Vyberte stranu

Väčšina z nás sa zrejme pri slovíčku karneval prenesie do svojich detských čias. Časy, kedy pre nás bol život rozprávkou. Obdobie, kedy boli našimi vzormi princezné a princovia, kráľovná a králi, no a samozrejme nechýbali ani vytúžené povolania ako vojak, zdravotná sestra, lekár, policajt alebo smetiar. Masky na karneval, kostýmy či rôzne iné rekvizity. Samozrejme, karnevaly sú už dnes predovšetkým výsadou našich ratolestí, no bály či plesy s tematikou sú blízke aj nám dospelým. Veď čo taký bujarí Benátsky karneval či veľkolepý Karneval v Rio de Janeiro, Pekingu či Mexico City. Tam sa s maskami na tvári môže ukázať každý z nás.

 

Karneval, carnival, carnaval                                    

Nech si to povieme po slovensky, anglicky, španielsky alebo po inom jazyku, karneval vždy značí to isté. Ak sa na to pozrieme spätne, karneval má svoj pôvod na americkej pevnine. Konkrétne ide o severnú Ameriku, kde indiánske kmene vnímali karneval ako oslavu a príležitosť na zábavu. Táto podstata pretrvala dodnes. Avšak, vtedy boli v popredí aj mnohé pohanské prvky a rituály, ktoré mali prinášať hojnosť, šťastie, plodnosť a dlhý život, teda zdravie. Tieto oslavy, ktorých prvkom boli aj masky siahajú dávno do minulosti, samotný pojem sa však datuje do 17. storočia.

V polovici 19. storočia sa už postupne karneval začal modernizovať a preberal prvky plesov z Európy. Pre buržoáziu (šľachticov) nabral karneval možnosť, akou sa ukázať a dokázať iným, že ich kostým je lepší ako ten ďalší. Masky na karneval a kostýmy sa tak stali úplne normálnou súčasťou. Od roku 1930 už karneval získal podobu, akú si drží dodnes. Tancuje sa na ňom a oslavy trvajú niekoľko dní. Príkladom sú karnevaly v Rio de Janeiro, Peking, Paríž alebo New York. V minulosti tak karneval pre deti rozhodne nebol. Do detských životov sa vniesol až v druhej polovici 20. storočia a nadobudol tak všeobecne trend týkajúci sa detí. Najväčšie množstvo karnevalov sa koná v krajinách latinskej Ameriky.

masky na karneval

 

Náš tip: Najširšiu a najvýhodnejšiu ponuku tematických masiek, party doplnkov a dobových kostýmov nájdete práve v e-shope heliumking.sk, market24.sk alebo market.

 

Kostýmy na karneval

Najdôležitejšia časť pri príprave na karneval a v zásade jediná, je mať predstavu o tom, čím chcem byť a ako mám vyzerať. Deti, predovšetkým chlapci dnes prichádzajú s predstavami superhrdinov a rôznych bojovníkov. Spiderman, superman, ironman, batman, Thor a iní nadpozemsky silní hrdinovia zo sveta Marvelu. Masky na karneval vždy spočívajú v niečom špeciálnom. Dievčatá chcú byť zvyčajne krásnymi princeznami, vílami, modelkami alebo zvieratkami.

Kostýmy na karneval pre deti sú niečím špeciálnym a deti od rodičov často žiadajú, aby boli presnou kópiou, akou je aj ich rozprávkový vzor. Táto úloha býva niekedy naozaj náročná. V momente, kedy vaše ratolesti začnú premýšľať nad tým, čím chcú byť tento rok na karnevale, začína sa pre vás ťažká úloha. Musíte totiž zabezpečiť masku na karneval, s ktorou bude vaše dieťa viac ako spokojné, nadšené, jednoducho musíte splniť jeho očakávania.

Pre mnohých je zháňanie masky na karneval nočnou morou. Nájsť presne to, čo si vaše deti predstavujú je niekedy nemožné. Existuje však množstvo špecializovaných obchodov s maskami na karneval, kompletnými kostýmami a rôznymi doplnkami, ktoré pri skladaní autentického kostýmu oceníte. Alebo je tu ešte jedna možnosť.

 

Tip na najlepší kostým:  

Sexy policajtka

 • Dámsky karnevalový kostým
 • Komplet – tričko, opasok, kraťasy, čiapka
 • Veľkosti S, M, L, XL
 • 100 % Polyester

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

 

 

Kostým vyrobený doma

Samozrejme, toto je možnosť, ktorá zaberie veľa času, nervov, no a vo výsledku to vôbec nemusí byť to, čo by ste čakali. Či vyrábate kostým pre seba alebo pre vaše ratolesti, trendy hýbu svetom a kostýmy sú čoraz zložitejšie. Masky na karneval tak teda nie sú na vlastnú réžiu úplne ľahko realizovateľné. Ak chcete deťom zabezpečiť karneval ich snov, musíte sa poriadne snažiť. Inšpirovať sa však môžete rôznymi návodmi a typmi, ako určité kostýmy vyrobiť.

 

Halloween masky – ďalšia príležitosť

Aj slávnosť Haloweenu je príležitosťou, ako si dočasne zameniť identitu s vysnívanou postavou. Masky na karneval sa v zásade od tých haloweenskych ničím nelíšia a podstata je takmer rovnaká. Samozrejme, haloween má opäť množstvo vlastných tradícií a je za ním aj iná história, no podstata, že ide o to podobať sa čo najhodnovernejšie na fiktívnu postavu je stále rovnaká. Navyše haloween už nie je iba výsadou malých detí. Prezliekanie do kostýmov je už aj záležitosťou tínedžerov, ktorí si takisto pýtajú sladkosti od domu ku domu.

 

Tip na najlepší kostým:  

Fred Flinstone

 • Pánsky karnevalový kostým
 • Šaty a opasok
 • Variabilná veľkosť
 • 100 % Polyester

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

 

Karnevalové parochne, škrabošky a iné doplnky

Samozrejme, detaily robia umelecké dielo výnimočným. A to isté platí aj v prípade kostýmov. Potrpia si na to deti a určite aj vy. Teda, ak patríte medzi nadšencov karnevalových slávností. Masky na karneval sú tvorené množstvom detailov, na ktoré treba myslieť.

masky na karneval

Spomenúť môžeme napríklad make up, karnevalové parochne či falošný nos, meč, pištoľ alebo čertovské rohy. Pochopiteľne v závislosti od toho, aký kostým plánujete vytvoriť, nakupujete aj potrebné doplnky. Lietajúca metla, meče, kladivá, čarovný prútik alebo špeciálne náradie pre kutila. Bez takýchto detailov váš kostým určite nemôže byť úspešným. Takéto vybavenie a všetko potrebné zvyčajne nájdete v špecializovaných party shopoch alebo e-shopoch na internete, kde si môžete pozrieť širokú ponuku.

 

Tip: Odporúčané masky na karneval

Názov Popis produktu Cena
Maska Zombie

 • Kvalitné spracovanie
 • Perfektný dizajn
 

button_do-obchodu

Maska Kostra
 • Ideálna na Haloween párty
 • Pútavý vzhľad
 

button_do-obchodu

Maska Horor Jason

 • Klasický hororový vzhľad
 • Kvalitné spracovanie
 • Jednoduché upínanie

 

 

button_do-obchodu

 

Kde nájdem inšpiráciu?

Tam kde vždy. Vo svojej fantázii. Pochopiteľne však predstava nesmie chýbať. Inšpirovať sa môžete filmami, knihami, známymi osobnosťami či humornými postavičkami. 50 odtieňov sivej, Hry o tróny, Harry Potter, Hriešny tanec na druhej strane možno soľ a korenička, mobilný telefón alebo čiarový kód. Dnes sa naozaj nemusíte obávať, že by ste nenašli kostým alebo doplnky, ktoré vám pomôžu vypadať presne tak, ako tužíte. A ak náhodou ani po týždňoch rozhodovania neviete za čo alebo koho ísť, vsaďte na eleganciu. Oblek a nádherné šaty a ako doplnok, krásna škraboška, ktorá z vás urobí kráľa a kráľovnú večera.

 

Náš tip: Najširšiu a najvýhodnejšiu ponuku tematických masiek, party doplnkov a dobových kostýmov nájdete práve v e-shope heliumking.sk, market24.sk alebo market.

Masky na karneval: Preniknite do sveta fantázie
5 (100%) 6 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+