Vyberte stranu

Kolagén – jedna z najdôležitejších stavebných jednotiek nášho organizmu

 

Počuli ste už o tzv. bielkovine mladosti, ktorá je pre náš organizmus veľmi dôležitá? Určite áno! Len v detskom veku či v mladosti kolagén príliš neriešime, pretože ho máme dostatok. Začneme sa oň zaujímať vo chvíli, keď ho naše telo začína strácať. Najprv postupne, pomaličky, keď ešte jeho úbytok nepociťujeme, pribúdajúcim vekom však viac a to sa už prejavuje napr. bolesťami kostí, kĺbov či problémami s pleťou alebo zhoršenou kvalitou vlasov. Rozhodne si však netreba zúfať, ale nemali by sme túto situáciu ani ignorovať či brať na ľahkú váhu. Čo teda máme robiť, keď strácame prirodzený kolagén? Riešenie je jednoduché! Môžeme si ho nahradiť prírodným kolagénom v rôznych formách.

Kolagén - jedna z najdôležitejších stavebných jednotiek

Kĺby sa nám poďakujú za našu starostlivosť

Poznáme to veľmi dobre! Po náročnom dni, keď nevieme, kam skôr „skočiť“, pretože máme veľa povinností, sme radi, keď prídeme domov a konečne si aspoň na chvíľu sadneme a odpočinieme. Niekedy sa vtedy cítime, akoby nás prešiel parný valec, každá kostička nás bolí a nie je to veru nič príjemné. Veľakrát však môže za tento nepríjemný stav úbytok kolagénu, ktorý je veľmi dôležitý pre naše kĺby a kosti. A tie sa ihneď ozývajú, ak im bielkovina mladosti začne chýbať. Našťastie, existuje kolagén na kĺby, ktorý si vieme hravo dodať napr. vo forme tabletiek alebo tekutého nápoja. Pravidelný prísun kolagénu by sme rozhodne nemali zanedbávať.

Kolagén - jedna z najdôležitejších stavebných jednotiek

Úbytok kolagénu nezastavíme, ale…

Prirodzený kolobeh života nie je možné nijakým spôsobom radikálne zmeniť, ale môžeme si v niektorých prípadoch pomôcť sami. Napríklad v prípade úbytku kolagénu, ktorý naše telo od istého veku života prestane samo produkovať. Na to, aby sme mohli fungovať ďalej, potrebujeme si túto dôležitú bielkovinu dopĺňať sami. Existujú viaceré formy kolagénu, pre ktorú sa rozhodneme, je iba na nás. V mnohých prípadoch sa veľmi dobre osvedčil kolagén v prášku, ktorý má blahodarné účinky pre náš organizmus. Nezabúdajme, že starostlivosť o zdravie by mala byť na prvom mieste!

Kolagén – jedna z najdôležitejších stavebných jednotiek nášho organizmu
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+