Vyberte stranu

Kvalitný travertínový obklad vhodný do moderných interiérov

Každý z nás túži po modernizácii interiérových priestorov. Po niekoľkých rokoch stereotypu a minimu zmien si každý interiér zaslúži menšie obmeny, ktoré ho oživia. Interiérové trendy sa neustále menia, no keď chcete modernizovať interiérový priestor, je potrebné modernizovať nadčasovo. Treba vyberať také doplnky do domácnosti, ktoré vám budú skrášľovať interiér o niekoľko rokov a nepoviete si, že už dávno vyšli z módy.

Jedným z nadčasových doplnkov interiérov je travertínový obklad.

Kvalitný travertínový obklad vhodný do moderných interiérov

Travertín – vhodný nielen do interiérov

Travertín je druh vápenca, ktorý vzniká vyzrážaním zo sladkovodných minerálnych a termálnych prameňov. Názov pochádza z taliančiny (travertino), čo vlastne označuje vápencový kameň.

Travertín je kvalitnejší prírodný kameň, ktorý je nadčasový práve kvôli svojmu originálnemu dizajnu. Okrem svojej nadčasovosti vyniká dlhou životnosťou, minimálnou údržbou, môžete ho použiť aj v interiéri a aj v exteriéri, je protišmykový, mrazuvzdorný a je vhodný na podlahové kúrenie.

 Kvalitný travertínový obklad vhodný do moderných interiérov

Travertínový obklad v interiéri 

Travertín vynikne aj v okolí bazéna, pretože aj keď naň svieti slnko, môžete po ňom chodiť s bosými nohami a nepopálite sa. Travertínový obklad však krásne vynikne najmä v interiéri. Viaceré firmy ním obkladajú steny na recepciách.

Využiť ho však môžete aj u vás doma. Najkrajší je najmä v obývačke, ktorá je prepojená s inou miestnosťou, najmä však s kuchyňou. Aj keď na niekoho pôsobia kamenné obklady chladne, v prípade travertínového obkladu to neplatí. Pôsobí teplo, sviežo a prinesie vám do interiéru kúsok prírody.

Okrem obývačky a predsiene pekne vynikne aj na veľkých schodiskách.

Vybrať si môžete z veľkoformátových obkladov, ale zaujať vás môžu aj nádherné lepené mozaiky, ktoré sú vyrábané ručne. Travertín je jednoducho nadčasový, nikdy nevyjde z módy a čo je hlavné, nie je náročný na údržbu. Veľkoformátové obklady stačí pretrieť navlhčenou handričkou a mozaiky stačí raz za čas dobre povysávať.

Kvalitný travertínový obklad vhodný do moderných interiérov
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+