebezpečnými chemikáliami alebo slúžia na utlmenie pádov.

Tip na produkt: Montérky do pása

Montérky do pása COOL TREND (Zelená | 52)

 • montérky športového typu
 • textilný opasok a reflexné doplnky
 • veľký výber farieb a veľkostí

 

Montérky od oleja? Žiadny problém

Na svete nie je nič, čo by nešlo umyť. Svedčia o tom aj kvalitné pracie prášky a prípravky určené aj na umývanie mastných škvŕn od oleja. Mať olejovú škvrnu (alebo aj viac) na oblečení, no najmä montérkach je bežný problém, no veľa gazdiniek ho nevie vyriešiť. Neobjavili totiž ešte tie správne pracie prostriedky, s ktorými to ide ako po masle. Ak si myslíte že, že olejovú škvrnu od motorového oleja alebo oleja, ktorý slúži na mazanie hrdzavých súčiastok nevyperiete tým istým čistiacim práškom, mýlite sa. Na mastné škvrny od oleja ale zaberá aj technickú benzín a preto je Váš problém raz-dva vyriešení? Vedeli ste o tom? Preto ak si Váš domáci kutil nabudúce opäť utrie ruky od oleja do montérok, už to pre Vás nebude žiadny problém.

Pre lepšiu bezpečnosť ponúkame aj monterkové súpravy a ochranné pomôcky. 

montérky

 

A čo v prípade keď doma nemám technický benzín? Existuje vôbec nejaká alternatíva?

Samozrejme. Ak si zapnete televíziu a počkáte na tie veľmi obľúbené reklamy, istotne sa medzi nimi vyskytne aj nejaká taká, ktorá hovorí o prostriedku na umývanie riadu – jari. Už pri zvučke nie veľmi obľúbenej reklame na jar si istotne hneď spomeniete na to, ako v reklame veľmi dobre opisujú Jar ako skvelý prípravok na odstránenie mastnôt z riadu. Platí to aj v tomto prípade na mastné škvrny od oleja na montérových nohaviciach! Jar sa preto odporúča naliať v malom množstve na montérky a nechať trošku postáť a následne na to vydrhnúť. Jar sama o sebe je považovaná za kvalitný odmastňovač. Po takto vydrhnutých montérkach ich hoďte do práčky a verte či nie – vyberiete ich úplne čisté!

Tip na produkt: 3/4 monterkové kraťasy

3/4 monterkové kraťasy STORM capri

 • vhodné do teplého počasia a letných mesiacov
 • chrániče kolien
 • množstvo vreciek

 

Ak idete montérky prať – dávajte si pozor na piliny!

Piliny ako drobné čiastočky, ktoré môžu byť na montérkach po práci s drevom a podobne, sú pre Vašu práčku veľmi nebezpečné! Môžu sa dostať aj do tesných otvorov vo Vašej práčke a to môže Vašu práčku vážne poškodiť. Oprava práčky v dnešnej rýchloplunúcej dobe nie je žiadnym lacným špásom, preto si na to dávajte skutočne veľký pozor. Montérky by ste pred praním mali poriadne vyklepať, bo niektorí odporúčajú ich povysávať s vysávačom. Až potom by ste mali dať montérky do práčky a nemusíte sa báť pokazenia práčky.

 

montérky

 

Ako správe prať montérky?

V prvom rade by sme chceli povedať, že ak ste na montérkach objavili nejakú škvrnu, no neviete od čoho je, mali by ste nechať na noc montérky namočené vo vode s mydlom alebo pracím práškom. Ak montérky cez noc vo tejto vode postáli, je ich vhodné hodiť do práčky. Montérky je vhodné prať pri teplote 60 °C. Sú však aj montérky zo špeciálnych látok, ktoré je možné, že sa po každom vypratí „zrazia“ a o čosi sa zmenšia. Je preto nevyhnutné, aby ste látky z jemnejších či iných špeciálnych materiálov prali na šetrnejších programoch. Okrem toho ako býva zvykom u každého druhu oblečenia, aj u tohto by ste si mali dať pozor na štítok, ktorý hovorí o tom, ako by sa mali správne prať tak aby nedošlo k ich poškodeniu.

Tip na produkt: Nohavice do pása

Nohavice do pása KOLMAR

 • vyrobené z kvalitného a pevného materiálu
 • dvojité kolená
 • vystužené niektoré časti pre lepšiu bezpečnosť

 

Aké montérky patria vo všeobecnosti medzi tie najviac kupované?

Do tejto kategórie pracovného oblečenia sa radia všetky monterkové kombinézy a overaly. Ďalej sú to monterkové súpravy kedy je vrchný aj spodný diel v rovnakej farbe. Nezaostávajú za nimi ani montérky, ktoré sa dajú v oblasti kolien odzipsovať a Vy si tak môžete dopriať tým pádom monterkové kraťasy – čiže montérky 2 v 1! Čo sa týka strihov montérkových nohavíc, celkovo sú na rovnakej miere obľuby montérky do pása a montérky s trakmi.

montérky

 

Obľúbená je kolekcia MAX

Medzi Slovákmi so drží popredné miesto už dlhé roky. Ide o kolekciu montérkovej súpravy, ktorá obsahuje nielen montérky do pásu, ale aj montérky na traky a to všetko dopĺňa montérková blúza. Medzi zákazníkmi je obľúbená aj preto, lebo je veľmi pohodlná a to, že je trošku hrubšia sa skvelo dá využiť v zimných mesiacoch. Na bunde sa dokonca dajú odopnúť rukávy a využiť ju môžete aj v lete ako vestu. Max kolekcia ponúka dokonca až 11 farieb, z ktorých si môžete vybrať. Popredné priečky si však stále drží modrá, červená a v neposlednom rade čierna.

 

Tip na produkt: Pracovné nohavice

Pracovné nohavice SIRIUS NIKOLAS (Šedá / zelená | 58)

 • nohavice so zosilnenými kolenami
 • vyrobené z kvalitného materiálu
 • možnosť zakúpiť k nohaviciam blúzu

 

Druhá obľúbená kolekcia – Emerton

Prvenstvo si drží značka Max, no nezaostáva za ňou ani táto popredná značka. Má takisto viacero farebných kombinácií. Sú moderné a praktické. Disponujú mnohými vreckami a aj preto sú medzi ľuďmi také populárne. Majú oderu schopnosť, čo je skvelé. Vyrábané sú z kvalitných materiálov a veľmi precízne. Posilnené sú aj miesta, ktoré sa rýchlejšie na montérkach opotrebujú – napríklad kolená. Sú cenovo dostupné pre každého.

montérky

 

Pracovné nohavice pre každého

Samotné montérky majú ešte veľa ďalších podkategórií. Sú medzi nimi zahrnuté aj tieto nasledovné:

 • Pracovné kraťasové nohavice
 • Pracovné nohavice do pása
 • Pracovné nohavice na traky
 • Dámske pracovné nohavice
 • Reflexné pásy na pracovné nohavice
 • Vojenské maskáče
 • Zimné pracovné nohavice do pása
 • Zimné pracovné nohavice s náprsenkou

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné montérky

Odporúčame ich nakupovať v obľúbenom internetovom obchode odevypracovne.sk

pracovné odevy

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Montérky – značka MAX alebo Emerton?
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+