Vyberte stranu

Najlepšie hodinky a prívlastok lacné hodinky zrejme nepôjde mnohým príliš dohromady. Avšak, verte či nie, kvalitu môžete zohnať aj za rozumnú cenu. Samozrejme, nečakajte, že pôjdeme na vietnamský trh a začneme vyberať z ponuky miestneho aziata. Cena hodiniek je v tomto segmente naozaj orientačným prvkom. Pre niekoho je cena hodiniek nad 100€ obrovským artiklom, pre iného je táto cena určitým znamením začínajúceho štandardu. Dnes už hodinky nie sú iba praktickým prvkom, ktorý vám ukáže, koľko hodín v danom časovom pásme je.

Hodinkám pribudla veľmi dôležitá vlastnosť módneho doplnku. Máme tým na mysli, že hodinky dnes nie sú už iba súčasťou hodinárskeho, ale i módneho priemyslu. Pri výbere preto treba zvážiť určité parametre, ktoré vo svete hodiniek značia minimálne štandardnú kvalitu. Lacné hodinky sú teda relatívnym pojmom, no najlepšie hodinky nemusia automaticky začínať na cenovke cez tisíc eur. Vybrali sme teda hodinky, ktoré ušetria vašu peňaženku a zároveň vám ich úžitok prinesie štýl a želanú kvalitu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop timestoremojehodinky ponúkajú hodinky za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ako vybrať hodinky

Komu sú hodinky určené?

Najzákladnejším parametrom je pri výbere vedieť, či si hodinky vyberá pán alebo dáma. Podľa toho radíme hodinky do dvoch kategórií. Nebudeme však teraz kategorizovať kvalitatívne znaky a parametre, pretože v zásade to, čo platí u najlepších hodiniek dámskych sa dá aplikovať aj pri hodinkách pánskych. Pochopiteľne, odlišujeme určité vizuálne alebo typologické prvky, akými sú farba, ciferník alebo priemer puzdra samotných hodiniek. V prípade mužov je puzdro častokrát robustnejšie a väčšie. U dám ide väčšinou o priemer puzdra pod 40 mm, zatiaľ čo u pánskych modelov je úplne bežné, ak majú puzdrá priemer aj 44 – 46 mm.

lacné hodinky

Aktuálne je vo svete pánskych hodiniek trendom práve veľké puzdro, ktoré upozorňuje na ciferník, vytvára efekt honosnosti a akejsi mužskej sily a energie. Zároveň ide doplnok, ktorý je efektným i efektívnym.

 

Najlepšie hodinky – Najlacnejšie hodinky

Pánske hodinky

 

Dámske hodinky

 

Aký typ hodiniek?

Ručičkové náramkové hodinky – v tomto prípade ide o zaručenú klasiku, ktorá však má čo ponúknuť a rozhodne má čo do seba. Neustále nové trendy, dizajny, inovácie a špecifické prvky, s ktorými majstri hodinári a dizajnéri prichádzajú, dávajú najlepším hodinkám špecifickú myšlienku. Lacné hodinky v tejto kategórii majú svoje čaro a rozhodne lacno nepôsobia.

Digitálne hodinky – v tejto kategórii si hodinky určite nájdu množstvo fanúšikov. Hoci sú digitálne hodinky historicky predurčené ležérnejšiemu štýlu, dnes to už dávno neplatí. Aj digitálne hodinky so sebou prinášajú dávku vkusu a elegancie, ktorá im dáva možnosť improvizovať. Lacné hodinky v tejto kategórii sú však často predurčené na zánik a zväčša sa do nich neoplatí investovať.

Smart watch – doba ide vpred a niekto si povie, že presný čas si vie pozrieť aj na mobile. Práve na to však odpovedajú smart watch, ktoré sú vo svete hodiniek relatívnou novinkou a výrobcovia hodiniek vnímajú tento moderný prvok skôr ako ďalšie odvetvie inovatívnej elektroniky. Okrem času, dátumu, stopiek a časových pásiem vám totiž smart watch umožnia telefonovať, posielať SMS, email, prístup k internet bankingu, možnosť platby, ukážu vám počasie alebo ukážu prejdenú vzdialenosť. Aj v tejto kategórii najlepšie hodinky, niečo stoja, no lacné napodobeniny rozhodne neponúknu želanú kvalitu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop timestoremojehodinky ponúkajú hodinky za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Odolnosť hodiniek – Puzdro, sklíčko, remienok

Ak sa bavím o rozumnej cenovej relácii hodiniek. Odolnosť samotných hodiniek je zvyčajne určená použitými materiálmi. Ak hovoríme o puzdre, zvyčajne ide o kvalitnú nehrdzavejúcu oceľ prípadne nájdete  aj modely z ocele chirurgickej či nerezu. Ak sa bavíme o cenách, ktoré sú už vo vyššej cenovej hladine, narazíme na materiály ako zlato, striebro či titán.

V prípade ochranného sklíčka, ktoré slúži na ochranu samotného ciferníka, máme na výber dve základné možnosti. Prvou možnosťou je sklíčko minerálne, ktoré je cenovo dostupnejšie a zároveň skutočne vysoko odolné. Tvrdené minerálne sklíčko odolá nárazom i poškriabaniu, samozrejme, do určitej miery. V prípade ešte kvalitnejšej ochrany, je voľbou zafírové sklíčko. Zafírové sklíčko disponuje vysokou tvrdosťou, keďže ide o najtvrdší druh skla. Zafírové sklo je teda odolnejšie voči nárazom i poškriabaniu, opäť však netreba preceňovať schopnosti hodiniek a pristupovať k ich záťaži primerane.

Remienok je väčšinou v kombinácii so samotným puzdrom. Nerezová oceľ je štandardom u pánskych i dámskych modelov, nevýhodou je možno vyššia hmotnosť. Ženy, ale i mužov rozhodne zaujme kožený remienok, ktorý sa dodnes zvykne používať pravidelne, hoci si treba dávať pozor, či ide o pravú alebo textilnú kožu. Opomenúť nesmieme ani gumené a plastové náramky, ktoré sú skôr určené viac pre športový ako pre elegantný dizajn.

lacné hodinky

Vodotesnosť

Táto vlastnosť je špecifickou kategóriou. Dôležité je vedieť, že odolnosť hodiniek sa uvádza v baroch, respektíve ju vidíte zapísanú v podobe 3, 5, 10, 20, 30 až 50 ATM. Ak sú teda hodinky označené hodnotou 3 ATM, značí to najnižšiu vodotesnú vlastnosť. Ak však už máme hodinky s hodnotu aspoň 10 ATM, čo značí tlak 10 barov, pokojne sa s nimi môžeme vybrať plávať, no pre potápanie je potrebná hodnota minimálne 20 ATM.

 

Batéria alebo solárny pohon

Batériou poháňané strojčeky v hodinkách sa nazývajú aj quartzové strojčeky, ktorých elektromotorček je poháňaný energiou z batérie. Strojček však môže byť poháňaný aj batériou, ktorá pomocou solárnych panelov (miniatúrnych) dodáva energiu strojčeku a vysokokapacitný kondenzátor túto energiu premieňa na dobíjanie samotnej batérie.

Najlepšie hodinky – Najlacnejšie hodinky

Pánske hodinky

 

Dámske hodinky

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop timestoremojehodinky ponúkajú hodinky za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Vyberáte hodinky? – Pozrite si náš katalóg

 

Čo v katalógu nájdete: 

  • špičkové hodinky na jednom mieste
  • prehľad oblečenie a kozmetiky z kvalitných eshopov
  • prehľad oblečenia a kozmetiky podľa ceny

tlačidlo

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 18. 7. 2018.

Najlepšie hodinky – Lacné hodinky a presný čas
5 (100%) 4 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+