Vyberte stranu

Monterkové súpravy či kombinézy sú súčasťou každého jedného obchodu s pracovnými odevmi. Ide o druh súprav, ktoré si nájdu svoje využitie kedykoľvek kdekoľvek a pri akomkoľvek druhu práce – či na stavbe alebo popri domu. Je ich vhodné mať doma, atak aby boli stále po ruke. Ak idete niečo robiť, jednoducho sa do nej natiahnete ako do overalu a hor sa do práce. Ak máte montérkovú súpravu oblečenú, máte zaručené , že špinavý rozhodne nebudete, pretože ňou máte pokryté celé telo. Sú vhodné aj pre pánov, ale ja pre dámy a sú dokonca aj v reflexnom prevedení. Môže ísť o tzv. klasický overal alebo o súpravu, ktorú tvoria montérky do pása a montérková blúza.

Tip na produkt: Montérky do pása a pracovná blúza

Montérky do pása a pracovná blúza (42)

 • montérky do pása na sťahovanie šnúrkou
 • súprava určená na jarné, letné a jesenné mesiace
 • možnosť potlače

 

Viacero druhov montérkových súprav

Ako iné, aj tento typ oblečenia môže byť viacero druhov. Vybrali sme pre Vás pár kombinácií a spísali ich v článku nižšie:

 • Montérkové súpravy na traky
 • Dámske monterkové súpravy
 • Reflexné montérkové komplety
 • Špeciálne monterkové súpravy a komplety
 • Zimné montérkové súpravy
 • Montérkové súpravy do pása

monterkové súpravy

 

Monterkové súpravy na traky

Z osobnej skúsenosti by sme chceli odporučiť monterkové súpravy, ktoré tvoria nohavice, ktoré sú robené na traky. Sú pohodlné a ideálne pre náročnejšie fyzické práce, pretože Vám nepadajú,  ale poriadne držia na pleciach traky a Vy sa môžete hýbať akokoľvek chcete. Nájdete ich v rôznych farbách, veľkostiach a vhodné sú aj pre dámy, ktoré vykonávajú ľahšiu prácu okolo domu. Viacero ich nájdete aj v zúžených strihoch, preto si dajte pozor pri ich kúpe ak máte pár kíl navyše. Pri týchto zúžených strihoch preto treba kupovať  jednu číslo väčšie. Monterkové súpravy majú kopec vreciek, ktoré určite využijete a vojde sa Vám tam veľa užitočných pomôcok pri práci. Vrecká sa väčšinou zapínajú na suchý zips, ale nájdete ich aj na gombíky. Monterkové blúzy majú väčšinou v spodnom leme zašitý gumený pás, ktorý sťahuje spodnú časť bundy dostatočne ako chcete Vy.

 

Tip na produkt: Montérková súprava SALUX

Montérková súprava SALUX

 • súprava vhodná na leto pre tenký materiál
 • nastaviteľné traky
 • 100% bavlna

 

Dámske monterkové súpravy

Na týchto monterkách sú značne viditeľné, že ide o dámsky strih. Tieto monterkové súpravy pre dámy, sú väčšinou robené tiež na traky. Čo sa týka materiálu väčššiny montekrových súprav ide o PES (65%) a 35% tvorí balvna. Pre dámy sú monetrkové noahvice vyrábané kvalitne – sú odolné voči olejom či iným tukom a špine. Dámske moneterky majú tieť veľa vreciek a pri trakových monterkách je zvykom, že majú jendov eľké vrecko na náprsenke.

 

Tip na produkt: Dámska montérková súprava SUPRA LADY

Dámska montérková súprava SUPRA LADY

 • súprava vydrží veľmi dlho pre kvalitný materiál a odolnosť voči oderu
 • množstvo vreciek na príslušenstvo
 • chrániče kolien

 

Reflexné montérkové komplety

Komplety reflexné sú trošku drahšie a priplatíte za nich, pri práci Vás neprehliadnu. Tieto komplety sa hodia najmä pre prácu vonku alebo na ceste pre cestárov. Sú vyrábané z fluorescentných materiálov. Okrem toho obsahuje ešte našité reflexné pásiky.

monterkové súpravy

 

Špeciálne montérkové súpravy a komplety

Patrí medzi ne napríklad kombinézová alebo samostatná súprava napríklad pre prácu s chemikáliami. Zabraňuje preniknutiu kvapalných chemikálií (proti typu 6 a PB6) cez odev a preto Vás chráni. Je vyrábaný z polyestru a bavlny.

 

Tip na produkt: Nepremokavá kombinéza Ardon Aqua

Nepremokavá kombinéza Ardon Aqua (Modrá | XXXL)

 • vyrobená z vodeodolného materiálu
 • dvojité podlepenie švov pre lepšiu ochranu
 • vhodná pre všetky ročné obdobia

 

Zimné montérkové súpravy

Rozhodujúca pri nich je hrúbka materiálu, ktorá je taká kvalitná, že Vás ochráni pred chladnými dnami v zime a Vy sa budete cítiť stále v teple. Sú vyrábané zo 100%-nej bavlny. Okrem toho ponúka ešte ochranu proti teplu a sä protipožiarne. Často po nich siahajú aj tí, ktorí zvárajú s plameňom. Monterkové súpravy do pása

Monterkové súpravy do pása sú na trhu lacnejšie a super je na nich to, že obsahujú aj vrchný aj spodný diel. Sú z materiálov PES v pomere 65% a bavlna – zvyšných 35%. Zapínanie je väčšinou na zips, ale nájdete aj také, ktoré sa zapínajú na gombíky. Okrem toho nohavice sú robené tak, že zahŕňajú v páse gumu, čo je veľmi praktické a pohodlné, nie pracné. Majú tiež kopu bočných vreciek, v ktorých môžete uskladniť pomôcky, ktoré pri svojej práci používate.

Máte doma monterkovú súpravu a ste s ňou spokojný? O svojej skúsenosti nám viac povedzte v komentári!

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné montérkové súpravy

Odporúčame ich nakupovať v obľúbenom internetovom obchode odevypracovne.sk

pracovné odevy

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

[/su_note]

Montérkové súpravy – samostatne blúza&nohavice či kombinéza?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+