Vyberte stranu

Káva a jej pozitívne účinky na organizmus 

Jej omamná vôňa nás ráno preberá zo spánku a zároveň nám dodáva potrebnú energiu. Viacerí odborníci tvrdia, že káva je pre ľudí nebezpečná. Opak je však pravdou. Pozitívne účinky kávy vplývajú na naše zdravie.

 

Čo nájdeme v šálke kávy?

Šálka kvalitnej kávy obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok. V jednej šálke lahodnej kávy nájdeme riboflavín (B2), kyselinu pantoténovú (vitamín B5), mangán, draslík, horčík, niacín. Všetko sú to potrebné živiny, ktoré naše telo potrebuje a vyžaduje si ich.

Káva a jej pozitívne účinky na organizmus

Bojuje s civilizačnými chorobami 

K najnebezpečnejším civilizačných chorobám patrí aj diabetes 2. typu. Ročne pribudne niekoľko miliónov ľudí a dalo by sa povedať, že výskyt diabetesu 2. typu dosiahol pandemický charakter. Viacerí odborníci zameriavajúci sa na liečbu cukrovky apelujú na pacientov, aby si dopriali najlepšiu kávu. Na trhu nájdeme množstvo nekvalitných káv, ktoré majú od kvalitných káv ďaleko  a zdraviu naopak len škodia. Ak investujete do najlepších káv ponúkaných na trhu, budete môcť bojovať s rôznymi civilizačnými chorobami, napríklad aj s diabetesom 2. typu.

Viaceré štúdie dokazujú, že ľudia, ktorí pijú viac kávy, majú až o 50% nižšie riziko vzniku tejto choroby.

 

Medzi civilizačné choroby radíme aj neurodegeneratívne ochorenie a je najčastejšou príčinou demencie. Jedná sa o Alzheimerovu chorobu, ktorá z roka na rok trápi viac a viac Slovákov. Alzheimerova choroba si vek nevyberá, objaviť sa môže aj v strednom veku.

Pitím kávy sa znižuje riziko vzniku tohto nepríjemného ochorenia až o 65%. Základom je však zdravé stravovanie a cvičenie.

Káva a jej pozitívne účinky na organizmus

Čo sa týka demencie, pacienti na Slovensku sa stretávajú aj s Parkinsonovou chorobou. Ani pri Alzheimerovej, ani pri Parkinsonovej chorobe nie je známy liek, ktorý by dokázal riešiť tento zdravotný problém, preto ak sa chcete týmto chorobám vyhnúť, pite kvalitnú kávu a kupujte ju len od tých predajcov, ktorí sa zameriavajú na predaj kvalitnej kávy.

 

Náš organizmus potrebuje živiny, čiže vitamíny, ktoré podporia náš imunitný systém a pomôžu nám vyhnúť sa nebezpečným civilizačným chorobám. Ak ste fanúšikom kávy, nevzdávajte sa jej. Veď má predsa pozitívne účinky na náš organizmus.

Káva a jej pozitívne účinky na organizmus
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+